Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXIV Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXIV Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej Drukuj
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
18.10.2016
3.jpgW dniu 15 października 2016 roku w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się przesłuchania konkursowe XXIV Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego i Biskupa Diecezji Toruńskiej. Motto tegorocznego festiwalu brzmiało: „Bądźcie świadkami miłosierdzia".   Festiwal rozpoczęła  msza świętą w kościele parafialnym w Kowalewie Pomorskim odprawiona przez Księdza Proboszcza Piotra Igielskiego.

Do tegorocznej edycji Festiwalu zgłosiło się 31 wykonawców z Torunia, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Lubawy, Kowalewa Pomorskiego, Czernikowa, Miłakowa, i Osieka n. Wisłą.

Komisja festiwalowa obradowała w następującym składzie:

1.      ROMAN FIEBERG- Przewodniczący komisji, Kierownik Pracowni Muzyki i Piosenki Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

2.      MIECZYSŁAW DOMARECKI - wieloletni nauczyciel muzyki, pedagog.

3.     JAROSŁAW SALEJ- akompaniator, kompozytor, aranżer, realizator dźwięku z Brodnicy.

Na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury prezentowały się schole, chóry, zespoły, duety i soliści w trzech kategoriach wiekowych.

Po kilkugodzinnych przesłuchaniach konkursowych komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

KATEGORIA do 12 lat:

I m-ce Amelia Żuławska  mieszkanka Kowalewa Pomorskiego reprezentująca Studio Piosenki Music Box Marka Zakrzewskiego z Torunia,

II m-ce Martyna Nowak - Parafia Św. Bartłomieja w Czernikowie (opiekun p. Anna Dzwonkowska),

III m-ce Maciej Rumiński - Zespół Szkół w Osieku n. Wisłą ( opiekun p. Ewelina Mytlewska),

Wyróżnienia: Oliwia Płotka - Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku (opiekun p. Monika Weisgerber), Laura Jeżewska - Centrum Muzyczne RIFF Toruń ( opiekun p. Joanna Czajkowska- Zoń), Julia Król - Parafia Św. Bartłomieja w Czernikowie (opiekun p. Anna Dzwonkowska) , Nina Kowalczyk - Studio Wokalne DREMS w Nowym Mieście Lubawskim (opiekun p. Monika Weisgerber).

KATEGORIA 13-15 lat

I m-ce Katarzyna Popławska - Parafia Św. Bartłomieja w Czernikowie ( opiekun p. Anna Dzwonkowska),

II m-ce Klaudia Dudulska z Nowego Miasta Lubawskiego,

Wyróżnienie: Kinga Płotka - Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku (opiekun p. Monika Weisgerber).

KATEGORIA 16 +

I m-ce Aleksandra Pryl - Parafia Św. Bartłomieja w Czernikowie (opiekun p. Anna Dzwonkowska),

II m-ce Monika Skibicka - Studio Piosenki Music Box Toruń (opiekun p. Marek Zakrzewski),

III m-ce Joanna Pejkowska - Parafia Św. Bartłomieja w Czernikowie (opiekun p. Anna Dzwonkowska).

ZESPOŁY:

I m-ce PACE E BENE - Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie ( opiekun p. Anna Biernacka),

II m-ce Schola Kanaan - Parafia Św. Bartłomieja w Czernikowie (opiekun p. Anna Dzwonkowska),

Wyróżnienie: Dzieciaki DREAMSIAKI - Studio Wokalne DREAMS Nowe Miasto Lubawskie ( opiekun p. Monika Weisgerber).

Najmłodsza uczestniczka festiwalu, czteroletnia Jagoda Prokop z Kurzętnika otrzymała specjalne wyróżnienie i drobny upominek od organizatorów.

Bardzo ucieszył nas fakt, iż reprezentantka naszego miasta Karolina Zielińska zdobyła najbardziej prestiżową nagrodę konkursu czyli Grand Prix XXIV Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej. Karolinę do Festiwalu przygotował p. Marek Piątkowski. 

Nagrody dla zwycięzców wręczyli: Burmistrz Miasta p. Andrzej Grabowski, Ksiądz Kanonik Ryszard Kobierowski, Ksiądz Wikariusz Marek Wysocki, Sekretarz Gminy p. Ewa Bąk, Asystent Burmistrza p. Karolina Kowalska, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia p. Jerzy Koralewski, Przewodniczący Komisji Infrastruktury i Drogownictwa p. Jarosław Lewandowski, oraz członkowie komisji.

Sponsorami nagród dla laureatów konkursu byli: Burmistrz Miasta p. Andrzej Grabowski, Firma PLASTICA Frydrychowo, Klub Radnych NASZA GMINA, Państwo Łucja i Edward Oleś, p. Jarosław Lewandowski, p. Krzysztof Saja - Pływaczewo.

Festiwalowe spotkanie było okazją do przekazania życzeń dla Księdza Kanonika Ryszarda Kobierowskiego z okazji jego 76 urodzin. Życzenia i kwiaty dla Jubilata złożyli Burmistrz Miasta i Dyrektor M-GOK natomiast wszyscy odśpiewali gromkie „Życzymy, życzymy..." zaintonowane przez Księdza Wikariusza Marka Wysockiego.

Wszystkim uczestnikom, opiekunom, rodzicom i publiczności dziękujemy za udział w Festiwalu. Gratulujemy zwycięzcom, zdobywcom nagród i wyróżnień. Dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji konkursu oraz Księdzu Markowi za poświęcony czas i współprowadzenie Festiwalu . Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne, jubileuszowe obchody Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej do gościnnego  Kowalewa Pomorskiego.

festiwal_religia_2016.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!