Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Młodzież, kibice oraz nowożeńcy wsparli kowalewską przechowalnię psów

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Młodzież, kibice oraz nowożeńcy wsparli kowalewską przechowalnię psów Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.02.2017

kibice_wspieraja_03_02_17_00.jpgZima za oknami, a w wielu mieszkańcach bije gorące serce na rzecz potrzebujących piesków w kowalewskiej przechowalni. Tylko w ostatnim okresie zbiórkę karmy i elementów do wyprowadzania psów zorganizowało wiele instytucji. Placówki oświatowe, czyli: szkoła podstawowa w Kowalewie, Pluskowęsach Wielkim Rychnowie, Mlewie, Publiczne Gimnazjum, Zespół Szkół oraz Przedszkole Publiczne. Zbiórkę karmy zorganizowali również kibice toruńskiego klubu Elana i przekazali 280kg. pokarmu. Pobili swój ubiegłoroczny rekord, który wyniósł 230kg.

Również dwie pary świeżo poślubionych małżonków zażyczyło sobie zamiast ślubnych kwiatów karmę dla zwierząt, którą przekazali do przechowalni. Na nowej drodze życia pomyśleli nie tylko o sobie, ale również o bardziej potrzebujących.

Najdłuższą akcją na rzecz potrzebujących psiaków jest tzw. projekt WoloWeekend czyli Spacer z psem. W każdy weekend młodzież z Publicznego Gimnazjum wyprowadza psiaki ze schroniska, uczy je chodzenia na smyczy i dzieli się z nimi swoją miłością. Zwierzaki nie czują się samotne. Więcej informacji o akcji gimnazjalistów tutaj:

https://www.facebook.com/PrzechowalniaKowalewoPomorskie/

kibice_wspieraja_03_02_17_01.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!