Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z urodzinową wizyta u pani Bolesławy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z urodzinową wizyta u pani Bolesławy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.10.2016
z_orodz_wizyta_20_10_16_00.jpgMieszkanka Wielkiego Rychnowa Bolesława Szczepańska świętowała 19 października br. 91 urodziny. Z wizytą do szanownej jubilatki przybył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, kierownik Ośrodka Pomoc Społecznej Zyta Szymańska i pracownik socjalny Beata Życińska. Pani Bolesława wraz z rodziną wnuka, z którą mieszka na co dzień, przyjęła gości przepysznym tortem urodzinowym.
Pani Bolesława mieszka w Wielkim Rychnowie od 50 lat. Zawsze uśmiechnięta i pełna werwy. W całym życiu nigdy nie była w szpitalu. Lekarzy omija szerokim łukiem. Jedynym problemem jest słaby słuch. Doczekała się 4 dzieci, wnuków, prawnuków, a nawet praprawnuków. Od 12 lat jest wdową. Mąż Stanisław był lokalnym działaczem. Pełnił funkcję Przewodniczącego Gminnej Rady Narodowej, był radnym, sołtysem i kierownikiem GS oddz. Wielkie Rychnowo. Przez cały czas małżonka była jego podporą i wsparciem.

Właśnie wspomnienia małżonka i najbliższej rodziny przeważały w rozmowie pani Bolesławy z gośćmi. Zarówno burmistrz jak i kierownik opieki społecznej przez długie lata współpracowali z panem Stanisławem i byli gośćmi w domu p. Bolesławy. Wspominano długie dyskusje, a przede wszystkim troskę pani Bolesławy i śp. Stanisława o sąsiadów, mieszkańców Wielkiego Rychnowa i gminy Kowalewo Pomorskie.

Jestem pod wrażeniem samopoczucia pani Bolesławy. Życzę wielu z nas takiej pamięci, zdrowia i optymizmu. Natomiast już dzisiaj wprosiłem się na obchody 100 lat do pani Bolesławy. - informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 z_orodz_wizyta_20_10_16_01.jpg
z_orodz_wizyta_20_10_16_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!