Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Konkretne zmiany poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Konkretne zmiany poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.01.2017
barierki_000_11_01_17.jpgNajniebezpieczniejszym miejscem dla pieszych i kierowców w gminie Kowalewo Pomorskie jest bez wątpienia dzikie przejście na wysokości wejścia do kościoła w Kowalewie Pomorskim. Skrót jaki wybierają sobie mieszkańcy przez drogę krajową nr 15 zagraża im jak i kierowcom. Od wielu lat samorząd gminy wspólnie z zarządcą drogi, policją i mieszkańcami starają się wypracować rozwiązanie najlepsze dla wszystkich stron.
Na ostatnim spotkaniu w dniu 8 września ubiegłego roku padły konkretne deklaracje w spr. likwidacji zagrożenia. (inf. Tutaj)http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7959&Itemid=16

Zarządca drogi, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Bydgoszczy, opracował dokumentację zmiany obowiązującej w tym miejscu stałej organizacji ruchu. Na odcinku od skrzyżowania drogi krajowej z ul. Szkolną (budynek poczty) aż do ul. Plac 700-lecia do skrzyżowania dróg krajowych zlokalizowane będą barierki U-12a. (mapa poglądowa poniżej)

Jest to najlepsze i jedyne w tej sytuacji rozwiązanie. Nie możemy zlokalizować barierek po drugiej stronie drogi krajowej, czyli od wejścia do kościoła aż do wjazdu do MGOK, gdyż na tym odcinku jest zlokalizowany wjazd na prywatną posesję. Nie można odciąć mieszkańca od możliwości wyjazdu z domu, a pozostawienie w tym miejscu luki stworzy tylko większe zagrożenie w postaci wąskiego gardła, z którego piesi będą korzystać narażając swoje życie. Jednocześnie chodnik na tym odcinku jest zbyt wąski na swobodne mijanie się pieszych, i osób z wózkami dziecięcymi - informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- zachęcam mieszkańców do udziału w konsultacjach i podzielenia się swoją opinią na ten temat.

Opracowana przez GDDKiA zmiana organizacji ruchu jest opiniowana w odpowiednich instytucjach, m.in. z Policją. Po zakończeniu procedury, jak deklaruje zarządca, podjęte zostaną prace nad wdrożeniem jej w życie.

Osoby zainteresowane udziałem w konsultacjach mogą zrobić to za pośrednictwem:

  • tel. 56 684 10 24 wew. 66,

do dnia 20.01.2017r.

barierki_001_11_01_17.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!