Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Budowa drogi rowerowej od Sierakowa, poprzez Srebrniki, Mlewiec, Mlewo do Kiełbasina rozpoczęta

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Budowa drogi rowerowej od Sierakowa, poprzez Srebrniki, Mlewiec, Mlewo do Kiełbasina rozpoczęta Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.11.2016
budowa_drogi_rower_14_11_16_00.jpgWszystkie strony biorące udział w inwestycji budowy drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej na odcinku 12,6km. spotkały się 9 listopada br., aby omówić etapy prac.

Liderem przedsięwzięcia jest samorząd Województwa Kujawsko- Pomorskiego jako właściciel drogi. Partnerami w zadaniu jest starostwo powiatowe Toruń, gmina Chełmża i gmina Kowalewo Pomorskie.

Zadanie prowadzić będzie zarządca drogi czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich oddział Bydgoszcz. Zadanie wykonane będzie w ramach środków ZIT, których samorząd gminy Kowalewo Pom. jest jednym z 25 beneficjentów. W spotkaniu oprócz współpartnerów uczestniczyli również przedstawiciele Departamentu Rozwoju Regionalnego i Departamentu Wdrażania, którzy będą decydować o przyznaniu dofinansowania do tej inwestycji. Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Dyrektor Sebastian Borowiak poinformował na jakim etapie znajdują się prace nad budową trzech dróg rowerowych. Oprócz drogi Chełmża-Kowalewo powstanie jeszcze odcinki w Lubiczu i w Wielkiej Nieszawce.

Omawiając inwestycję nas interesujące poinformowano, że jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie dokumentacji. Prace nad tym dokumentem potrwają ok. 1 roku, aby w IV kwartale przyszłego roku wyłonić wykonawcę drogi rowerowej i wejść na plac budowy. Zadanie zakończone będzie w 2018r. - informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Jest to bardzo optymistyczne wyliczenie. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i zmieścimy się w wyznaczonych terminach. Samorząd gminy posiada zgody właścicieli gruntów. Na planowanej trasie drogi nie ma naturalnych przeszkód, które mogą spowodować utrudnienia w pracach ziemnych. Liczę, że zadanie to zostanie sprawnie zrealizowane, a mieszkańcy przyległych wsi oraz turyści będą mogli bezpiecznie dojść i dojechać do obiektów użyteczności publicznej.

budowa_drogi_rower_14_11_16_01.jpg
 budowa_drogi_rower_14_11_16_02.jpg
 budowa_drogi_rower_14_11_16_03.jpg
 budowa_drogi_rower_14_11_16_04.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!