Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z urodzinową wizytą

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z urodzinową wizytą Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2016
z_orodz_wizyta_18_10_16_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski i kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zyta Szymańska wraz z pracownikiem Małgorzatą Fryc w dniu 17 października br. złożyli kolejną wizytę urodzinową. Tradycją kowalewskiego samorządu jest składanie życzeń osobom, które ukończyły 90 lat. W naszej gminie mieszka ponad 50 osób, które co roku otrzymują gratulacje i kwiaty.
Najbardziej wzruszające są wizyty u 90-latków, kiedy odwiedzamy ich pierwszy raz. Jest to takie spontaniczne i pełne radości. Przy kolejnych wizytach jubilat traktuje nas już jak członka rodziny z którą często na nas oczekuje.- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Niestety również zdarza, że jubilaci nie posiadają już najbliższej rodziny, która zapewni im troskę i opiekę. Urodzinowe wizyty są okazją również okazją, aby tym osamotnionym zaproponować pomoc.

Dzisiejsza wizyta u 90-letniej Eleonory Albrecht z Wielkiej Łąki zapewniła wszystkim uczestnikom sporo emocji. Jubilatka i jej czwórka dzieci z współmałżonkami przywitali gości tortem i szampanem. Pani Eleonora w świetnej formie i w zdrowiu w swoich anegdotach powracała do czasów wczesnej młodości. Wspominała ciężkie czasy przymusowych robót w Niemczech, biedy okresu powojennego i chwil kiedy przed czterdziestu laty wspólnie z mężem i czwórka dzieci przeprowadziła się do gminy Kowalewo Pomorskie. Jeszcze niedawno angażowała się w życie wsi i uczestniczyła w zebraniach.

Goście oraz rodzina podziwiali zdrowie, wigor i radość jubilatki, która jak sama podkreślała, zawdzięcza to ciężkiej pracy oraz atmosferze miłości jaką otoczyli ją najbliżsi.

Jej receptą na długowieczność jest odpowiednie, czyli pozytywne podejście do życia, unikanie konfliktów i nawiązywanie znajomości.

 z_orodz_wizyta_19_10_16_04.jpg
 z_orodz_wizyta_19_10_16_03.jpg
 z_orodz_wizyta_19_10_16_02.jpg
 z_orodz_wizyta_19_10_16_01.jpg
z_orodz_wizyta_18_10_16_01.jpg
 z_orodz_wizyta_18_10_16_02.jpg
 z_orodz_wizyta_18_10_16_03.jpg
 z_orodz_wizyta_18_10_16_04.jpg
 z_orodz_wizyta_18_10_16_05.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!