Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pojedziemy na łów, na łów przyjacielu mój...

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pojedziemy na łów, na łów przyjacielu mój... Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.11.2016
pojedziemy_na_low_03_11_16_00.jpgTradycyjnie, w imieniny swojego patrona Św. Huberta (3 listopada), członkowie kowalewskiego koła łowieckiego Knieja zorganizowali łowy. Od rana trzynastu myśliwych polowało w przynależnym im okręgu (3tys.ha w gm. Kowalewo Pom.). Dzięki pięknej pogodzie i przychylności św. Huberta, na hasło „pióro na rozkładzie" ułożono upolowane 19 bażantów na zielonym igliwiu, a myśliwi ściągając nakrycia głów oddali im hołd.
Łowczy koła Zdzisław Orfin otrzymał zaszczytny tytuł króla polowania. Warto podkreślić, że myśliwi polowali na ptactwo, które wiosna wypuszczali na pola.

Prezes Jerzy Susicki przywitał gości: Ryszarda Świętalskiego z Koła Łowieckiego Grzywacz i Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego i przekazał życzenia.

Myśliwi uczcili chwilą ciszy pamięć śp. kolegi Hieronima Bąka (współzałożyciela koła). Żałowali, że nie doczekał on uroczystych obchodów 55-lecia koła zaplanowanych na koniec listopada.

Gratulując myśliwym obfitych łowów Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziękował za coroczny udział w dożynkach gminnych i eksponowanie swoich trofeów, za organizowanie pogadanek w szkołach oraz w przedszkolu, za fundowanie nagród i organizacje wycieczek dla najmłodszych. Dzięki współpracy ze szkołami myśliwi mają pożywienie dla zwierząt (kasztany i żołędzie) a szkoły piękne choinki na święta.

Myślistwo to nie tylko dbanie o ekosystem lasów i pól. To również kultywowanie tradycji, przekazywanie młodszym pokoleniom wzorców do naśladowania. Uczyły odpowiedzialności i dyscypliny- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Pogratulował również myśliwym swojego obiektu. Dzięki uprzejmości myśliwego Jerzego Dzwonkowskiego, który własne budynki gospodarcze zaadaptował na świetlicę powstało urokliwe miejsce spotkań w myśliwskiej atmosferze. W miesiącu grudniu, po świątecznym polowaniu myśliwi planują uroczyste otwarcie salki.

Koło łowieckie „Knieja" to jedyne koło, które cały swój rewir polowań ma na terenie gminy Kowalewo Pom. Myśliwi biorą udział w szacowaniu strat rolniczych i w odławianiu królików na toruńskich nekropoliach.

Na terenie gminy swoje tereny łowieckie mają również inne koła: „Grzywacz", Daniel", „Osa" i „Tur". Łącznie poluje na naszym terenie ok. 300 myśliwych. Wśród nich jedynie 14% to Kowalewiacy.

pojedziemy_na_low_03_11_16_01.jpg
 pojedziemy_na_low_03_11_16_02.jpg
 pojedziemy_na_low_03_11_16_03.jpg
 pojedziemy_na_low_03_11_16_04.jpg
 pojedziemy_na_low_03_11_16_05.jpg
 pojedziemy_na_low_03_11_16_06.jpg
 pojedziemy_na_low_03_11_16_07.jpg
 pojedziemy_na_low_03_11_16_08.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!