Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Kobiet w Wielkim Rychnowie, Borównie i w Nowym Dworze

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Kobiet w Wielkim Rychnowie, Borównie i w Nowym Dworze Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.03.2017
dzkobiet_rychnowo_08032017_00.jpgW dniu 8 marca br., kiedy to tradycyjnie przypada Dzień Kobiet świętowała płeć piękna ze wsi Wielkie Rychnowo, Borówno i Nowy Dwór. Uroczystość przygotowali panowie sołtysi: Zdzisław Czarnomski z Wielkiego Rychnowa i Adam Styczeń z Borówna wspierani przez sołtysa wsi Nowy Dwór Ewę Orłowską-Mytlewską i panów z tych trzech rad sołeckich.

Każda ze 100 przybyłych pań otrzymała różyczkę. Przejęci panowie z prawdziwą finezją roznosili kawę, kroili tort i częstowali panie własnoręcznie przygotowanym ponczem. Doznań artystycznych zapewnił paniom występ męskiego trio śpiewającego popularne przyśpiewki ludowe. Przybyły na uroczystość Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wspólnie z sołtysami przekazał wiązankę kwiatów seniorce tej uroczystości p. Reginie Kowalskiej i złożył życzenia wszystkim niewiastom.

Panie powinny mieć przez cały rok Dzień Kobiet. Ich praca nigdy nie będzie przeceniona, bo mają w życiu trudniej niż panowie. Muszą pogodzić obowiązki stworzenia i utrzymania ogniska domowego z realizacją swoich ambicji i pasji zawodowych. Pojawiają się głosy, że obchody Dnia Kobiet to relikt przeszłości, a jego idea już się zdewaluowała. Wielu kojarzy się z odwiecznymi goździkami i rajstopami. Patrząc na liczbę imprez zorganizowanych w gminie Kowalewo Pomorskie z okazji tego święta cieszę się, że Panie nie pozwoliły wyrwać sobie tego święta. Pomimo, że kolejne pokolenia kobiet są co raz bardziej wyemancypowane i obrażają się na określenie „słaba płeć", to jednak my mężczyźni ośmielimy się życzyć Paniom uśmiechu, zadowolenia i cierpliwości do swoich panów- podkreślał na wielu spotkaniach z okazji Dnia Kobiet Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 dzkobiet_rychnowo_08032017_01.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_02.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_03.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_04.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_05.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_06.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_07.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_08.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_09.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!