Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zawitali do nas z życzeniami i upominkiem

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zawitali do nas z życzeniami i upominkiem Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.12.2016

zawitali_z_zyczeniami_20_12_16_00.jpgPrzedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu Dobrzyniu w dniu 20 grudnia br. złożyli na ręce Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego świąteczne życzenia. Do ciepłych słów załączyli własnoręcznie wykonany stroik świąteczny oraz kartę z życzeniami. W skład delegacji weszły podopieczne, będące mieszkankami gminy Kowalewo Pomorskie, opiekun oraz dyrektor placówki Wiesława Alechniewicz.

Kowalewianki podziękowały włodarzowi za pomoc w organizacji codziennego dowozu do oddalonej o 10km. placówki.

Życzę wszystkim podopiecznym oraz pracownikom wiele zdrowia, siły i radości w całym roku, ale szczególnie w tym świątecznym okresie- podkreślał Burmistrz Andrzej Grabowski wręczając gościom słodki upominek.

Placówka działa od 2012r. Świadczy ona usługi opiekuńcze dla mieszkańców z całego powiatu. Jest ośrodkiem dziennego pobytu dla osób z problemami psycho-somatycznymi. Podopieczni uczą się lepszego funkcjonowania w życiu codziennym, dbania o siebie, o otoczenie. Mieszkańcy szkolą się także w praktycznych umiejętnościach, jak np. obsłudze zmywarki czy pralki oraz trenują umiejętności interpersonalne. W ŚDS-ie organizowane są andrzejki, mikołajki i bal karnawałowy. W przygotowaniu imprez, w ramach terapii, uczestniczą też mieszkańcy domu. Zresztą obiad, pod fachowym okiem opiekunów, przygotowują codziennie. To trening kulinarny. W środowiskowym domu są również: sala komputerowa oraz pracownie krawiecka oraz plastyczna. Jest też gabinet do fizjoterapii i sala gimnastyczna do rehabilitacji. Panowie najbardziej cieszą się z siłowni. Podopieczni domu codziennie mają aż sześć godzin terapii. Jest też tzw. pokój wyciszenia.

zawitali_z_zyczeniami_20_12_16_01.jpg
 zawitali_z_zyczeniami_20_12_16_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!