Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Żuki zmieniły właścicieli

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Żuki zmieniły właścicieli Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2017
zukizmwlazc_19_01_17_00.jpgW dniu 18 stycznia br. dwa samochody strażackie marki Lublin Żuk zmieniły swoje jednostki. Przyczyną przesunięć pojazdów było pozyskanie nowego wozu bojowego przez OSP Pluskowęsy. Pisaliśmy już o tym wcześniej: [link do artykułu]
Dotychczasowy Lublin Żuk (rok produkcji 1989) z Pluskowęs decyzją Prezydium Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Kowalewo Pom. trafił do OSP Kiełpiny, a pojazd z OSP Kiełpiny, również Żuk Lublin (rok produkcji 1977) wrócił do swojej pierwszej jednostki jaką była OSP Wielkie Rychnowo.
W czasie symbolicznej wymiany kluczyków druhowie strażacy nie kryli zadowolenia z takich rozwiązań. Żuki są w stanie technicznym dobrym i mogą wyjeżdżać do zdarzeń.

Strażacy z OSP Pluskowęsy: prezes Przemysław Lewandowski, konserwator Grzegorz Łuszczyński i dh Jarosław Lewandowski z radością przekazywali swój stary pojazd do OSP Kiełpin, podkreślając, że sołectwo Kiełpiny, pomimo, że ma własną jednostkę to hojnie dołożyło się do zakupu ich nowego samochodu.

Druhów z OSP Wielkie Rychnowo: prezesa Piotra Strzeleckiego i konserwatora Piotra Sęka ucieszył powrót po 15 latach ich żuczka do macierzystej jednostki. Pojazd trochę im jeszcze posłuży, a później trafi do ich muzeum jako eksponat.

Najbardziej zadowolona była jednak jednostka OSP Kiełpiny (druh Czesław Parda i druh Jerzy Zdziarski i naczelnik Krzysztof Kwiatkowski) z młodszego o 12 lat pojazdu.

Każdy zakup czy każda zamiana pojazdów jest szczegółowo analizowana pod kątem aktywności druhów i ich planów rozwojowych. Strażacy niosą pomoc w zagrożeniach życia i mienia i muszą być mobilni. Dojechać na miejsce zdarzenia, dowieść sprzęt i druhów. Pojazd musi być w odpowiednim stanie technicznym, aby nie narażać życia druhów ochotników. Dbałość o pojazdy to jeden z najważniejszych punktów w czasie kontroli jednostek. Nie ma zastrzeżeń do żadnej jednostki z gminy Kowalewo Pomorskie. Przynajmniej raz w kadencji samorząd gminy czyni kroki, aby zakupić nowy wóz bojowy z wodą. W tegorocznym budżecie gminnym zagwarantowaliśmy nasz wkład do udziału w projekcie unijnym, który pozwoli ściągnąć do gminy kolejny pojazd- informuje prezes gminny burmistrz Andrzej Grabowski- życzę użytkownikom samochodów bezpiecznych wyjazdów jak i powrotów. Niech samochody posłużą im jeszcze przez kolejne lata.

zukizmwlazc_19_01_17_01.jpg
 zukizmwlazc_19_01_17_02.jpg
 zukizmwlazc_19_01_17_03.jpg
 zukizmwlazc_19_01_17_04.jpg
 zukizmwlazc_19_01_17_05.jpg
 zukizmwlazc_19_01_17_06.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!