Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie na obradach Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie na obradach Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2016
burmistrz_na_obradach_18_10_16_00.jpgSejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi obradowała w naszym regionie. Na zamku w Golubiu-Dobrzyniu w dniach 17-18 października br. posłowie  dyskutowali między innymi o sytuacji w mleczarstwie, rolnictwie ekologicznym, dzierżawie ziemi i sprzedaży bezpośredniej. Wśród gości byli: wiceminister Jacek Bogucki, wojewoda kujawsko- pomorski, samorządowcy z naszego powiatu oraz szefowie rolniczych agencji i reprezentanci organizacji skupionych wokół tej gałęzi gospodarczej.

Nasz region pochwalił się tym co ma najlepsze, czyli gospodyniami z wyjątkowymi umiejętnościami kulinarnymi. Gminę Kowalewo Pomorskie reprezentowały panie z KGW Sierakowo ze swoimi ciastami, pierogami, bigosem i chlebem ze smalcem.

W czasie obrad goście zapoznali się z sytuacją w województwie kujawsko-pomorskim. Prelegent wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przedstawiając sytuację naszego rolnictwa na przestrzeni ostatnich lat podkreślał, że nasza największą bolączką jest pogoda i niski stan wód gruntowych. Naprzemiennie susze i wymarzanie corocznie dziesiątkują produkcję rolniczą, a jedynym antidotum na tę sytuację są zbiorniki małej retencji. W dyskusji podkreślano, że wsparcie na przeciwdziałanie skutkom suszy było niewystarczające i źle przygotowane.

Pan minister zapewniał, że kolejna pomoc rządowa będzie odbywała się na zasadach nowego programu pomocowego, który jest w opracowaniu. Mają być na to większe środki. Również powrócą dopłaty do stawek ubezpieczeniowych od szkód w rolnictwie- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- jednocześnie bardzo dziękuję paniom z KGW Sierakowo wraz z sołtysem Martą Pawlik Śliwą za uprzyjemnienie obrad swoimi arcydziełami kulinarnymi. 

Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych przedstawił informację na temat sprzedaży i dzierżawy ziemi w latach 2000-2015. Ocenił gospodarowanie na gruntach Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego złożył informację na temat rozwoju gospodarstw agroturystycznych.

burmistrz_na_obradach_18_10_16_01.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_02.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_03.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_04.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_05.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_06.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_07.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_08.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_09.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!