Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.12.2016
wigilia_sp_kowalewo_23_12_16_00.jpgOd połowy grudnia do połowy stycznia osoby zaprzyjaźnione spotykają się przy świątecznym stole, aby złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem, zaśpiewać kilka kolęd, a nawet wymienić się upominkami. Spotkania świąteczno- noworoczne bardzo mocno wpisały się w polską tradycję Świąt Bożego Narodzenia, a że Kowalewiacy bardzo poważnie traktują tradycje, dlatego i u nas zaplanowano wiele tego typu spotkań, o których będziemy Państwa na bieżąco informować.

W dniu 12 grudnia br. panie z Koła Kobiet Kreatywnych wypróbowały swoje najlepsze przepisy na potrawy wigilijne. Wyśmienity barszcz, ryby i smaczne ciasta to popis ich umiejętności. Stoły udekorowano własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i ks. Adam Lis zgodnie ze staropolską tradycją spróbowali każdej potrawy. W trakcie dzielenia się opłatkiem przewodnicząca KKK Barbara Bezorowska zachęcała do większej aktywności i rozwoju własnych umiejętności. Burmistrz zachęcał do udziału w imprezach gminnych i do korzystania z obiektów sportowych.

wigilia_kkk_12_12_16_01.jpg
 wigilia_kkk_12_12_16_02.jpg
 wigilia_kkk_12_12_16_03.jpg
 wigilia_kkk_12_12_16_04.jpg
 wigilia_kkk_12_12_16_05.jpg

W tym dniu również opłatkiem podzielili się pracownicy Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury i bibliotek. Do rodzinnego grona zaprosili emerytowanych pracowników tej placówki oraz Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego. Dziękując za życzenia dyrektor Barbara Niewidział podkreślała bardzo dobrą współpracę z Burmistrzem Miasta i przyjacielską atmosferę w załodze. Były zapewnienia o dalszej współpracy, która ma na celu przygotowanie wachlarza ofert dla rozrywki i umilenia wolnego czasu społeczeństwu. Burmistrz Andrzej Grabowski życząc samych sukcesów oraz wspaniałych pomysłów podkreślał, że ludzie kultury pracują, gdy wszyscy inni odpoczywają zapewniając im rozrywkę.

 

wigilia_mgok_12_12_16_01.jpg
 wigilia_mgok_12_12_16_02.jpg

wigilia_mgok_12_12_16_04.jpg

 

W dniu 10 grudnia br. przy wigilijnym stole spotkali się mieszkańcy sołectwa Sierakowo. Na stole nie zabrakło opłatka i wigilijnych potraw, które mieszkańcy przygotowali sami. Razem z nimi opłatkiem podzielili się: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Już wkrótce więcej o tej uroczystości.

wigilia_sierakowo_12_12_16_01.jpg
 wigilia_sierakowo_12_12_16_02.jpg
 wigilia_sierakowo_12_12_16_03.jpg
 wigilia_sierakowo_12_12_16_04.jpg
 wigilia_sierakowo_12_12_16_05.jpg

14 grudnia życzenia zdrowych wesołych świąt Bożego Narodzenia złożyli sobie pracowniczy, uczestnicy oraz przyjaciele Warsztatów Terapii Zajęciowej. Była to ich 22 wspólna wigilia. Samorząd Gminy reprezentowała Sekretarz Gminy Ewa Bąk.

Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przełamali się opłatkiem w dniu 15 grudnia br. Życzono sobie przede wszystkim zdrowia i radości. W imieniu Burmistrza Miasta życzenia złożyła Pełnomocnik Ilona Rybicka.

Mikołaj przybył do dzieci z Przedszkola Publicznego w dniu 16 grudnia. Nadźwigał się, bo przywiózł 125 paczek dla wszystkich przedszkolaków. Życzenia przekazała dzieciom Sekretarz Gminy Ewa Bąk. Na przedszkolnym wigilijnym stole królowały pierogi leniwe i zupa buraczkowa.

W dniu 17 grudnia br. przy wigilijnym stole spotkał się Zarząd oraz działacze Ludowego Klubu Sportowego PROMIEŃ. Na stole nie zabrakło opłatka i wigilijnych potraw, które jak panowie zapewniali, przygotowali sami. Można tylko pogratulować i zazdrościć małżonkom takiej pomocy w kuchni. Razem z działaczami opłatkiem podzielili się: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i trenerzy piłkarscy. Działacze życzyli sobie, aby nadchodzący sezon przyniósł wiele sportowych sukcesów. Natomiast Burmistrz Miasta podziękował za dotychczasową współpracę.

wigilia_lkspromien_20_12_16_01.jpg
 wigilia_lkspromien_20_12_16_02.jpg
 wigilia_lkspromien_20_12_16_03.jpg

W dniu 18 grudnia br. życzenia zdrowych i pogodnych świąt oraz wspaniałej zabawy sylwestrowej złożyli sobie chórzyści z Chóru 730-lecia Miasta działającego przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury. Samorząd gminy reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Sekretarz Gminy Ewa Bąk i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jerzy Koralewski, Przewodniczący Komisji Samorządowej i Budżetu Tomasz Matusewicz oraz dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska. Goście otrzymali od chórzystów pamiątkowe płyty z Kolendami, które właśnie artyści nagrali. Wcześniej, na wspólnym koncercie przybliżyli mieszkańcom magię wigilijnej nocy. Były kolędy, pastorałki i życzenia. Dokonano także rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszą szopkę, bombkę i kartkę świąteczną.

wigilia_chor730lecie_20_12_16_01.jpg
 wigilia_chor730lecie_20_12_16_02.jpg
 wigilia_chor730lecie_20_12_16_03.jpg
wigilia_chor730lecie_20_12_16_04.jpg
 wigilia_chor730lecie_20_12_16_05.jpg
 wigilia_chor730lecie_20_12_16_06.jpg
wigilia_chor730lecie_20_12_16_07.jpg

W dniu 22 grudnia świątecznie było w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim, w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II i w Zespole Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim.

W Publicznym Gimnazjum w języku angielskim i niemieckim mówiono o tradycjach świątecznych. Każda klasa zademonstrowała pantomimę świąteczną (klasy pierwsze), modę świąteczną (drugie) a nawet taniec do utworów świątecznych (klasy III). Jeśli ktoś uważał, że do kolędy nie można zatańczyć to się grubo mylił. Udowodnili to zdolni gimnazjaliści, a nawet nauczyciele, którzy w prezencie dla uczniów wykonali śpiewająco jedną z kolęd. Występy podziwiał Honorowy obywatel siostra Monika, Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, starosta Andrzej Okruciński, radna Alina Waśko oraz rodzice. Gościem świątecznym była szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska

wigilia_gimnazjum_23_12_16_01.jpg
 wigilia_gimnazjum_23_12_16_02.jpg
 wigilia_gimnazjum_23_12_16_03.jpg
 wigilia_gimnazjum_23_12_16_04.jpg
 wigilia_gimnazjum_23_12_16_05.jpg

W Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim była tradycyjna jasełka, ale nie w tradycyjnym wykonaniu. W rolę aktorów wcielili się rodzice robiąc prezent swoim dzieciom. Był śmiech i łzy spowodowane nie tylko wzruszeniem kolęd, ale również ....... zapachowymi kadzidełkami. Występ podziwiał ks. dziekan Piotr Igielski, Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka oraz Przewodnicząca Rodziców Donata Midura grająca jednocześnie jasełkowego pastuszka. Składając życzenia i dzieląc się opłatkiem z kadrą pedagogiczną tej placówki Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zachęcał do otwartości i współpracy z innymi szkołami. Dyrektor Benedykt Mroziński złożył swoim współpracownikom życzenia zdrowia i pomyślności.

wigilia_sp_kowalewo_23_12_16_01.jpg
 wigilia_sp_kowalewo_23_12_16_02.jpg
 wigilia_sp_kowalewo_23_12_16_03.jpg
 wigilia_sp_kowalewo_23_12_16_04.jpg

W Zespole Szkół młodzież zaprezentowała pantomimę o codziennych problemach dorastających ludzi, o walce dobra ze złem, o trudnościach w wyborze autorytetów. Dyrektor Bogdan Oskwarek apelował o bezpieczeństwo w czasie świątecznego odpoczynku i rozwagę. Życzył maturzystom zasłużonych wyników. Do życzeń przyłączył się ks. dziekan Piotr Igielski, Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, przedstawiciel starostwa powiatowego i przewodnicząca rady rodziców Aneta Nizwantowska. Uczestnicy odśpiewali gromkie sto lat ks. Adamowi Lis na urodziny i nadchodzące imieniny oraz przekazali jubilatowi kwiaty. W czasie uroczystości była również okazja do wspólnego kolędowania

wigilia_zs_kowalewo_23_12_16_01.jpg
 wigilia_zs_kowalewo_23_12_16_02.jpg
 wigilia_zs_kowalewo_23_12_16_03.jpg
 wigilia_zs_kowalewo_23_12_16_04.jpg

21 grudnia br. atmosferę świąteczną wyjątkowo mocno odczuli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie oraz Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach.

Młodzi Rychnowianie przedstawili w języku angielskim przepiękną historię o Świętym Mikołaju. Później była tradycyjna jasełka. Życzenia świąteczne złożyła dyrektor Elżbieta Arbart, emerytowany dyrektor Zygmunt Szczepański i w imieniu samorządu Sekretarz Gminy Ewa Bąk.

W Szkole Podstawowej w Pluskowęsach goście podziwiali przepiękną jasełkę w wykonaniu uczniów. Były aniołki i diabełki czyli tradycje zachowano. Życzenia w imieniu kadry pedagogicznej złożyła p. Małgorzata Gutowska, a z gości sekretarz Ewa Bąk oraz ks. kanonik Roman Piask.

W tym dniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski złożył życzenia świąteczne wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi. Informacja tutaj http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8267&Itemid=16

wigilia_wojewoda_23_12_16_01.jpg 

(zamieszczono: 13.12.2016r.)

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!