Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Drukuj
Wpisał: Sztab WOŚP - MGOK Kowalewo Pomorskie   
18.01.2017
8.jpgWyjątkowe jubileusze powinny mieć szczególną oprawę.  Niewątpliwie do takich zaliczał się tegoroczny, XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dochód uzyskany w zbiórce publicznej przeprowadzonej w dniu 15 stycznia 2017 roku  przeznaczony zostanie „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".

W całej Polsce blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, które następnie rozliczane były w około 1600 sztabach, w kraju i za granicą. Wśród wielu miast biorących udział w akcji nie mogło zabraknąć Kowalewa Pomorskiego. Wzorem lat ubiegłych Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy utworzony został przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Szefem sztabu był Wiktor Kamiński.

Od wczesnych godzin rannych na ulicach miasta i na terenie gminy odbywała się zbiórka do puszek. Jak zawsze do akcji włączyli się: Przedszkole Publiczne, Szkoły Podstawowe z Kowalewa Pomorskiego, Pluskowęs, Wielkiej Łąki i Wielkiego Rychnowa, Publiczne Gimnazjum, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Świetlica Socjoterapeutyczna. Wolontariuszami jubileuszowego, XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy byli: Natalia Barczykowska, Paulina Bojanowska, Martyna Boniecka, Klaudia Budzińska, Marcel Chełkowski, Dominik Dąbrowski, Kacper Dunajski, Marta Galarda, Jarosław Kamper, Karolina Kołodziej, Agata Kowalska, Janusze Lewandowski, Wiktoria Mańska, Maria Nowatka, Adrian Piskorski, Bartosze Reiwer, Małgorzata Szymczak, Michał Zacharek, Michalina Zegarska. Opiekunami wolontariuszy byli: Mikołaj Tuszyński- Szkoła Podstawowa Wielka Łąka, Anna Kuźniar - Szkoła Podstawowa Wielkie Rychnowo, Anna Jarecka i Justyna Bąkowska - Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie,  Renata Sulska i Marcin Działdowski - Przedszkole Publiczne, Dawid Marski - SP Pluskowęsy,  Anna Górna i Elżbieta Bender- Publiczne Gimnazjum, Agnieszka Kotecka -  Świetlica Socjoterapeutyczna. Jednocześnie nie sposób nie wspomnieć o osobach, które pomagały w sztabie biorąc udział w przygotowaniach do koncertu finałowego i w liczeniu zebranych pieniędzy. To również wolontariusze. Poświęcili swój wolny czas na to, aby być razem z WOŚP. Dziękujemy p. Joannie Krasickiej, p. Ewie Gajewskiej, p. Zofii Barańskiej oraz wszystkim pracownikom M-GOK.

Gdy w sercu Sztabu trwało gorące liczenie zebranych pieniędzy tradycyjne na podsumowanie całego przedsięwzięcia o godz. 18:00 rozpoczął się koncert Finałowy w którym wystąpili: p. Klaudia Lemanowicz- klarnet, p. Konrad Nowakowski- klarnet (studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy) p. Agata Maciołek - śpiew (nauczyciel Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Golubiu-Dobrzyniu), p. Kaja Papierska - fortepian (nauczyciel Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Golubiu-Dobrzyniu, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy), dzieci z Przedszkola Publicznego - grupa Motylki, z Publicznego Gimnazjum Zespół The Cover Band i Grupa taneczna, ze SP Kowalewo Pomorskie Zespół Taneczny FAN, ze SP Pluskowęsy: Kinga Krzyżanowska, Paweł Lewandowski i klasa II oraz solistka Karolina Zielińska. Licznie zgromadzona publiczność wspierała i kibicowała występującym na scenie a w przerwach części artystycznej licytowała gadżety Fundacji WOŚP oraz upominki otrzymane od mieszkańców miasta i gminy. Serdecznie dziękujemy: p. Ewelinie Pakuła za przekazane zaproszenia do Prywatnego Gabinet Rehabilitacji i Masażu REHABILIS, p. Annie Beck - Firma Firanex - za talon upominkowy oraz przekazane kosmetyki, p. Dorocie Ćwik za zaproszenia do Pizzerii Da Noi, Burmistrzowi Miasta Kowalewa Pomorskiego za przekazanie miesięcznego karnetu na basen i za gadżety związane z Kowalewem Pomorskim, p. Włodzimierzowi Hass za płaskorzeźbę, Paniom z Sukces Marketing Kowalewo Pomorskie za przekazane kosmetyki, OSP Pluskowęsy za talon na przejażdżkę wozem strażackim, Państwu Krupińskim za kompozycję kwiatową, Państwu Blunkowskim za domowe pączki, Drużynie Piłkarek Ręcznych za przekazany złoty medal Mistrzostw w piłkę ręczną plażową. Podziękowania kierujemy również do uczniów Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, którzy sami przygotowali kiermasz swoich prac z których dochód przekazali na WOŚP. Słodką niespodziankę dla wszystkich uczestników koncertu ufundował Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim. Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Krasickiemu - prezesowi banku oraz całemu Zarządowi za przekazanie urodzinowego, jubileuszowego tortu na WOŚP. Nieoceniony w tym roku był wkład Strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Sierakowa, Kowalewa Pomorskiego i Pluskowęs. Ich spontaniczny udział zaowocował wspaniałymi atrakcjami i przeżyciami, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Strażacy sprawowali czujną opiekę nad naszymi wolontariuszami, przygotowali pokaz akcji ratowniczej oraz na koniec rozpalili wielkie, gorące serce na terenie Górki Zamkowej. Wszystko tworzyło niepowtarzalną atmosferę i pokazało, że wśród mieszkańców miasta i gminy jest ogromna życzliwość i chęć udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Efektem całodziennej, intensywnej pracy sztabu było zebranie rekordowej kwoty przekazanej na konto Fundacji. Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, ze w tegorocznej zbiórce udało się nam zebrać: 17.316,33 zł.

Koncert finałowy zakończył happening pt. "Światełko do Nieba". W jednej chwili wysłaliśmy w stronę nieba, w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci sztucznych ogni. Fajerwerki odpalił p. Przemysław Rudewicz z OSP Kowalewo Pom.

Jeszcze raz składamy Wszystkim gorące podziękowania za tegoroczny Finał. Z wielką przyjemnością i satysfakcją przekazaliśmy zebrane przez Sztab pieniądze. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku nie zabraknie gorących serc i następny Finał będzie równie piękny.

 wospowe_01.jpg
 65.jpg
 wospowanie_02.jpg
 66.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!