Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Konsul Mołdawii w Kowalewie Pomorskim, czyli przygotowania do wielkiego jubileuszu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Konsul Mołdawii w Kowalewie Pomorskim, czyli przygotowania do wielkiego jubileuszu Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.10.2016
kons_mold_20_10_16_00.jpgMołdawia to kilkumilionowy kraj z 25-letnią niepodległością. Wcześniej był pod wpływem Związku Radzieckiego. Wg międzynarodowych badań to najbiedniejszy kraj w Europie z aspiracją wstąpienia do Unii Europejskiej. Skąd więc konsul tego państwa w gminie Kowalewo Pomorskie?
Otóż z okazji 25-lecia niepodległości tego kraju konsul upatrzył sobie Kowalewo Pomorskie jako miejsce obchodów, które będą miały na celu przybliżenie Polakom tej republiki. Dodatkowo od dawna (od 2013r.)  zapisaliśmy się w historii tego kraju i to dzięki naszej młodzieży. W maju 2015r. uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wspólnie z opiekunem Roksana Kaźmierkiewicz w ramach kolejnej akcji pomocowej przygotowali paczki z przyborami szkolnymi dla młodzieży z mołdawskiej wsi Styrcza, zwanej Małą Warszawą. Samorząd gminy sfinansował wówczas koszty przekazania podarków. O całej akcji pisaliśmy tutaj:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6522&Itemid=16

W dniu 18 października konsul Mołdawii Jan Mrozowski spotkał się z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim i dyrektorem Gimnazjum Renatą Falutą Kaszubowską i zaproponował zorganizowanie u nas konkursu wiedzy o Mołdawii i obchodów jubileuszu ćwierćwiecza tej republiki.

Obchody przypadać będą na 12 grudnia br. Wszystkie strony zadeklarowały współpracę w przygotowaniach. Dopiero wizyta konsula uświadomiła mi jak ważne i cenne są działania naszej młodzieży i ich nauczycieli. Teraz widzę jaki mają wpływ na współczesną historię i międzynarodową dyplomację. Mam nadzieję, że młodzi ludzie są świadomi, że swoją akcją pomocową uruchomili międzynarodową lawinę pozytywnych działań, a o Kowalewie usłyszą ludzie wiele kilometrów stąd- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- o szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.

 kons_mold_20_10_16.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!