Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Kobiet w Wielkim Rychnowie, Borównie i w Nowym Dworze

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Kobiet w Wielkim Rychnowie, Borównie i w Nowym Dworze Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.03.2017
dzkobiet_rychnowo_08032017_00.jpgW dniu 8 marca br., kiedy to tradycyjnie przypada Dzień Kobiet świętowała płeć piękna ze wsi Wielkie Rychnowo, Borówno i Nowy Dwór. Uroczystość przygotowali panowie sołtysi: Zdzisław Czarnomski z Wielkiego Rychnowa i Adam Styczeń z Borówna wspierani przez sołtysa wsi Nowy Dwór Ewę Orłowską-Mytlewską i panów z tych trzech rad sołeckich.

Każda ze 100 przybyłych pań otrzymała różyczkę. Przejęci panowie z prawdziwą finezją roznosili kawę, kroili tort i częstowali panie własnoręcznie przygotowanym ponczem. Doznań artystycznych zapewnił paniom występ męskiego trio śpiewającego popularne przyśpiewki ludowe. Przybyły na uroczystość Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wspólnie z sołtysami przekazał wiązankę kwiatów seniorce tej uroczystości p. Reginie Kowalskiej i złożył życzenia wszystkim niewiastom.

Panie powinny mieć przez cały rok Dzień Kobiet. Ich praca nigdy nie będzie przeceniona, bo mają w życiu trudniej niż panowie. Muszą pogodzić obowiązki stworzenia i utrzymania ogniska domowego z realizacją swoich ambicji i pasji zawodowych. Pojawiają się głosy, że obchody Dnia Kobiet to relikt przeszłości, a jego idea już się zdewaluowała. Wielu kojarzy się z odwiecznymi goździkami i rajstopami. Patrząc na liczbę imprez zorganizowanych w gminie Kowalewo Pomorskie z okazji tego święta cieszę się, że Panie nie pozwoliły wyrwać sobie tego święta. Pomimo, że kolejne pokolenia kobiet są co raz bardziej wyemancypowane i obrażają się na określenie „słaba płeć", to jednak my mężczyźni ośmielimy się życzyć Paniom uśmiechu, zadowolenia i cierpliwości do swoich panów- podkreślał na wielu spotkaniach z okazji Dnia Kobiet Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 dzkobiet_rychnowo_08032017_01.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_02.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_03.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_04.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_05.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_06.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_07.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_08.jpg
 dzkobiet_rychnowo_08032017_09.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!