Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow VI Konkurs Kolęd i Pastorałek Jest taki dzień w Mlewie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

VI Konkurs Kolęd i Pastorałek Jest taki dzień w Mlewie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

N9.jpga kilka godzin przed feriami w dniu 27 stycznia br. miał miejsce w Szkole Podstawowej w Mlewie Konkurs Kolęd i Pastorałek pn. „Jest taki dzień". Organizatorem konkursu, który odbył się już po raz szósty, jest Mała Szkoła prowadzona przez TRIO czyli Stowarzyszenie Edukacyjno- Kulturalne w Mlewie. Patronatem imprezę objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Głównymi celem było podtrzymywanie pięknej tradycji kolędowania związanej z Bożym Narodzeniem, stworzenie uzdolnionej muzycznie młodzieży okazji do publicznej prezentacji oraz nawiązanie współpracy z placówkami oświatowymi spoza gminy Kowalewo, a nawet spoza powiatu.

W jury zasiedli i uważnie przysłuchiwali się kolejnym występom: ks. kanonik Wojciech Ostoja Lniski- proboszcz parafii Srebrniki, muzyk Małgorzata Kiedryńska i muzyk Kamil Kluczyński. Do udziału w konkursie zgłosiło się 28 wykonawców, w kategorii przedszkola i klasy I-III, a wśród nich soliści, duety, tercety oraz zespoły reprezentujące 8 placówek oświatowych. Były to: Szkoła Podstawowa w Mlewie, w Kowalewie, w Pluskowęsach i w Wielkim Rychnowie oraz przedszkola: niepubliczne Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pom., Publiczne w Kowalewie Pom., w Elgiszewie, w Miliszewach oraz w Sławkowie.

Poziom prezentacji był bardzo zróżnicowany - od tradycyjnych opracowań kolęd po piosenki świąteczne, przy podkładach CD oraz a capella. Jak co roku pojawili się pasterze, królowie, aniołowie oraz eleganckie przebrania. Miłym akcentem była też obecność znamienitych gości podziwiających artystów. Przybyli: Proboszcz Parafii Kiełbasin Kazimierz Zacharkiewicz, Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, radna Maria Jolanta Wiśniewska Staszak, oraz dyrektorzy i pedagodzy ze szkół skąd pochodzą młodzi artyści.

Byłem pod wrażeniem poziomu młodych wykonawców. Gratuluje nauczycielom i dyrektorowi szkoły Iwonie Moszkowicz organizacji konkursu. Cieszę się, że mała szkoła (przedszkola + klasy I-III) w tak piękny sposób promuje nie tylko siebie, ale i gminę Kowalewo Pomorskie. Życzę kolejnych konkursów i wielu sukcesów- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. 

Po przesłuchaniach jury wybrało najlepszych wykonawców. Oto wyniki:

W kategorii przedszkola i oddziały „0":

SOLIŚCI: Im. Filip Chiliński, IIm. Wiktoria Pacholec, IIIm. Maja Kamińska i wyróżnienie Luiza Kamper.

ZESPOŁY: Im. Przedszkole Entliczek Pentliczek, IIm. Przedszkole Elgiszewo, IIIm. „0" Wielkie Rychnowo i wyróżnienie Przedszkole Entliczek Pentliczek.

W kategorii klas I-III:

SOLIŚCI: Im. Iga Szyplik, IIm. Dawid Lewandowski, IIIm. Julia Chwiećko i wyróżnienie Weronika Trzcińska,

ZESPOŁY: Im. SP Pluskowęsy, IIm SP Wielkie Rychnowo.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz życzenia bezpiecznych ferii. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia w przyszłym roku!

mlewo_koleda.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!