Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Radość z nowych dróg

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Radość z nowych dróg Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2016

radosc_z_now_drog_31_11_16_000.jpgMieszkańcy osiedla kwiatowego potrafią nie tylko prosić, ale i dziękować. Po zakończonej inwestycji zaprosili samorząd gminy oraz wykonawcę na spotkanie, na którym podziękowali za pięknie wykonane drogi. Spotkanie miało miejsce w dniu 28 października. Grupa inicjatywna: Roman Woźniczka, Natalia Brudz- Huzior i Zofia Głowacka zmobilizowała mieszkańców trzech ulic: Konwaliowej, Narcyzowej, Mikołaja z Ryńska i części Odrodzenia i zaprosiła do wspólnego świętowania.

Pomimo jesiennej pogody i obfitego opadu mieszkańcy nie zawiedli. Uroczystego poświęcenia ulic dokonał ks. kanonik Piotr Igielski- proboszcz parafii Kowalewo. Symbolicznego przecięcia wstęgi oprócz przedstawicieli mieszkańców dokonali również: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Przewodniczący komisji Drogowej radny Jarosław Lewandowski, ks. kanonik oraz przedstawiciele wykonawcy czyli firmy Inż.-Bud: Zenon Zehner (współwłaściciel), Mariusz Świś i Andrzej Wysocki (kierownicy robót). Była też lampka szampana i zapewnienia mieszkańców o dbaniu o swoje drogi.

Zabierając głos Burmistrz Miasta życzył mieszkańcom bezpiecznego użytkowania. Podkreślał, że samorząd czynił dwukrotnie zabiegi o pozyskanie dofinansowania na modernizację dróg.

W pierwszym podejściu, po pozytywnej weryfikacji wniosku urząd marszałkowski wycofał się z konkursu z powodu zbyt małej alokacji środków. Dopiero kolejny nabór, tym razem przez urząd wojewódzki okazał się sukcesem. Inwestycja miała szczęście do wykonawcy. Firma zakończyła roboty z miesięcznym wyprzedzeniem, przez co dzieci w dniu 1 września mogły bezpiecznie wrócić do szkoły drogą wzdłuż ruchliwej ul. Odrodzenia. - podkreślał Burmistrz Andrzej Grabowski na otwarciu drogi- osiedle jest młode i wiele posesji jest dopiero w budowie. Cieszę się, że pomimo tego tak pięknie wszyscy się zmówili i zorganizowali dzisiejszą uroczystość.

Radny Jarosław Lewandowski zauważył tempo w jakim mieszkańcy „otrzymali" utwardzone drogi. Wiele naszych osiedli czekało po dwadzieścia lat, aby mieć tak piękne drogi, a mieszkańcy osiedla kwiatowego nie całe trzy lata. Jest to zasługa operatywności samorządu i aktywności mieszkańców.

Wykonawca Zenon Zehner stwierdził, że w całej swojej dwudziestoletniej karierze budowniczego infrastruktury drogowej pierwszy raz spotkał się z oficjalnym zaproszeniem od samych mieszkańców na odbiór drogi. Podziękował za wyrozumiałość dla swojej załogi i przeprosił za ewentualne utrudnienia.

Przypominamy, że drogi oprócz nowej nawierzchni, zyskały również nowy system odpływu wody deszczowej i bezpieczny wyjazd na drogę wojewódzką. Zakres robót cieszył się dużym zainteresowaniem. Do przetargu stanęło aż 10 firm. Wśród nich były ogólnopolscy potentaci, m.in. Skanska, Lafarge. Zwycięzca - Przedsiębiorstwo Budowlano- Wdrożeniowe INŻBUD z Grudziądza podało najkorzystniejszą cenę, czyli kwotę 1mln. 720tysięcy. Inwestycja otrzymała 50% dofinansowanie ze środków rządowych w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. 

radosc_z_now_drog_31_11_16_001.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_002.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_003.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_004.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_005.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_006.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_007.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_008.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_009.jpg
 radosc_z_now_drog_31_11_16_010.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!