Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie na obradach Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie na obradach Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2016
burmistrz_na_obradach_18_10_16_00.jpgSejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi obradowała w naszym regionie. Na zamku w Golubiu-Dobrzyniu w dniach 17-18 października br. posłowie  dyskutowali między innymi o sytuacji w mleczarstwie, rolnictwie ekologicznym, dzierżawie ziemi i sprzedaży bezpośredniej. Wśród gości byli: wiceminister Jacek Bogucki, wojewoda kujawsko- pomorski, samorządowcy z naszego powiatu oraz szefowie rolniczych agencji i reprezentanci organizacji skupionych wokół tej gałęzi gospodarczej.

Nasz region pochwalił się tym co ma najlepsze, czyli gospodyniami z wyjątkowymi umiejętnościami kulinarnymi. Gminę Kowalewo Pomorskie reprezentowały panie z KGW Sierakowo ze swoimi ciastami, pierogami, bigosem i chlebem ze smalcem.

W czasie obrad goście zapoznali się z sytuacją w województwie kujawsko-pomorskim. Prelegent wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przedstawiając sytuację naszego rolnictwa na przestrzeni ostatnich lat podkreślał, że nasza największą bolączką jest pogoda i niski stan wód gruntowych. Naprzemiennie susze i wymarzanie corocznie dziesiątkują produkcję rolniczą, a jedynym antidotum na tę sytuację są zbiorniki małej retencji. W dyskusji podkreślano, że wsparcie na przeciwdziałanie skutkom suszy było niewystarczające i źle przygotowane.

Pan minister zapewniał, że kolejna pomoc rządowa będzie odbywała się na zasadach nowego programu pomocowego, który jest w opracowaniu. Mają być na to większe środki. Również powrócą dopłaty do stawek ubezpieczeniowych od szkód w rolnictwie- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- jednocześnie bardzo dziękuję paniom z KGW Sierakowo wraz z sołtysem Martą Pawlik Śliwą za uprzyjemnienie obrad swoimi arcydziełami kulinarnymi. 

Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych przedstawił informację na temat sprzedaży i dzierżawy ziemi w latach 2000-2015. Ocenił gospodarowanie na gruntach Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego złożył informację na temat rozwoju gospodarstw agroturystycznych.

burmistrz_na_obradach_18_10_16_01.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_02.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_03.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_04.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_05.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_06.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_07.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_08.jpg
 burmistrz_na_obradach_18_10_16_09.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!