Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Rezultat konsultacji w spr. barierek wzdłuż krajówki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rezultat konsultacji w spr. barierek wzdłuż krajówki Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.03.2017
barierki_000_07_03_17.jpgSamorząd gminy w miesiącu styczniu (11.01) przedstawił Państwu projekt zmiany organizacji ruchu na drodze krajowej nr 15 na wysokości kościoła pw. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim. Zarządca drogi, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, zaproponował poprawienie stanu bezpieczeństwa pieszych i kierowców poprzez ustawienie barierek U-12 na odcinku od skrzyżowania drogi krajowej z ul. Szkolną (budynek poczty) aż do ul. Plac 700-lecia 5, czyli do skrzyżowania dróg krajowych.
Cały materiał tutaj http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8299&Itemid=16

Informujemy, że w wyznaczonym terminie, czyli do 20 stycznia br., swoją opinią podzieliła się z nami tylko jedna osoba i to niestety anonimowo. Rozmówczyni stwierdziła, że ustawienie w tym miejscu barierek zablokuje dojazd do jej sklepu samochodu z towarem.

Pracownik w rozmowie wyjaśnił, że w tym miejscu od dawna obowiązuje zakaz zatrzymywania wszystkich pojazdów, gdyż jest tam łuk drogi. Parking dla rozładunku towaru potrzebnego do zaopatrzenia placówek handlowych jest wyznaczony na wysokości posesji przy Plac 700-lecia 7. Proponowane barierki nie wprowadzą w tym miejscu żadnych zmian.

Obecnie organizacja ruchu jest opiniowana przez instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drodze krajowej. Kolejnym etapem będzie jej wdrożenie.

Pełna dokumentacja na temat starań samorządu gminy Kowalewo Pomorskie w spr. rozwiązania niebezpiecznej sytuacji znajduje się na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do lektury.

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7314&Itemid=233

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!