Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Konsul Mołdawii w Kowalewie Pomorskim, czyli przygotowania do wielkiego jubileuszu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Konsul Mołdawii w Kowalewie Pomorskim, czyli przygotowania do wielkiego jubileuszu Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.10.2016
kons_mold_20_10_16_00.jpgMołdawia to kilkumilionowy kraj z 25-letnią niepodległością. Wcześniej był pod wpływem Związku Radzieckiego. Wg międzynarodowych badań to najbiedniejszy kraj w Europie z aspiracją wstąpienia do Unii Europejskiej. Skąd więc konsul tego państwa w gminie Kowalewo Pomorskie?
Otóż z okazji 25-lecia niepodległości tego kraju konsul upatrzył sobie Kowalewo Pomorskie jako miejsce obchodów, które będą miały na celu przybliżenie Polakom tej republiki. Dodatkowo od dawna (od 2013r.)  zapisaliśmy się w historii tego kraju i to dzięki naszej młodzieży. W maju 2015r. uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wspólnie z opiekunem Roksana Kaźmierkiewicz w ramach kolejnej akcji pomocowej przygotowali paczki z przyborami szkolnymi dla młodzieży z mołdawskiej wsi Styrcza, zwanej Małą Warszawą. Samorząd gminy sfinansował wówczas koszty przekazania podarków. O całej akcji pisaliśmy tutaj:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6522&Itemid=16

W dniu 18 października konsul Mołdawii Jan Mrozowski spotkał się z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim i dyrektorem Gimnazjum Renatą Falutą Kaszubowską i zaproponował zorganizowanie u nas konkursu wiedzy o Mołdawii i obchodów jubileuszu ćwierćwiecza tej republiki.

Obchody przypadać będą na 12 grudnia br. Wszystkie strony zadeklarowały współpracę w przygotowaniach. Dopiero wizyta konsula uświadomiła mi jak ważne i cenne są działania naszej młodzieży i ich nauczycieli. Teraz widzę jaki mają wpływ na współczesną historię i międzynarodową dyplomację. Mam nadzieję, że młodzi ludzie są świadomi, że swoją akcją pomocową uruchomili międzynarodową lawinę pozytywnych działań, a o Kowalewie usłyszą ludzie wiele kilometrów stąd- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- o szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.

 kons_mold_20_10_16.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!