Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
Powiększ zdjęcie

Pomoc Żywnościowa 2014-2020

15 października 2018 |
Iwona Arciszewska

Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim we współpracy z Miejsko Gminnym  Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  w Kowalewie  Pomorskim informuje, że ponownie przystąpiono do realizacji Programu   Operacyjnego  Pomoc  Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z  Europejskiego  Funduszu  Pomocy Najbardziej  Potrzebującym  Podprogram  2018.

Powiększ zdjęcie

Adrian Marzec brązowym medalistą Mistrzostw Polski

15 października 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

W dniach 06-07 października br.  w Golczewie rozegrano Mistrzostwa Polski  w kolarstwie szosowym w jeździe na czas dwójek i drużyn. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Adrian Marzec i Bartosz Małkiewicz wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, obecnie juniorzy startujący w barwach TKK „Pacific”.

Powiększ zdjęcie

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

15 października 2018 |
Patrycja Baran

Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim nauczycielom życzę dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy. Sukcesów zawodowych i samych wzorowych  uczniów. Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski
oraz pracownicy Urzędu Miejskiego

Powiększ zdjęcie

Mieszkańcy cieszą się z nowych dróg

15 października 2018 |
Karolina Kowalska

Miniony weekend obfitował w dwa przesympatyczne wydarzenia, czyli odbiory dróg. Tradycją w gminie Kowalewo Pom., jest, że uroczysty odbiór np. drogi czy zmodernizowanej świetlicy następuje zawsze z inicjatywy mieszkańców i z ich prywatnych środków finansowych, jako forma podziękowania za przeprowadzoną inwestycję.

Powiększ zdjęcie

Firma Conkret odpiera niesłuszne zarzuty

12 października 2018 |
Karolina Kowalska

W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się na forum gazety pomorskiej i w przestrzeni publicznej lokalna firma Conkret Wielkie Rychnowo zamieściła na swoim obiekcie dwa banery o treści „Firma Conkret nigdy nie planowała i nie planuje budowy spalarni”.

Powiększ zdjęcie

Jedna kadencja się kończy, a druga zaczyna, czyli co dalej?

12 października 2018 |
Karolina Kowalska

Ku końcowi ma się kadencja samorządowa 2014-2018. Samorząd zamyka jeden etap a otwiera drugi. W gminie Kowalewo Pomorskie wiele zadań inwestycyjnych zostało rozpoczętych w roku 2018, czyli w mijającej kadencji i ich realizacja będzie ukończona w roku 2019.

Powiększ zdjęcie

Dzień Seniora w kowalewskim Związku Emerytów

12 października 2018 |
Karolina Kowalska

Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim w dniu 11 października br. świętowali coroczny Dzień Seniora. Na stołach pojawiło się coś na ciepło oraz kawa i ciasto, a zaproszeni goście nie mogli wyjść z podziwu nad witalnością i radością życia gospodarzy.

Powiększ zdjęcie

Przed sklepem jubilera

12 października 2018 |
Organizatorzy

Z okazji 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na Papieża Burmistrz Miasta i Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Władysława St. Reymonta w Kowalewie Pom. zapraszają na spektakl „Przed sklepem jubilera” – pióra Karola Wojtyły, który odbędzie się 19 października 2018 roku o godz. 17:00 w M-GOK Wejściówki do odbioru w M-GOK do dnia 15.10.2018r.

Powiększ zdjęcie

Planowane wyłączenia prądu

12 października 2018 |
Agnieszka Szczepanowska

Zgodnie z informacją uzyskaną w dniu 9 października 2018r. z ENERGA-OPERATOR SA Rejon Dystrybucji w Toruniu informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Powiększ zdjęcie

Kolarskie Asy z Sokoła na XI Integracyjnym Kryterium Asów w Lubiczu

11 października 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

07 października br. rozegrano ostatni wyścig szosowy w ramach Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych w sezonie 2018. Tym razem piętnastoosobowa reprezentacja  UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitała do Lubicza, gdzie wystartowała w XI Integracyjnym Kryterium Asów.

Powiększ zdjęcie

Informacja nt. prac konserwacyjnych Struga Kowalewska

11 października 2018 |
Edyta Jasińska

W związku z uwagami  mieszkańców Kowalewa Pomorskiego  uprzejmie informuję, że  Struga Kowalewska ( potocznie nazywana Trynką)   jest zarządzana przez samorząd województwa, a  w jego imieniu zadania te realizuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Dyrektor Zarządu Zlewni w Toruniu,  Nadzór Wodny w Golubiu-Dobrzyniu.

Powiększ zdjęcie

Czyste Powietrze

11 października 2018 |
Edyta Jasińska

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Toruniu rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

Powiększ zdjęcie

LXVIII Sesja rady powiatu

11 października 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 10 października odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego. Radni zebrali się, aby podsumować minioną kadencję oraz przyjąć ostatnie uchwały. Zarówno radni jak i goście zaproszeni uważali, że miniona kadencja była udana.

Powiększ zdjęcie

Jubileusz XX lecia Świetlicy Socjoterapeutycznej

10 października 2018 |
Magdalena Wiśniewska

W dniu 5 października b.r. Świetlica Socjoterapeutyczna w Kowalewie Pomorskim, świętowała 20-te urodziny. Uroczystość odbyła się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury. Tego wyjątkowego dnia wychowawcy i wychowankowie placówki spotkali się ze swoimi absolwentami i byłymi wychowawcami, wolontariuszami, a także wieloletnimi darczyńcami i sponsorami, osobami od lat zaprzyjaźnionymi ze świetlicą.

Powiększ zdjęcie

Nauczyciele z NSZZ Solidarność świętowali

9 października 2018 |
Karolina Kowalska

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski skorzystał z zaproszenia na obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanego przez Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania. Uroczystość miała miejsce 8 października br. w Toruniu.

Powiększ zdjęcie

Zabawa Andrzejkowa

9 października 2018 |
Organizatorzy

Rada Rodziców przy SP Wielkie Rychnowo zaprasza na Zabawę Andrzejkową w dniu 24.11.2018r.

Powiększ zdjęcie

Mieszkańcy decydują, czyli podsumowanie odbytych zebrań wiejskich

8 października 2018 |
Karolina Kowalska, Monika Kozińska

Za nami bardzo pracowity czas, czyli uchwalanie budżetów wszystkich 23 sołectw na 2019rok. Gmina Kowalewo Pomorskie już dziesiąty rok realizuje ustawę o budżecie sołeckim. Prawidłowe wydatkowanie środków to ministerialny bonus w postaci 20%-30% wydatków.

Powiększ zdjęcie

Akcja przewonienia gazu ziemnego "JESIEŃ 2018"

8 października 2018 |
Mirosław Wasilewski

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że PSG sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy przeprowadzi w dniach 23.10-25.10.2018 roku na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie akcję przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2018", która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Powiększ zdjęcie

Komunikat w sprawie dostosowania obiektów budowlanych do wymagań okresu jesienno-zimowego

8 października 2018 |
Mirosław Wasilewski

Okres jesienno-zimowy zwiększa ryzyko wystąpienia w obiektach budowlanych zagrożeń i katastrof budowlanych spowodowanych niewłaściwą eksploatacją instalacji gazowej, przewodów dymowych i wentylacyjnych oraz nadmiernym obciążeniem połaci dachowej śniegiem.

Powiększ zdjęcie

Uwaga Rolnicy! ważna informacja w zakresie suszy

4 października 2018 |
Agnieszka Szewczyk

W związku z komunikatem IUNG w Puławach z dnia 25.09.2018r. odnośnie wystąpienia warunków suszy w 13 okresie raportowania (21.07. – 20.09.) informuję, że na terenie gminy Kowalewo Pomorskie jako uprawy zagrożone suszą wskazano ziemniaki i buraki cukrowe.