Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 165 dzieci z gminy Kowalewo Pomorskie nauczyło się pływać

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

165 dzieci z gminy Kowalewo Pomorskie nauczyło się pływać Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.12.2016

333.jpgW dniu 14 grudnia br. dokonano podsumowania trzeciej edycji projektu „Umiem pływać" realizowanego m.in. w gminie Kowalewo Pomorskie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, i Ministerstwem Sportu i Turystyki. W uroczystości uczestniczyli wszyscy partnerzy, mistrz świata w pływaniu Radosław Kawęcki trener kadry pływaków Paweł Słomiński oraz sami uczestnicy z trzech gmin. Dzieci pokazały czego nauczyły się w trakcie trwania projektu.

W gminie Kowalewo Pomorskie od III-XII br. 165 uczniów w 9 grupach systematycznie korzystało z pływalni ucząc się pływać lub podnosząc swoje umiejętności. Pod okiem instruktorów zdali egzaminy końcowe. Nie boją się wody, aktywnie uczestniczą w lekcjach w-f na basenie, a przede wszystkim poprawiają swoją kondycję fizyczną. Z naszej pływalni, w ramach tego programu, korzystają również sąsiednie gminy uczestniczące w projekcie. Jest to dodatkowy dochód dla naszego obiektu- projekt był celnym wyborem. Gratuluję i dziękuję panu Marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu jego realizacji- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- samorząd złożył deklarację chęci udziału w kolejnej edycji programu w 2017r. Skłonni jesteśmy objąć programem wszystkich 360 uczniów z klas I-III.

Założeniem programu „Umiem pływać" jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych na każdego uczestnika, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób.

W tym roku do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się 55 gmin. Realizatorem projektu był Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki. Budżet przedsięwzięcia to 1 milion złotych, z czego połowa to środki samorządu województwa.

 basen_aktywnosc.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!