Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Bądź widoczny na drodze- noś odblaski

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bądź widoczny na drodze- noś odblaski Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.11.2016
badz_widoczny_na_drodze_00.jpgPieszy i rowerzysta to najbardziej zagrożeni użytkownicy dróg. Szczególnie teraz, gdy dzień jest tak krótki, a widoczność na drodze pogarsza się. W takim dniu bardzo przydaje się odblask. W ciemności kierowca pojazdu zauważy pieszego dopiero, gdy znajdzie się w smudze światła. Jest to zaledwie 20-30 metrów. Element odblaskowy pozwoli dostrzec sylwetkę pięciokrotnie szybciej. Kierowca ma czas na wykonanie manewru i zachowanie bezpiecznej odległości.
W dniu 29 listopada br. Sekretarz Gminy Ewa Bąk w imieniu samorządu gminy Kowalewo Pomorskie przekazała kierownikowi Posterunku Policji Piotrowi Pipczyńskiemu 100 sztuk kamizelek odblaskowych. Komendant zadeklarował rozdanie je mieszkańcom.

Jest to kolejna akcja oznakowania pieszych i rowerzystów. Kamizelki trafiły do dzieci i dorosłych już w latach 2008, 2011, 2013. Do tej pory już ok. 800 kamizelek dba o bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Przypominamy, że Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym wprowadziła od 2014r. obowiązek noszenia przez pieszego - poruszającego się w czasie od zmierzchu do świtu po drodze poza terenem zabudowanym elementów odblaskowych , w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

badz_widoczny_na_drodze.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!