Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 11 listopada  żywa tradycja, żywa pamięć

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

11 listopada  żywa tradycja, żywa pamięć Drukuj
Wpisał: Nauczyciele Publicznego Gimnazjum.   
16.11.2016

Gi13.jpgmnazjalne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości okazały się wydarzeniem niezwykłym. 10 listopada 2016 roku Szkoła przeniosła się w czasie o prawie 100 lat do II dekady XX wieku. Nauczyciele i pracownicy Publicznego  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim przygotowali dla uczniów ciekawą wyprawę w przeszłość.

Swoją podróż w czasie uczniowie rozpoczęli o godzinie 8.00, a kończyli ją o 12.08, aby móc po krótkiej przerwie przystąpić do konkursu wiedzy na temat Święta Niepodległości. Na trasie swoich wojaży gimnazjaliści odwiedzali miejsca pamięci, salę historyczną, salę polonistyczną, salę taneczną, teatr, kawiarenkę, klub muzyczny i kino, ale to nie koniec! Wychowankowie dowiedzieli się również wielu ciekawych informacji z zakresu biologii, teologii,  geografii, fizyki, chemii czy matematyki z początków XX wieku.

Jak to wszystko możliwe w tak krótkim czasie? To już nasza tajemnica! Uczniowie Gimnazjum podczas ochodów Święta Niepodległości odwiedzili 17 stacji badawczych, w których mogli spojrzeć na tamte lata za każdym razem z zupełnie innej perspektywy. Gimnazjaliści bez problemu poradzili sobie z zawiłym harmonogramem dnia i w każdym miejscu byli na czas.

Jesteśmy przekonani, że założony cel obchodów Święta Niepodległości został zrealizowany. Teraz już na pewno wszyscy uczniowie naszej Szkoły będą wiedzieli, kiedy Polska odzyskała  niepodległość i dlaczego to wydarzenie jest dla nas tak ważne.

Pamiętajmy!

11 listopada 1918 roku - po 123 latach niewoli POLSKA odzyskała NIEPODLEGŁOŚĆ!

 Link do Galerii zdjęć -Otwórz

gimnazjum_lisopadowe.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!