Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 200 lat pani Moniko

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

200 lat pani Moniko Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.11.2016

200lat_p_moniko_25_11_16_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski w dniu 26 listopada br. Złożył kolejną wizytę urodzinową. Tradycją kowalewskiego samorządu jest składanie życzeń osobom, które ukończyły 90 lat. W naszej gminie mieszka ponad 50 osób, które co roku otrzymują gratulacje i kwiaty. Dzisiejsza wizyta była jednak wyjątkowa.. Jubilatka to najstarsza mieszkanka naszej gminy.

Pani Monika Ćwiek obchodziła swoje 100 urodziny. Świętowała wspólnie z całą rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Uroczystość zapewniła wszystmi uczestnikom sporo emocji. Pani Monika cieszy się dobrym zdrowiem i świetną formą. Pomimo emocji jak na główną bohaterkę przystało zabawiała gości, rozdawała komplementy i podziękowania i wspominała.

Składając życzenia Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wspominał wcześniejsze swoje wizyty urodzinowe u pani Moniki. Wrócił do Jej anegdot i wspomnień o wizytach w urzędzie i zabiegów u młodego wówczas budowlańca Andrzeja Grabowskiego o dodatkowe przydziały na materiały budowlane.

Życzę nam wszystkim dożyć tak pięknego wieku w takiej sprawności umysłowej i z takim zdrowiem. Pani Monika zawstydziłaby niejednego 70-latka swoim wigorem i poczuciem humoru. Już wpraszam się na kolejną imprezę urodzinową - podkreślał składając życzenia Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Goście oraz rodzina podziwiali zdrowie, wigor i radość jubilatki, która jak sama podkreślała, zawdzięcza to ciężkiej pracy w gospodarstwie oraz atmosferze miłości jaką otoczyli ją najbliżsi.

Pani Monika to rdzenna mieszkanka gminy Kowalewo Pomorskie. Dzieciństwo oraz młodość spędziła na wsi (Kiełpiny, Frydrychowo), troszcząc się o męża i o jedynaka. Po śmierci małżonka wraz z synem i synową przeprowadziła się do miasta, aby być bliżej wnuków i prawnuków. Jej receptą na długowieczność jest odpowiednie, czyli pozytywne podejście do życia, unikanie konfliktów i nawiązywanie znajomości.

 200lat_p_moniko_25_11_16_02.jpg
 200lat_p_moniko_25_11_16_03.jpg
 200lat_p_moniko_25_11_16_04.jpg
 200lat_p_moniko_25_11_16_05.jpg
200lat_p_moniko_25_11_16_01.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!