Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Nie zapominamy...

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Nie zapominamy... Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.11.2016
Pnie_zapominamy_01_11_16_00.jpgrzełom października i listopada to czas nawiedzania grobów nie tylko swoich najbliższych, ale również tych, które stoją samotne i zapomniane. Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie „opiekuje się" 8 grobami: 3 w Chełmoniu, 3 w Pluskowęsach i 2 w Kowalewie Pom. Prze cały rok utrzymywany jest tam porządek, a przed Świętem Zmarłych dekorowane są zniczami i kwiatami.
Wśród tych mogił jest 5 grobów żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Niestety 3 mogiły w Chełmoniu skrywają bezimiennych bohaterów. Wiemy zaś, że w dwóch mogiłach w Pluskowęsach spoczęli żołnierze 16 dywizji piechoty: Jan Romkowski i Stanisław Mikołajczyk. Wszystkie groby zostały w 2012r. gruntownie odrestaurowane.

Chcąc zaszczepić w młodych pokoleniach potrzebę pamiętania o naszych bohaterach, w opiekę nad grobami zaangażowano szkołę Podstawową w Kowalewie oraz w Pluskowęsach. Samorząd przekazuje im środki finansowe na zakup kwiatów i zniczy, a młodzież dba o mogiły. Bardzo dziękuję dyrektorom, nauczycielom i uczniom za to. Dziękuję również Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, która dodatkowo opiekuje się również mogiłami należącymi do rodziny Honorowego Obywatela Miasta śp. Tomasza Jana Łegowskiego- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Dziękuję wszystkim, którzy na grobach nieznanego żołnierza zapalą światełko i odmówią modlitwę.

nie_zapominamy_01_11_16_01.jpg

 nie_zapominamy_01_11_16_02.jpg
 nie_zapominamy_01_11_16_03.jpg
 nie_zapominamy_01_11_16_04.jpg
 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!