Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow W trosce o dzieci

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

W trosce o dzieci Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2016
w_trosce_o_dzieci_31_10_16_00.jpgRok szkolny w pełni. Nauczyciele zapracowani, a uczniowie już tęsknią za wakacjami. Październik to czas zebrań rodziców. W Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim na popularnej wywiadówce w dniu 27 października br. spotkali się rodzice 451 uczniów, dyrekcja, 43 nauczycieli i organ prowadzący w osobie Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego.
Nie mogło również zabraknąć Rady Rodziców z nowo wybraną przewodniczącą Donatą Midurą. Dyrektor Benedykt Mroziński pochwalił się tym, co poza nauczaniem oferuje dzieciom ta placówka. Przedstawił rodzicom bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych, zrealizowanych projektów, odbytych wycieczek, przeprowadzonych inwestycji i modernizacji. Pokazał z jaką troską placówka dba o rozwój emocjonalny dziecka. Przybliżył również zasady funkcjonowania stowarzyszenia Tobie My.

Każdy z uczniów, bez względu na wiek czy predyspozycje zdrowotne znajdzie tu coś dla siebie. Mamy zespoły taneczne, chór, koła naukowe i sportowe. Praktycznie we wszystkich klasach do końca roku będą tablice interaktywne. Organizujemy szereg turniejów, festynów i pikników, które mają na celu konsolidacje uczniów ale i są przeznaczone dla rodziców. Wystarczą tylko dobre chęci i mobilizacja z ich strony. Nie sposób przecenić wkładu rodziców w funkcjonowanie szkoły. Wspierają oni ją rzeczowo, finansowo jak i poświęcając swój czas na prace porządkowe czy organizację imprez dla dzieci. Rada Rodziców to jeden z najważniejszych organów placówki, to partner do działania- podkreślał dyrektor.

Jako przedstawiciel organu prowadzącego placówkę Burmistrz Andrzej Grabowski podkreślał potrzebę współpracy wszystkich trzech stron: dyrekcji szkoły, samorządu oraz rodziców. Wówczas stworzone zostaną najbardziej optymalne warunki spełniające potrzeby rozwojowe uczniów.

Szkoła jest bezpieczna i w pełni wyposażona. Nasze dzieci nie musza mieć kompleksów przed mieszkańcami dużych miast. Organ prowadzący jak i dyrektor szkoły stworzył wraz z nauczycielami warunki do nauki. Przed nami reforma oświaty. Czeka nas likwidacja gimnazjum. Planuję do opuszczonego budynku przenieść szkołę podstawówkę, a na jej miejsce urząd, opiekę społeczną i przedszkole.- dodał Burmistrz- Jednocześnie dziękuję za współpracę z Radą Rodziców. Jest to organ, który ma olbrzymi wpływ nie tylko na program nauczania, ale również wychowania w szkole. Ta współpraca z organem prowadzącym jak i dyrektorem jest wzorowa.

Obecne na zebraniu panie: przewodnicząca rady rodziców Donata Midura i sekretarz Ewa Bąk zachęcały rodziców do współpracy. Cały dochód z zabaw karnawałowych, zbiórek, festynów ekologicznych trafia do uczniów m.in. na podręczniki, słodycze czy wyposażenie klas.

 w_trosce_o_dzieci_31_10_16_01.jpg
 w_trosce_o_dzieci_31_10_16_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!