Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.03.2017
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Jubileuszowy - Jarmark Gniewkowski

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Jubileuszowy - Jarmark Gniewkowski Drukuj
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
10.03.2017

kiermasz_wielkanoc_00_10_03_17.jpgW Niedzielę Palmową - 9 kwietnia 2017 roku na Rynku w Gniewkowie odbędzie się już trzydziesty - jubileuszowy - Jarmark Gniewkowski. Dzień ten zapoczątkuje Wielki Tydzień poprzedzający Święta Wielkiej Nocy, które są najradośniejszym i najważniejszym świętem w katolickim roku liturgicznym.

Celem Jarmarku jest niewątpliwie przybliżenie i prezentacja tradycji oraz dorobku kulturowego związanego z Wielkanocą, a także promocja produktów regionalnych i tradycyjnych z naszego regionu. W związku tym zależy nam, by prezentowany przez wystawców towar był tematycznie możliwie jak najbardziej powiązany ze zbliżającymi się świętami.

Tradycyjnie, za uczestnictwo w imprezie Wystawca nie ponosi żadnych kosztów. Jak zwykle organizator ze swojej strony zapewnia wsparcie organizacyjne, słodki poczęstunek, ciepłe napoje oraz wspaniałą atmosferę. Podczas jubileuszowego kiermaszu nie zabraknie także słodkiego poczęstunku dla mieszkańców oraz konkursów.

Podczas imprezy przeprowadzone zostaną dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs kulinarny skierowany do sołectw i KGW z terenu naszej gminy. Organizacje te będą musiały przygotować potrawę wielkanocną, w której główną rolę odegra tradycyjna biała kiełbasa. Drugi konkurs zostanie skierowany do wszystkich mieszkańców z terenu gminy Gniewkowo, w którym zaprezentują oni przygotowane przez siebie ozdoby wielkanocne. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim konkursie komisje konkursowe wybiorą po 3 laureatów. Szczegóły dotyczące konkursów dostępne są na WWW.gniewkowo.com.pl oraz na Fb Urząd Miejski Gniewkowo.

Jubileuszowy Jarmark Wielkanocny zostanie także wzbogacony o występy artystyczne. Na scenie zaprezentują się nasze lokalne zespoły - Gniewkowianie i Wierzchosławiczanie.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Jarmarku i wypełnienia formularzy zgłoszeniowych, które są dostępne także na stronie internetowej www.gniewkowo.com.pl i profilu na FB Urząd Miejski Gniewkowo. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 31 marca br. Wszelkie informacje dotyczące jarmarku dostępne są również telefonicznie pod nr 730-999-879, 52/354 30 17. Biuro organizacyjne: Urząd Miejski w Gniewkowie, pok. nr 14.

(Anna Nawrocka)

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!