Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas 0-II Mały ekolog

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas 0-II Mały ekolog Drukuj
Wpisał: K. Gręźlikowska, J. Bąkowska, J. Parda   
16.11.2016

5.jpgŻyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. Skażenia wód, zanieczyszczenia powietrza, przetworzona żywność wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Wiele gatunków roślin i zwierząt jest zagrożonych wyginięciem. Żyjąc w ciągłym pośpiechu zapominamy, że człowiek jest częścią przyrody i bez niej nie może istnieć. Zatem kształtowanie świadomości ekologicznej od najwcześniejszych lat jest jednym z nadrzędnych zadań, jakie stoją przed szkołą. Ma na celu wpajanie postaw i nawyków, które uchronią nas przed niszczącym wpływem cywilizacji na środowisko przyrodnicze.

Dnia 14.11.2016 o godz. 15.00 odbył się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas 0 - II „Mały ekolog"  pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego p. Andrzeja Grabowskiego. Organizatorkami konkursu były p. Karolina Gręźlikowska, p. Justyna Bąkowska i p. Jolanta Parda.

Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego p. Andrzej Grabowski, Asystent Burmistrza p. Karolina Kowalska, przewodnicząca Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim p. Donata Midura, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim p. Joanna Piasecka, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim p. Sylwia Sadowska,  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim p. Benedykt Mroziński oraz wychowawcy i rodzice.

W konkursie wzięło udział 8 zespołów z klas 0 - II. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim reprezentowali Wiktor Boniecki, Kacper Dunajski i Agata Makowska.
Z Niepublicznego Przedszkola Entliczek Pentliczek w konkursie wzięli udział Wanda Misiaszek, Weronika Siennicka i Miłosz Banasik. Ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego 0 a: Wiktoria Detkowska i Filip Tuchalski, uczniowie z klasy Ia: Zuzanna Krasucka, Jan Szymański i Błażej Żądlak oraz uczniowie klasy II b: Iga Szyplik, Maja Świerad i Jakub Kobus. Szkołę Podstawową im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach reprezentowali uczniowie klasy II: Marcel Albeer, Krzysztof Łęgowski i Dawid Lewandowski. W konkursie wzięły udział także dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie z klasy 0: Kacper Pruski, Tomasz Rożnowski i Julia Waścińska oraz uczniowie klasy II: Julia Walenciak, Lena Machałowska i Karol Czapla.

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z siedmioma zadaniami o tematyce ekologicznej. Pierwsze zadanie polegało na określeniu, które z ilustracji przedstawiają prawidłowe zachowanie dzieci w lesie. W kolejnym zadaniu uczniowie z klas 0 - I wybierali spośród podanych zwierząt te, które są pod ochroną. Natomiast klasy II rozwiązywały krzyżówkę. W trzecim zadaniu dzieci dobierały zwierzę pożyteczne do szkodnika, którym się żywi. Musiały także dobrać owoc do odpowiedniego liścia. Następne zadania dotyczyły segregacji odpadów oraz warunków niezbędnych roślinom do życia. Dzieci rozwiązywały również zagadki i rebusy. Nad pracą uczestników konkursu czuwało powołane przez organizatorki konkursu jury: Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim
p. Joanna Piasecka, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim p. Sylwia Sadowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej p. Elżbieta Dędza oraz nauczyciel edukacji przedszkolnej p. Marcin Działdowski.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcami konkursu zostały dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim: Wiktor Boniecki, Kacper Dunajski i Agata Makowska, dzieci z oddziału przedszkolnego 0a ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim: Wiktoria Detkowska i Filip Tuchalski oraz uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim: Iga Szyplik, Maja Świerad i Jakub Kobus. Otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego p. Andrzeja Grabowskiego, Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim i firmę Energos Schlitt Nowoczesne Techniki Grzewcze Sp. z o. o.

Poziom wiedzy uczestników naszego konkursu był bardzo wysoki. Dziękujemy zatem wychowawcom i rodzicom za czas poświęcony na przygotowanie przyszłych „ekologów".  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy:

K. Gręźlikowska, J. Bąkowska, J. Parda

ekologia_sp.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!