Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXIV Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXIV Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej Drukuj
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
18.10.2016
3.jpgW dniu 15 października 2016 roku w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się przesłuchania konkursowe XXIV Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego i Biskupa Diecezji Toruńskiej. Motto tegorocznego festiwalu brzmiało: „Bądźcie świadkami miłosierdzia".   Festiwal rozpoczęła  msza świętą w kościele parafialnym w Kowalewie Pomorskim odprawiona przez Księdza Proboszcza Piotra Igielskiego.

Do tegorocznej edycji Festiwalu zgłosiło się 31 wykonawców z Torunia, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Lubawy, Kowalewa Pomorskiego, Czernikowa, Miłakowa, i Osieka n. Wisłą.

Komisja festiwalowa obradowała w następującym składzie:

1.      ROMAN FIEBERG- Przewodniczący komisji, Kierownik Pracowni Muzyki i Piosenki Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

2.      MIECZYSŁAW DOMARECKI - wieloletni nauczyciel muzyki, pedagog.

3.     JAROSŁAW SALEJ- akompaniator, kompozytor, aranżer, realizator dźwięku z Brodnicy.

Na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury prezentowały się schole, chóry, zespoły, duety i soliści w trzech kategoriach wiekowych.

Po kilkugodzinnych przesłuchaniach konkursowych komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

KATEGORIA do 12 lat:

I m-ce Amelia Żuławska  mieszkanka Kowalewa Pomorskiego reprezentująca Studio Piosenki Music Box Marka Zakrzewskiego z Torunia,

II m-ce Martyna Nowak - Parafia Św. Bartłomieja w Czernikowie (opiekun p. Anna Dzwonkowska),

III m-ce Maciej Rumiński - Zespół Szkół w Osieku n. Wisłą ( opiekun p. Ewelina Mytlewska),

Wyróżnienia: Oliwia Płotka - Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku (opiekun p. Monika Weisgerber), Laura Jeżewska - Centrum Muzyczne RIFF Toruń ( opiekun p. Joanna Czajkowska- Zoń), Julia Król - Parafia Św. Bartłomieja w Czernikowie (opiekun p. Anna Dzwonkowska) , Nina Kowalczyk - Studio Wokalne DREMS w Nowym Mieście Lubawskim (opiekun p. Monika Weisgerber).

KATEGORIA 13-15 lat

I m-ce Katarzyna Popławska - Parafia Św. Bartłomieja w Czernikowie ( opiekun p. Anna Dzwonkowska),

II m-ce Klaudia Dudulska z Nowego Miasta Lubawskiego,

Wyróżnienie: Kinga Płotka - Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku (opiekun p. Monika Weisgerber).

KATEGORIA 16 +

I m-ce Aleksandra Pryl - Parafia Św. Bartłomieja w Czernikowie (opiekun p. Anna Dzwonkowska),

II m-ce Monika Skibicka - Studio Piosenki Music Box Toruń (opiekun p. Marek Zakrzewski),

III m-ce Joanna Pejkowska - Parafia Św. Bartłomieja w Czernikowie (opiekun p. Anna Dzwonkowska).

ZESPOŁY:

I m-ce PACE E BENE - Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie ( opiekun p. Anna Biernacka),

II m-ce Schola Kanaan - Parafia Św. Bartłomieja w Czernikowie (opiekun p. Anna Dzwonkowska),

Wyróżnienie: Dzieciaki DREAMSIAKI - Studio Wokalne DREAMS Nowe Miasto Lubawskie ( opiekun p. Monika Weisgerber).

Najmłodsza uczestniczka festiwalu, czteroletnia Jagoda Prokop z Kurzętnika otrzymała specjalne wyróżnienie i drobny upominek od organizatorów.

Bardzo ucieszył nas fakt, iż reprezentantka naszego miasta Karolina Zielińska zdobyła najbardziej prestiżową nagrodę konkursu czyli Grand Prix XXIV Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej. Karolinę do Festiwalu przygotował p. Marek Piątkowski. 

Nagrody dla zwycięzców wręczyli: Burmistrz Miasta p. Andrzej Grabowski, Ksiądz Kanonik Ryszard Kobierowski, Ksiądz Wikariusz Marek Wysocki, Sekretarz Gminy p. Ewa Bąk, Asystent Burmistrza p. Karolina Kowalska, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia p. Jerzy Koralewski, Przewodniczący Komisji Infrastruktury i Drogownictwa p. Jarosław Lewandowski, oraz członkowie komisji.

Sponsorami nagród dla laureatów konkursu byli: Burmistrz Miasta p. Andrzej Grabowski, Firma PLASTICA Frydrychowo, Klub Radnych NASZA GMINA, Państwo Łucja i Edward Oleś, p. Jarosław Lewandowski, p. Krzysztof Saja - Pływaczewo.

Festiwalowe spotkanie było okazją do przekazania życzeń dla Księdza Kanonika Ryszarda Kobierowskiego z okazji jego 76 urodzin. Życzenia i kwiaty dla Jubilata złożyli Burmistrz Miasta i Dyrektor M-GOK natomiast wszyscy odśpiewali gromkie „Życzymy, życzymy..." zaintonowane przez Księdza Wikariusza Marka Wysockiego.

Wszystkim uczestnikom, opiekunom, rodzicom i publiczności dziękujemy za udział w Festiwalu. Gratulujemy zwycięzcom, zdobywcom nagród i wyróżnień. Dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji konkursu oraz Księdzu Markowi za poświęcony czas i współprowadzenie Festiwalu . Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne, jubileuszowe obchody Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej do gościnnego  Kowalewa Pomorskiego.

festiwal_religia_2016.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!