Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow VI Konkurs Kolęd i Pastorałek Jest taki dzień w Mlewie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

VI Konkurs Kolęd i Pastorałek Jest taki dzień w Mlewie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

N9.jpga kilka godzin przed feriami w dniu 27 stycznia br. miał miejsce w Szkole Podstawowej w Mlewie Konkurs Kolęd i Pastorałek pn. „Jest taki dzień". Organizatorem konkursu, który odbył się już po raz szósty, jest Mała Szkoła prowadzona przez TRIO czyli Stowarzyszenie Edukacyjno- Kulturalne w Mlewie. Patronatem imprezę objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Głównymi celem było podtrzymywanie pięknej tradycji kolędowania związanej z Bożym Narodzeniem, stworzenie uzdolnionej muzycznie młodzieży okazji do publicznej prezentacji oraz nawiązanie współpracy z placówkami oświatowymi spoza gminy Kowalewo, a nawet spoza powiatu.

W jury zasiedli i uważnie przysłuchiwali się kolejnym występom: ks. kanonik Wojciech Ostoja Lniski- proboszcz parafii Srebrniki, muzyk Małgorzata Kiedryńska i muzyk Kamil Kluczyński. Do udziału w konkursie zgłosiło się 28 wykonawców, w kategorii przedszkola i klasy I-III, a wśród nich soliści, duety, tercety oraz zespoły reprezentujące 8 placówek oświatowych. Były to: Szkoła Podstawowa w Mlewie, w Kowalewie, w Pluskowęsach i w Wielkim Rychnowie oraz przedszkola: niepubliczne Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pom., Publiczne w Kowalewie Pom., w Elgiszewie, w Miliszewach oraz w Sławkowie.

Poziom prezentacji był bardzo zróżnicowany - od tradycyjnych opracowań kolęd po piosenki świąteczne, przy podkładach CD oraz a capella. Jak co roku pojawili się pasterze, królowie, aniołowie oraz eleganckie przebrania. Miłym akcentem była też obecność znamienitych gości podziwiających artystów. Przybyli: Proboszcz Parafii Kiełbasin Kazimierz Zacharkiewicz, Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, radna Maria Jolanta Wiśniewska Staszak, oraz dyrektorzy i pedagodzy ze szkół skąd pochodzą młodzi artyści.

Byłem pod wrażeniem poziomu młodych wykonawców. Gratuluje nauczycielom i dyrektorowi szkoły Iwonie Moszkowicz organizacji konkursu. Cieszę się, że mała szkoła (przedszkola + klasy I-III) w tak piękny sposób promuje nie tylko siebie, ale i gminę Kowalewo Pomorskie. Życzę kolejnych konkursów i wielu sukcesów- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. 

Po przesłuchaniach jury wybrało najlepszych wykonawców. Oto wyniki:

W kategorii przedszkola i oddziały „0":

SOLIŚCI: Im. Filip Chiliński, IIm. Wiktoria Pacholec, IIIm. Maja Kamińska i wyróżnienie Luiza Kamper.

ZESPOŁY: Im. Przedszkole Entliczek Pentliczek, IIm. Przedszkole Elgiszewo, IIIm. „0" Wielkie Rychnowo i wyróżnienie Przedszkole Entliczek Pentliczek.

W kategorii klas I-III:

SOLIŚCI: Im. Iga Szyplik, IIm. Dawid Lewandowski, IIIm. Julia Chwiećko i wyróżnienie Weronika Trzcińska,

ZESPOŁY: Im. SP Pluskowęsy, IIm SP Wielkie Rychnowo.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz życzenia bezpiecznych ferii. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia w przyszłym roku!

mlewo_koleda.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!