Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zakończenie realizacji zadania pn. INTEGRACJA SENIORÓW Z MŁODZIEŻĄ II

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zakończenie realizacji zadania pn. INTEGRACJA SENIORÓW Z MŁODZIEŻĄ II Drukuj
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
18.11.2016
8.jpgW dniu 17 listopada br. na  spotkaniu andrzejkowym seniorów, odbyło się oficjalne podsumowanie projektu „Integracja seniorów z młodzieżą II". To już druga edycja wspólnych poczynań młodszego i starszego pokolenia. W 2015 r. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim, w celu integracji międzypokoleniowej, nawiązał współpracę ze Świetlicą Socjoterapeutyczną.

Efekty współpracy, to dwukrotnie otrzymane dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w ramach konkursu nr 8/2016 pn. „Wspieranie aktywizacji i integracji społecznej seniorów" tj.: w 2015r. w kwocie 4.000,00 zł, w 2016r. w kwocie 3.000,00 zł. Tegoroczny projekt realizowany był w okresie od 1 maja do 31 października z przerwą w okresie wakacyjnym. Obejmował on różnorodne zajęcia, służące wzajemnej integracji, przełamywaniu barier międzypokoleniowych, będące nauką tolerancji i cierpliwości, wzajemnego szacunku i zrozumienia, wykorzystujące i doceniające potencjał obu pokoleń. Wzajemne poczynania przybliżają poniższe słowa, odczytane przez młodzież w trakcie spotkania andrzejkowego, podsumowującego realizowane zadanie:

Przez cztery miesiące się spotykaliśmy.
Jak zwykle rękodzieło zgłębialiśmy.

Robótek ręcznych się uczyliśmy.

W kuchni chętnie eksperymentowaliśmy.

Z panią dietetyk przyrządzania zdrowych potraw się uczyliśmy.

Słodkości też pałaszowaliśmy.

Cóż my jeszcze robiliśmy?

Na Ranczu Alibaba nieźle się bawiliśmy:

na trampolinie skakaliśmy, na Quadach jeździliśmy,

w państwa-miasta graliśmy, popcorn i watę cukrową zajadaliśmy...

Poza tym:

Na zajęciach Zumby byliśmy.

Nieźle się na nich napociliśmy.

W sprzątaniu świata udział braliśmy, a później pizzą
w kowalewskiej RIVIERZE się raczyliśmy.

Razem Dzień Seniora świętowaliśmy.

Na zakończenie w Teatrze Horzycy byliśmy.

Spektakl KWARTET obejrzeliśmy.

Za wspólne chwile dziękujemy.

Do następnego projektu doczekać się nie możemy.

Na dalszą, owocną współpracę liczą obie strony. Pozostaje tylko życzyć seniorom i młodzieży energii oraz zapału do wspólnych działań.

Korzystając z okazji dziękujemy za pomoc i wsparcie przy realizacji zadania dyrektor M-GOK p. Barbarze Niewidział oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim.

integracja_senior.jpg
 emeryci_2016.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!