Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Tytuł  Bezpieczny Przedszkolak 2016 zdobyty!

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Tytuł  Bezpieczny Przedszkolak 2016 zdobyty! Drukuj
Wpisał: Ilona Wrzesińska i Dorota Michałek   
25.11.2016
ssssssss.jpgDom rodzinny, przedszkole czy szkoła uświadamia dzieciom grożące im niebezpieczeństwa, które mogą wystąpić w ich najbliższym otoczeniu. Niezmiernie  ważne jest zapoznanie dzieci z tymi zagrożeniami i wskazanie im sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu.

W celu rozbudzania u najmłodszych czujności, a także umiejętności dbania o bezpieczeństwo swoje i innych corocznie organizujemy gminny turniej wiedzy pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak". 23 listopada 2016r.  w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbyła się  już VI edycja tego turnieju. Na tegoroczną  edycję  przybyli do nas zaproszeni goście. W imieniu Pana Burmistrza przybyła Sekretarz Gminy pani Ewa Bąk. Gościliśmy również: przewodniczącą Rady Rodziców panią Donatę Midurę, dyrektorów szkół i przedszkoli z gminy Kowalewo Pomorskie; panią Elżbietę Arbart- dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie, panią Danutę Drożdżę - dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące, panią Sylwię Sadowską - dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Entliczek Pentliczek" oraz dyrektora naszej placówki - pana Benedykta Mrozińskiego. W tym roku formuła turnieju miała nieco inny charakter, indywidualny. Etap gminny poprzedziły eliminacje oddziałowe w szkołach i przedszkolach. Wzięło w nich udział ponad 100 dzieci. Eliminacje pozwoliły wyłonić przedstawiciela każdej grupy, który uzyskał największą liczbę punktów. Do Gminnego Turnieju Wiedzy pod hasłem „ Bezpieczny Przedszkolak" ostatecznie przystąpiło 6 dzieci reprezentujących grupy przedszkolne z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowała  Klaudia Jędrzejewska. Szkołę Podstawową w Wielkim Rychnowie reprezentował Kacper Pruski, Szkołę Podstawową w Pluskowęsach - Paweł Łęgowski,  Szkołę Podstawową w Wielkiej Łące - Marta Belzyt, Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim - Julia Urbańska. Niepubliczne Przedszkole „ Entliczek Pentliczek" - Wanda Misiaszek. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało profesjonalne jury w  osobach: dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Golubiu - Dobrzyniu - kpt. Witold Juszczak, st. asp. Małgorzata Lipińska - Komenda Powiatowa Policji w Golubiu - Dobrzyniu, ratownik medyczny Wojciech Wrzesiński, p. Jolanta Zarembska - lider ds. profilaktyki.

W tym roku przedszkolaki zmierzyły się z sześcioma zadaniami. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnością radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczestnicy przyporządkowywali atrybuty należące do odpowiednich służb, rozwiązywały zagadki, układały historyjkę obrazkową dotyczącą bezpieczeństwa według kolejności wydarzeń, wykazywały się znajomością numerów alarmowych, zabawiły się w „Agentów Bezpieczeństwa" i nazywały wylosowane znaki drogowe oraz układały puzzle pojazdów uprzywilejowanych.
W końcowym efekcie zmagań udało nam się wyłonić zwycięzcę. Pierwsze miejsce i tytuł  „Bezpieczny Przedszkolak 2016 " zdobyła Wanda Misiaszek z Niepublicznego Przedszkola „ Entliczek Pentliczek".

Fundatorami nagród byli: „ Plastica", Sp. z o .o, Gospodarstwo Szkółkarskie Małgorzata i Marian Marcinkowscy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu, Komenda Powiatowa Policji w Golubiu - Dobrzyniu, państwo Anna i Krzysztof Kostusiak, P.H.U „Beno" Łukasz Łabich.  Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom  oraz zaproszonym gościom za doping, miłą i serdeczną atmosferę. Zwyciężczyni gratulujemy wiedzy i wspaniałych umiejętności, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy: Ilona Wrzesińska i Dorota Michałek

 przedszkole.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!