Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow MATEMATYKA NA DOTYK

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

MATEMATYKA NA DOTYK Drukuj
Wpisał: Renata Kałuża   
08.11.2016
matematyka_na_dotyk_08_11_16_00.jpgI się zaczęło. „Matematyka na dotyk" - dotyka uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach. Projekt ten rozpoczął się w naszej szkole od spotkania podczas, którego uczniowie zostali zapoznani z jego założeniami i harmonogramem.
Dnia 29 września 2016r do naszej szkoły przyjechali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie wraz z opiekunem - panią Agnieszką Szymczak.

Przeprowadzili oni dla uczniów klasy szóstej bardzo ciekawe warsztaty nt. „Jak można wykorzystując gry planszowe uczyć się matematyki?". Uczniowie byli zachwyceni tym spotkaniem, a co najważniejsze „poczuli" matematykę i patrzą na nią milszym okiem. Uczestnicy zajęć wyszli z nich uśmiechnięci i pełni motywacji do nauki. Goście podczas zajęć zostali poczęstowani słodkościami ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły, za co bardzo dziękujemy.

Teraz uczniowie klas IV - VI poznają matematykę poprzez gry. Każda z klas na początku października wzięła udział w zajęciach zachęcających do logicznego myślenia, rozwijających koncentrację i spostrzegawczość poprzez wykorzystanie gier tj. „Dobble" w klasie czwartej, „Domino" w klasie piątej. Uczniowie klasy szóstej mieli możliwość poznania gry „Red7", dzięki użyczeniu kart przez firmę Lucrum Games, za co bardzo dziękujemy.

Podczas kolejnych warsztatów uczniowie klasy czwartej uczyli starszych kolegów
i koleżanki z klasy piątej szybkiego liczenia w pamięci. Wykorzystali oni do tego znaną wszystkim grę, jaką jest domino. Zabawa była przy tym niemała.

Natomiast szóstoklasiści wykorzystują gry planszowe do nauki matematyki, dzięki zachęcie ze strony koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie. Nasi uczniowie chcieliby mieć każdą lekcję matematyki prowadzoną systemem gier. Poznali oni ostatnio takie gry jak „Callisto" i „Qubix", umożliwiły one im przyjemną zabawę
z geometrią, która przez dotyk staje się bardziej zrozumiała.

Wszystkie te zajęcia pozwoliły już na samym początku realizacji projektu „Matematyka na dotyk" uświadomić uczniom, że nauka matematyki to też zabawa, z którą spotykają się na co dzień. Uczniowie grając pamiętają o zasadzie, że zdrowa rywalizacja zachęca do zdobywania nowej, pożytecznej wiedzy nie tylko z zakresu matematyki. Niecierpliwie czekają na kolejne zajęcia.

Koordynator projektu - Magdalena Kosk

 matematyka_na_dotyk_08_11_16_01.jpg
 matematyka_na_dotyk_08_11_16_02.jpg
 matematyka_na_dotyk_08_11_16_03.jpg
 matematyka_na_dotyk_08_11_16_04.jpg
 matematyka_na_dotyk_08_11_16_05.jpg
 matematyka_na_dotyk_08_11_16_06.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!