Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Charytatywna pomoc przedszkolaków

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Charytatywna pomoc przedszkolaków Drukuj
Wpisał: Marcin Działdowski - nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
15.12.2016

00088.jpgSzlachetna Paczka" to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem, jest idea przekazywania bezpośredniej i mądrej pomocy najbiedniejszym rodzinom, tak by była ona skuteczna i sensowna, czyli była odpowiedzią na konkretne potrzeby. W tym roku do projektu włączyli się m. in. Papież Franciszek, Prezydent Polski Andrzej Duda z żoną Agatą, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, piłkarz Robert Lewandowski z żoną Anną, Grzegorz Krychowiak wraz Reprezentacja Polski w piłce nożnej i wielu innych sportowców i celebrytów.

W tym roku, po raz kolejny Nasi przedszkolacy, ich rodzice oraz wszyscy pracownicy przedszkola włączyli się do tej akcji. Koordynatorem przedsięwzięcia był Pan Marcin Działdowski - nauczyciel wychowania przedszkolnego. Wspólnie wybraliśmy konkretną osobę, której potrzeby chcieliśmy zaspokoić. Od 28 listopada w placówce oraz oddziale zamiejscowym, zbierane były najpotrzebniejsze rzeczy tzn.: żywność trwała oraz środki czystości. Razem przedszkolakom udało się zebrać 8 dużych paczek, do których zostały dołączone, własnoręcznie wykonane przez dzieci życzenia świąteczne.

Finał akcji nastąpił 9 grudnia, kiedy to delegacja dzieci wraz z dyrektorem oraz koordynatorem akcji, przekazała dary wolontariuszom, którzy później zawieźli je wybranej osobie. Akcja „Szlachetna Paczka" organizowana w naszym przedszkolu piąty rok z rzędu, okazała się wielkim sukcesem. Dzięki Państwa wielkim sercom i zaangażowaniu mogliśmy wspólnie spełnić marzenia o normalnych świętach Bożego Narodzenia. Za wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękujemy.

 szlachetna_2016.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!