Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Żuki zmieniły właścicieli

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Żuki zmieniły właścicieli Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2017
zukizmwlazc_19_01_17_00.jpgW dniu 18 stycznia br. dwa samochody strażackie marki Lublin Żuk zmieniły swoje jednostki. Przyczyną przesunięć pojazdów było pozyskanie nowego wozu bojowego przez OSP Pluskowęsy. Pisaliśmy już o tym wcześniej: [link do artykułu]
Dotychczasowy Lublin Żuk (rok produkcji 1989) z Pluskowęs decyzją Prezydium Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Kowalewo Pom. trafił do OSP Kiełpiny, a pojazd z OSP Kiełpiny, również Żuk Lublin (rok produkcji 1977) wrócił do swojej pierwszej jednostki jaką była OSP Wielkie Rychnowo.
W czasie symbolicznej wymiany kluczyków druhowie strażacy nie kryli zadowolenia z takich rozwiązań. Żuki są w stanie technicznym dobrym i mogą wyjeżdżać do zdarzeń.

Strażacy z OSP Pluskowęsy: prezes Przemysław Lewandowski, konserwator Grzegorz Łuszczyński i dh Jarosław Lewandowski z radością przekazywali swój stary pojazd do OSP Kiełpin, podkreślając, że sołectwo Kiełpiny, pomimo, że ma własną jednostkę to hojnie dołożyło się do zakupu ich nowego samochodu.

Druhów z OSP Wielkie Rychnowo: prezesa Piotra Strzeleckiego i konserwatora Piotra Sęka ucieszył powrót po 15 latach ich żuczka do macierzystej jednostki. Pojazd trochę im jeszcze posłuży, a później trafi do ich muzeum jako eksponat.

Najbardziej zadowolona była jednak jednostka OSP Kiełpiny (druh Czesław Parda i druh Jerzy Zdziarski i naczelnik Krzysztof Kwiatkowski) z młodszego o 12 lat pojazdu.

Każdy zakup czy każda zamiana pojazdów jest szczegółowo analizowana pod kątem aktywności druhów i ich planów rozwojowych. Strażacy niosą pomoc w zagrożeniach życia i mienia i muszą być mobilni. Dojechać na miejsce zdarzenia, dowieść sprzęt i druhów. Pojazd musi być w odpowiednim stanie technicznym, aby nie narażać życia druhów ochotników. Dbałość o pojazdy to jeden z najważniejszych punktów w czasie kontroli jednostek. Nie ma zastrzeżeń do żadnej jednostki z gminy Kowalewo Pomorskie. Przynajmniej raz w kadencji samorząd gminy czyni kroki, aby zakupić nowy wóz bojowy z wodą. W tegorocznym budżecie gminnym zagwarantowaliśmy nasz wkład do udziału w projekcie unijnym, który pozwoli ściągnąć do gminy kolejny pojazd- informuje prezes gminny burmistrz Andrzej Grabowski- życzę użytkownikom samochodów bezpiecznych wyjazdów jak i powrotów. Niech samochody posłużą im jeszcze przez kolejne lata.

zukizmwlazc_19_01_17_01.jpg
 zukizmwlazc_19_01_17_02.jpg
 zukizmwlazc_19_01_17_03.jpg
 zukizmwlazc_19_01_17_04.jpg
 zukizmwlazc_19_01_17_05.jpg
 zukizmwlazc_19_01_17_06.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!