Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Radość z nowych dróg

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Radość z nowych dróg Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2016

radosc_z_now_drog_31_11_16_000.jpgMieszkańcy osiedla kwiatowego potrafią nie tylko prosić, ale i dziękować. Po zakończonej inwestycji zaprosili samorząd gminy oraz wykonawcę na spotkanie, na którym podziękowali za pięknie wykonane drogi. Spotkanie miało miejsce w dniu 28 października. Grupa inicjatywna: Roman Woźniczka, Natalia Brudz- Huzior i Zofia Głowacka zmobilizowała mieszkańców trzech ulic: Konwaliowej, Narcyzowej, Mikołaja z Ryńska i części Odrodzenia i zaprosiła do wspólnego świętowania.

Pomimo jesiennej pogody i obfitego opadu mieszkańcy nie zawiedli. Uroczystego poświęcenia ulic dokonał ks. kanonik Piotr Igielski- proboszcz parafii Kowalewo. Symbolicznego przecięcia wstęgi oprócz przedstawicieli mieszkańców dokonali również: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Przewodniczący komisji Drogowej radny Jarosław Lewandowski, ks. kanonik oraz przedstawiciele wykonawcy czyli firmy Inż.-Bud: Zenon Zehner (współwłaściciel), Mariusz Świś i Andrzej Wysocki (kierownicy robót). Była też lampka szampana i zapewnienia mieszkańców o dbaniu o swoje drogi.

Zabierając głos Burmistrz Miasta życzył mieszkańcom bezpiecznego użytkowania. Podkreślał, że samorząd czynił dwukrotnie zabiegi o pozyskanie dofinansowania na modernizację dróg.

W pierwszym podejściu, po pozytywnej weryfikacji wniosku urząd marszałkowski wycofał się z konkursu z powodu zbyt małej alokacji środków. Dopiero kolejny nabór, tym razem przez urząd wojewódzki okazał się sukcesem. Inwestycja miała szczęście do wykonawcy. Firma zakończyła roboty z miesięcznym wyprzedzeniem, przez co dzieci w dniu 1 września mogły bezpiecznie wrócić do szkoły drogą wzdłuż ruchliwej ul. Odrodzenia. - podkreślał Burmistrz Andrzej Grabowski na otwarciu drogi- osiedle jest młode i wiele posesji jest dopiero w budowie. Cieszę się, że pomimo tego tak pięknie wszyscy się zmówili i zorganizowali dzisiejszą uroczystość.

Radny Jarosław Lewandowski zauważył tempo w jakim mieszkańcy „otrzymali" utwardzone drogi. Wiele naszych osiedli czekało po dwadzieścia lat, aby mieć tak piękne drogi, a mieszkańcy osiedla kwiatowego nie całe trzy lata. Jest to zasługa operatywności samorządu i aktywności mieszkańców.

Wykonawca Zenon Zehner stwierdził, że w całej swojej dwudziestoletniej karierze budowniczego infrastruktury drogowej pierwszy raz spotkał się z oficjalnym zaproszeniem od samych mieszkańców na odbiór drogi. Podziękował za wyrozumiałość dla swojej załogi i przeprosił za ewentualne utrudnienia.

Przypominamy, że drogi oprócz nowej nawierzchni, zyskały również nowy system odpływu wody deszczowej i bezpieczny wyjazd na drogę wojewódzką. Zakres robót cieszył się dużym zainteresowaniem. Do przetargu stanęło aż 10 firm. Wśród nich były ogólnopolscy potentaci, m.in. Skanska, Lafarge. Zwycięzca - Przedsiębiorstwo Budowlano- Wdrożeniowe INŻBUD z Grudziądza podało najkorzystniejszą cenę, czyli kwotę 1mln. 720tysięcy. Inwestycja otrzymała 50% dofinansowanie ze środków rządowych w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. 

radosc_z_now_drog_31_11_16_001.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_002.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_003.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_004.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_005.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_006.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_007.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_008.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_009.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_010.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!