Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z urodzinową wizyta u pani Bolesławy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z urodzinową wizyta u pani Bolesławy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.10.2016
z_orodz_wizyta_20_10_16_00.jpgMieszkanka Wielkiego Rychnowa Bolesława Szczepańska świętowała 19 października br. 91 urodziny. Z wizytą do szanownej jubilatki przybył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, kierownik Ośrodka Pomoc Społecznej Zyta Szymańska i pracownik socjalny Beata Życińska. Pani Bolesława wraz z rodziną wnuka, z którą mieszka na co dzień, przyjęła gości przepysznym tortem urodzinowym.
Pani Bolesława mieszka w Wielkim Rychnowie od 50 lat. Zawsze uśmiechnięta i pełna werwy. W całym życiu nigdy nie była w szpitalu. Lekarzy omija szerokim łukiem. Jedynym problemem jest słaby słuch. Doczekała się 4 dzieci, wnuków, prawnuków, a nawet praprawnuków. Od 12 lat jest wdową. Mąż Stanisław był lokalnym działaczem. Pełnił funkcję Przewodniczącego Gminnej Rady Narodowej, był radnym, sołtysem i kierownikiem GS oddz. Wielkie Rychnowo. Przez cały czas małżonka była jego podporą i wsparciem.

Właśnie wspomnienia małżonka i najbliższej rodziny przeważały w rozmowie pani Bolesławy z gośćmi. Zarówno burmistrz jak i kierownik opieki społecznej przez długie lata współpracowali z panem Stanisławem i byli gośćmi w domu p. Bolesławy. Wspominano długie dyskusje, a przede wszystkim troskę pani Bolesławy i śp. Stanisława o sąsiadów, mieszkańców Wielkiego Rychnowa i gminy Kowalewo Pomorskie.

Jestem pod wrażeniem samopoczucia pani Bolesławy. Życzę wielu z nas takiej pamięci, zdrowia i optymizmu. Natomiast już dzisiaj wprosiłem się na obchody 100 lat do pani Bolesławy. - informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 z_orodz_wizyta_20_10_16_01.jpg
z_orodz_wizyta_20_10_16_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!