Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 200 lat pani Moniko

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

200 lat pani Moniko Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.11.2016

200lat_p_moniko_25_11_16_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski w dniu 26 listopada br. Złożył kolejną wizytę urodzinową. Tradycją kowalewskiego samorządu jest składanie życzeń osobom, które ukończyły 90 lat. W naszej gminie mieszka ponad 50 osób, które co roku otrzymują gratulacje i kwiaty. Dzisiejsza wizyta była jednak wyjątkowa.. Jubilatka to najstarsza mieszkanka naszej gminy.

Pani Monika Ćwiek obchodziła swoje 100 urodziny. Świętowała wspólnie z całą rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Uroczystość zapewniła wszystmi uczestnikom sporo emocji. Pani Monika cieszy się dobrym zdrowiem i świetną formą. Pomimo emocji jak na główną bohaterkę przystało zabawiała gości, rozdawała komplementy i podziękowania i wspominała.

Składając życzenia Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wspominał wcześniejsze swoje wizyty urodzinowe u pani Moniki. Wrócił do Jej anegdot i wspomnień o wizytach w urzędzie i zabiegów u młodego wówczas budowlańca Andrzeja Grabowskiego o dodatkowe przydziały na materiały budowlane.

Życzę nam wszystkim dożyć tak pięknego wieku w takiej sprawności umysłowej i z takim zdrowiem. Pani Monika zawstydziłaby niejednego 70-latka swoim wigorem i poczuciem humoru. Już wpraszam się na kolejną imprezę urodzinową - podkreślał składając życzenia Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Goście oraz rodzina podziwiali zdrowie, wigor i radość jubilatki, która jak sama podkreślała, zawdzięcza to ciężkiej pracy w gospodarstwie oraz atmosferze miłości jaką otoczyli ją najbliżsi.

Pani Monika to rdzenna mieszkanka gminy Kowalewo Pomorskie. Dzieciństwo oraz młodość spędziła na wsi (Kiełpiny, Frydrychowo), troszcząc się o męża i o jedynaka. Po śmierci małżonka wraz z synem i synową przeprowadziła się do miasta, aby być bliżej wnuków i prawnuków. Jej receptą na długowieczność jest odpowiednie, czyli pozytywne podejście do życia, unikanie konfliktów i nawiązywanie znajomości.

 200lat_p_moniko_25_11_16_02.jpg
 200lat_p_moniko_25_11_16_03.jpg
 200lat_p_moniko_25_11_16_04.jpg
 200lat_p_moniko_25_11_16_05.jpg
200lat_p_moniko_25_11_16_01.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!