Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 165 dzieci z gminy Kowalewo Pomorskie nauczyło się pływać

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

165 dzieci z gminy Kowalewo Pomorskie nauczyło się pływać Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.12.2016

333.jpgW dniu 14 grudnia br. dokonano podsumowania trzeciej edycji projektu „Umiem pływać" realizowanego m.in. w gminie Kowalewo Pomorskie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, i Ministerstwem Sportu i Turystyki. W uroczystości uczestniczyli wszyscy partnerzy, mistrz świata w pływaniu Radosław Kawęcki trener kadry pływaków Paweł Słomiński oraz sami uczestnicy z trzech gmin. Dzieci pokazały czego nauczyły się w trakcie trwania projektu.

W gminie Kowalewo Pomorskie od III-XII br. 165 uczniów w 9 grupach systematycznie korzystało z pływalni ucząc się pływać lub podnosząc swoje umiejętności. Pod okiem instruktorów zdali egzaminy końcowe. Nie boją się wody, aktywnie uczestniczą w lekcjach w-f na basenie, a przede wszystkim poprawiają swoją kondycję fizyczną. Z naszej pływalni, w ramach tego programu, korzystają również sąsiednie gminy uczestniczące w projekcie. Jest to dodatkowy dochód dla naszego obiektu- projekt był celnym wyborem. Gratuluję i dziękuję panu Marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu jego realizacji- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- samorząd złożył deklarację chęci udziału w kolejnej edycji programu w 2017r. Skłonni jesteśmy objąć programem wszystkich 360 uczniów z klas I-III.

Założeniem programu „Umiem pływać" jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych na każdego uczestnika, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób.

W tym roku do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się 55 gmin. Realizatorem projektu był Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki. Budżet przedsięwzięcia to 1 milion złotych, z czego połowa to środki samorządu województwa.

 basen_aktywnosc.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!