Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Kobiet w sołectwach, czyli świętuje ósmy cud świata

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Kobiet w sołectwach, czyli świętuje ósmy cud świata Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.03.2017

p_laka_13032017_00.jpgTradycyjny Dzień Kobiet przypada kalendarzowo 8 marca, jednak płeć piękna swoje święto celebruje przez kilka dni. Jest to zbyt ważna okazja, aby poświęcić jej tylko jeden dzień w roku.

Panie powinny mieć przez cały rok Dzień Kobiet. Patrząc na liczbę imprez zorganizowanych w gminie Kowalewo Pomorskie z okazji tego święta cieszę się, że Panie nie pozwoliły wyrwać sobie tego święta. Bardzo serdecznie dziękuję organizatorom za podjęcie się trudu uprzyjemnienia tego święta. Świadczy to, że tradycja ma się dobrze i będzie kontynuowana Życzę Paniom uśmiechu, zadowolenia i cierpliwości do swoich panów- podkreślał na wielu spotkaniach z okazji Dnia Kobiet Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przekazując na ręce solenizantek kwiaty. 

W dniu 11 marca br. świętowały mieszkanki wsi Pruska Łąka, Mlewo, Bielsk i Piątkowo. Pomimo, że świętowały o tej samej godzinie, to jednak osobno. W tym dniu oprócz życzeń na święto pań burmistrz złożył również życzenia z okazji Dnia Sołtysa.

Sołtys Sołectwa Pruska Łąka Zbigniew Manikowski, rada sołecka oraz Panie działające w Stowarzyszeniu Kobiet Pruska Łąka do wspólnego świętowania zaprosiły Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, radnego Jerzego Orłowskiego i panie ze swojej wsi. Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w żartobliwy sposób pokazali wszystkie oblicza kobiet i mężczyzn.

Zaproszeni goście przekazali życzenia oraz kwiaty, natomiast panowie wręczyli wszystkim paniom po tulipanku. Panowie również opanowali kuchnię serwując napoje. Wśród pań wylosowano kilka pamiątek.

Paniom z Piątkowa w imieniu płci brzydkiej życzenia i kwiaty przekazał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczając je pani sołtys Marylenie Lewandowskiej. Życzył dalszej pasji w działaniu. Członek rady sołeckiej - p. Przemysław Miazga wręczył każdej z pań tulipana. W spotkaniu uczestniczyła także sołtys z zaprzyjaźnionego Sierakowa - p. Marta Pawlik Śliwa.

Przy słodkim poczęstunku wspominano dawne obchody Święta Kobiet. Wszyscy byli zgodni że jest ono nadal potrzebne, gdyż przy obecnym stylu życia i ciągłym pośpiechu to jedna z nielicznych okazji do wspólnego spędzenia czasu i zacieśniania sąsiedzkich więzi.

Panie z tej wsi to znane aktywistki. Biorą udział w wielu konkursach czy zawodach sportowych. Na miejscu organizują zajęcia dla dzieci i dla dorosłych.

Panie z Bielska urządziły sobie własną uroczystość. Każda przyniosła własnoręcznie przygotowaną potrawę oraz ciasto. Sołtys Agnieszka Reiwer i radna Alina Waśko zaprosiły Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, który wręczył kwiaty pani sołtys. Życzenia paniom złożyli i o pełne szkła zadbali panowie tej wsi.

We wsi Mlewo paniom życzenia w imieniu samorządu złożyła Sekretarz Gminy Ewa Bąk. Dołączył się radny Jarosław Lewandowski i ks. proboszcz Kazimierz Zacharkiewicz. Sołtys Ryszard Lipiński oprócz kwiatów zadbał o słodkości i upominki dla pań. Uczestnicy spotkania wzajemnie wymieniali się życzeniami z okazji Dnia Kobiety, Dnia Mężczyzny oraz Dnia Sołtysa. Delegacja OSP Mlewo również nie zapomniała o płci pięknej. Wśród pań dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz makijażu.

W dniu 12 marca panie ze wsi Chełmonie otrzymały życzenia od zaproszonych panów: sołtysa Piotra Bender, ks. proboszcza Zdzisława Szauer, radnego Michała Klafczyńskiego i Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego. Panowie podkreślali, że doceniają rolę kobiety w społeczeństwie, podziwiają jej zaangażowanie i dziękują za to, że są. Później były kwiaty, słodycze oraz wspólne śpiewanie i żarty.

W dniu 20 lutego świętowały panie działające w KGW Kowalewo. Życzenia złożyła pani Ilona Rybicka- Pełnomocnik Burmistrza.

W dniu 4 marca Burmistrz Miasta zaprosił 300 pań na VI Gminny Dzień Kobiet. Szczegóły tutaj: http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8439&Itemid=16

W dniu 5 marca świętowano Dzień Kobiet w Sierakowie,

W dniu 7 marca Dzień Kobiet świętowały panie z Towarzystwa Miłośników Kowalewa oraz panie ze wsi Elzanowo i Wielka Łąka.

W dniu 8 marca życzenia złożono:

- paniom ze wsi Borówno, Nowy Dwór i Wielkie Rychnowo. Szczegóły tutaj:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8450&Itemid=16

- oraz paniom pracującym w Bibliotekach Publicznych w naszym powiecie. Szczegóły tutaj:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8453&Itemid=16

W dniu 9 marca życzenia złożono paniom z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim.

Piątkowo:
 piatkowo_13032017_01.jpg
piatkowo_13032017_02.jpg
 piatkowo_13032017_03.jpg
 piatkowo_13032017_04.jpg
Bielsk:
 bielsk_13032017_01.jpg
 bielsk_13032017_02.jpg
 bielsk_13032017_03.jpg
 Chełmonie:
 chelmonie_13032017_01.jpg
 chelmonie_13032017_02.jpg
 chelmonie_13032017_03.jpg
 chelmonie_13032017_04.jpg
 Mlewo:
 mlewo_13032017_02.jpgmlewo_13032017_01.jpg
 mlewo_13032017_04.jpgmlewo_13032017_03.jpg
 Pruska Łąka
 p_laka_13032017_01.jpg
 p_laka_13032017_02.jpg
 p_laka_13032017_03.jpgp_laka_13032017_04.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!