Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow MATEMATYKA NA DOTYK

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

MATEMATYKA NA DOTYK Drukuj
Wpisał: Renata Kałuża   
08.11.2016
matematyka_na_dotyk_08_11_16_00.jpgI się zaczęło. „Matematyka na dotyk" - dotyka uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach. Projekt ten rozpoczął się w naszej szkole od spotkania podczas, którego uczniowie zostali zapoznani z jego założeniami i harmonogramem.
Dnia 29 września 2016r do naszej szkoły przyjechali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie wraz z opiekunem - panią Agnieszką Szymczak.

Przeprowadzili oni dla uczniów klasy szóstej bardzo ciekawe warsztaty nt. „Jak można wykorzystując gry planszowe uczyć się matematyki?". Uczniowie byli zachwyceni tym spotkaniem, a co najważniejsze „poczuli" matematykę i patrzą na nią milszym okiem. Uczestnicy zajęć wyszli z nich uśmiechnięci i pełni motywacji do nauki. Goście podczas zajęć zostali poczęstowani słodkościami ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły, za co bardzo dziękujemy.

Teraz uczniowie klas IV - VI poznają matematykę poprzez gry. Każda z klas na początku października wzięła udział w zajęciach zachęcających do logicznego myślenia, rozwijających koncentrację i spostrzegawczość poprzez wykorzystanie gier tj. „Dobble" w klasie czwartej, „Domino" w klasie piątej. Uczniowie klasy szóstej mieli możliwość poznania gry „Red7", dzięki użyczeniu kart przez firmę Lucrum Games, za co bardzo dziękujemy.

Podczas kolejnych warsztatów uczniowie klasy czwartej uczyli starszych kolegów
i koleżanki z klasy piątej szybkiego liczenia w pamięci. Wykorzystali oni do tego znaną wszystkim grę, jaką jest domino. Zabawa była przy tym niemała.

Natomiast szóstoklasiści wykorzystują gry planszowe do nauki matematyki, dzięki zachęcie ze strony koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie. Nasi uczniowie chcieliby mieć każdą lekcję matematyki prowadzoną systemem gier. Poznali oni ostatnio takie gry jak „Callisto" i „Qubix", umożliwiły one im przyjemną zabawę
z geometrią, która przez dotyk staje się bardziej zrozumiała.

Wszystkie te zajęcia pozwoliły już na samym początku realizacji projektu „Matematyka na dotyk" uświadomić uczniom, że nauka matematyki to też zabawa, z którą spotykają się na co dzień. Uczniowie grając pamiętają o zasadzie, że zdrowa rywalizacja zachęca do zdobywania nowej, pożytecznej wiedzy nie tylko z zakresu matematyki. Niecierpliwie czekają na kolejne zajęcia.

Koordynator projektu - Magdalena Kosk

 matematyka_na_dotyk_08_11_16_01.jpg
 matematyka_na_dotyk_08_11_16_02.jpg
 matematyka_na_dotyk_08_11_16_03.jpg
 matematyka_na_dotyk_08_11_16_04.jpg
 matematyka_na_dotyk_08_11_16_05.jpg
 matematyka_na_dotyk_08_11_16_06.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!