Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z urodzinową wizytą

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z urodzinową wizytą Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2016
z_orodz_wizyta_18_10_16_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski i kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zyta Szymańska wraz z pracownikiem Małgorzatą Fryc w dniu 17 października br. złożyli kolejną wizytę urodzinową. Tradycją kowalewskiego samorządu jest składanie życzeń osobom, które ukończyły 90 lat. W naszej gminie mieszka ponad 50 osób, które co roku otrzymują gratulacje i kwiaty.
Najbardziej wzruszające są wizyty u 90-latków, kiedy odwiedzamy ich pierwszy raz. Jest to takie spontaniczne i pełne radości. Przy kolejnych wizytach jubilat traktuje nas już jak członka rodziny z którą często na nas oczekuje.- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Niestety również zdarza, że jubilaci nie posiadają już najbliższej rodziny, która zapewni im troskę i opiekę. Urodzinowe wizyty są okazją również okazją, aby tym osamotnionym zaproponować pomoc.

Dzisiejsza wizyta u 90-letniej Eleonory Albrecht z Wielkiej Łąki zapewniła wszystkim uczestnikom sporo emocji. Jubilatka i jej czwórka dzieci z współmałżonkami przywitali gości tortem i szampanem. Pani Eleonora w świetnej formie i w zdrowiu w swoich anegdotach powracała do czasów wczesnej młodości. Wspominała ciężkie czasy przymusowych robót w Niemczech, biedy okresu powojennego i chwil kiedy przed czterdziestu laty wspólnie z mężem i czwórka dzieci przeprowadziła się do gminy Kowalewo Pomorskie. Jeszcze niedawno angażowała się w życie wsi i uczestniczyła w zebraniach.

Goście oraz rodzina podziwiali zdrowie, wigor i radość jubilatki, która jak sama podkreślała, zawdzięcza to ciężkiej pracy oraz atmosferze miłości jaką otoczyli ją najbliżsi.

Jej receptą na długowieczność jest odpowiednie, czyli pozytywne podejście do życia, unikanie konfliktów i nawiązywanie znajomości.

 z_orodz_wizyta_19_10_16_04.jpg
 z_orodz_wizyta_19_10_16_03.jpg
 z_orodz_wizyta_19_10_16_02.jpg
 z_orodz_wizyta_19_10_16_01.jpg
z_orodz_wizyta_18_10_16_01.jpg
 z_orodz_wizyta_18_10_16_02.jpg
 z_orodz_wizyta_18_10_16_03.jpg
 z_orodz_wizyta_18_10_16_04.jpg
 z_orodz_wizyta_18_10_16_05.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!