Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Tytuł  Bezpieczny Przedszkolak 2016 zdobyty!

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Tytuł  Bezpieczny Przedszkolak 2016 zdobyty! Drukuj
Wpisał: Ilona Wrzesińska i Dorota Michałek   
25.11.2016
ssssssss.jpgDom rodzinny, przedszkole czy szkoła uświadamia dzieciom grożące im niebezpieczeństwa, które mogą wystąpić w ich najbliższym otoczeniu. Niezmiernie  ważne jest zapoznanie dzieci z tymi zagrożeniami i wskazanie im sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu.

W celu rozbudzania u najmłodszych czujności, a także umiejętności dbania o bezpieczeństwo swoje i innych corocznie organizujemy gminny turniej wiedzy pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak". 23 listopada 2016r.  w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbyła się  już VI edycja tego turnieju. Na tegoroczną  edycję  przybyli do nas zaproszeni goście. W imieniu Pana Burmistrza przybyła Sekretarz Gminy pani Ewa Bąk. Gościliśmy również: przewodniczącą Rady Rodziców panią Donatę Midurę, dyrektorów szkół i przedszkoli z gminy Kowalewo Pomorskie; panią Elżbietę Arbart- dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie, panią Danutę Drożdżę - dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące, panią Sylwię Sadowską - dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Entliczek Pentliczek" oraz dyrektora naszej placówki - pana Benedykta Mrozińskiego. W tym roku formuła turnieju miała nieco inny charakter, indywidualny. Etap gminny poprzedziły eliminacje oddziałowe w szkołach i przedszkolach. Wzięło w nich udział ponad 100 dzieci. Eliminacje pozwoliły wyłonić przedstawiciela każdej grupy, który uzyskał największą liczbę punktów. Do Gminnego Turnieju Wiedzy pod hasłem „ Bezpieczny Przedszkolak" ostatecznie przystąpiło 6 dzieci reprezentujących grupy przedszkolne z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowała  Klaudia Jędrzejewska. Szkołę Podstawową w Wielkim Rychnowie reprezentował Kacper Pruski, Szkołę Podstawową w Pluskowęsach - Paweł Łęgowski,  Szkołę Podstawową w Wielkiej Łące - Marta Belzyt, Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim - Julia Urbańska. Niepubliczne Przedszkole „ Entliczek Pentliczek" - Wanda Misiaszek. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało profesjonalne jury w  osobach: dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Golubiu - Dobrzyniu - kpt. Witold Juszczak, st. asp. Małgorzata Lipińska - Komenda Powiatowa Policji w Golubiu - Dobrzyniu, ratownik medyczny Wojciech Wrzesiński, p. Jolanta Zarembska - lider ds. profilaktyki.

W tym roku przedszkolaki zmierzyły się z sześcioma zadaniami. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnością radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczestnicy przyporządkowywali atrybuty należące do odpowiednich służb, rozwiązywały zagadki, układały historyjkę obrazkową dotyczącą bezpieczeństwa według kolejności wydarzeń, wykazywały się znajomością numerów alarmowych, zabawiły się w „Agentów Bezpieczeństwa" i nazywały wylosowane znaki drogowe oraz układały puzzle pojazdów uprzywilejowanych.
W końcowym efekcie zmagań udało nam się wyłonić zwycięzcę. Pierwsze miejsce i tytuł  „Bezpieczny Przedszkolak 2016 " zdobyła Wanda Misiaszek z Niepublicznego Przedszkola „ Entliczek Pentliczek".

Fundatorami nagród byli: „ Plastica", Sp. z o .o, Gospodarstwo Szkółkarskie Małgorzata i Marian Marcinkowscy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu, Komenda Powiatowa Policji w Golubiu - Dobrzyniu, państwo Anna i Krzysztof Kostusiak, P.H.U „Beno" Łukasz Łabich.  Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom  oraz zaproszonym gościom za doping, miłą i serdeczną atmosferę. Zwyciężczyni gratulujemy wiedzy i wspaniałych umiejętności, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy: Ilona Wrzesińska i Dorota Michałek

 przedszkole.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!