Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sztandar Gminy ma już 20 lat

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sztandar Gminy ma już 20 lat Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2016
sztandar_ma_juz_20_lat_02_11_16_00.jpgGmina Kowalewo Pomorskie może poszczycić się posiadaniem wszystkich insygniów władzy świadczących o historycznym przywiązaniu do tradycji. Oprócz herbu, hymnu i hejnału od 20 lat posiada Sztandar Gminny.
Został on ufundowany przez społeczeństwo, a jego uroczyste rozwinięcie nastąpiło 11 listopada 1996r. na rynku miejskim.
Od tamtego czasu uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach w gminie. Bierze udział we wszystkich obchodach rocznicowych np; wybuchu i zakończenia II Wojny Światowej, listopadowego Święta Niepodległości czy odzyskania Niepodległości przez Kowalewo. Towarzyszy rolnikom w uroczystościach dożynkowych oraz strażakom w Święcie Św. Floriana.

W jego towarzystwie kilkadziesiąt par odnowiło przysięgę małżeńską po 50 czy 60 latach wspólnego pożycia. Brał udział w uroczystościach nadania patrona i rozwinięcia sztandaru innym instytucjom: szkołom, jednostkom OSP i organizacjom społecznym.

Jest on także świadkiem wydarzeń smutnych. Towarzyszył w drodze do miejsca wiecznego spoczynku wielu znamienitym osobom, które w swoim życiu doczesnym przysłużyły się miastu i społeczeństwu np. sołtysom, strażakom, nauczycielem i społecznikom. Towarzyszył uroczystościom ostatniej posługi złożonej przez mieszkańców naszej gminy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, który jest także Honorowym Obywatelem Kowalewa.

Sztandar dla wielu Kowalewiaków jest symbolem poszanowania tradycji i przywiązania do korzeni.

Zgodnie ze Stanowiskiem Rady Miejskiej z dnia 10 czerwca 1998r. na życzenie rodziny Sztandar Gminy może uczestniczyć w pogrzebie każdego obywatela. Wniosek rodziny rozpatruje Burmistrz Miasta.

sztandar_ma_juz_20_lat_02_11_16_01.jpg
 sztandar_ma_juz_20_lat_02_11_16_02.jpg
 sztandar_ma_juz_20_lat_02_11_16_03.jpg
 sztandar_ma_juz_20_lat_02_11_16_04.jpg
 sztandar_ma_juz_20_lat_02_11_16_05.jpg
 sztandar_ma_juz_20_lat_02_11_16_06.jpg
 sztandar_ma_juz_20_lat_02_11_16_07.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!