Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zawitali do nas z życzeniami i upominkiem

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zawitali do nas z życzeniami i upominkiem Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.12.2016

zawitali_z_zyczeniami_20_12_16_00.jpgPrzedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu Dobrzyniu w dniu 20 grudnia br. złożyli na ręce Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego świąteczne życzenia. Do ciepłych słów załączyli własnoręcznie wykonany stroik świąteczny oraz kartę z życzeniami. W skład delegacji weszły podopieczne, będące mieszkankami gminy Kowalewo Pomorskie, opiekun oraz dyrektor placówki Wiesława Alechniewicz.

Kowalewianki podziękowały włodarzowi za pomoc w organizacji codziennego dowozu do oddalonej o 10km. placówki.

Życzę wszystkim podopiecznym oraz pracownikom wiele zdrowia, siły i radości w całym roku, ale szczególnie w tym świątecznym okresie- podkreślał Burmistrz Andrzej Grabowski wręczając gościom słodki upominek.

Placówka działa od 2012r. Świadczy ona usługi opiekuńcze dla mieszkańców z całego powiatu. Jest ośrodkiem dziennego pobytu dla osób z problemami psycho-somatycznymi. Podopieczni uczą się lepszego funkcjonowania w życiu codziennym, dbania o siebie, o otoczenie. Mieszkańcy szkolą się także w praktycznych umiejętnościach, jak np. obsłudze zmywarki czy pralki oraz trenują umiejętności interpersonalne. W ŚDS-ie organizowane są andrzejki, mikołajki i bal karnawałowy. W przygotowaniu imprez, w ramach terapii, uczestniczą też mieszkańcy domu. Zresztą obiad, pod fachowym okiem opiekunów, przygotowują codziennie. To trening kulinarny. W środowiskowym domu są również: sala komputerowa oraz pracownie krawiecka oraz plastyczna. Jest też gabinet do fizjoterapii i sala gimnastyczna do rehabilitacji. Panowie najbardziej cieszą się z siłowni. Podopieczni domu codziennie mają aż sześć godzin terapii. Jest też tzw. pokój wyciszenia.

zawitali_z_zyczeniami_20_12_16_01.jpg
 zawitali_z_zyczeniami_20_12_16_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!