Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Strażacy w akcji

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Strażacy w akcji Drukuj
Wpisał: Renata Siwiec   
16.03.2017
strazacy_w_akcji_00_16_03_17.jpgW dniu 9 marca br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pluskowęsach wykazali się sprytem i szybkim działaniem. Są oni nam bardzo potrzebni podczas gaszenia pożarów, ale tym razem zostali wezwani do wyłapania uwięzionych bezpańskich 5 szczeniaków. Gdyby nie sprawna reakcja strażaków pieski nie przeżyłyby z braku pożywienia i z powodu braku możliwości ich wyłapania.
Dzięki nim tego samego dnia trafiły do Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt "Przyjazna Buda" w Golubiu-Dobrzyniu, co umożliwi im szybkie znalezienie domu. Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu za pomoc w adopcji porzucanych psów, bez ich pomocy porzucone czworonogi nie znalazłyby tak szybko nowych właścicieli.

W związku z zaistniałym zdarzeniem ponownie apelujemy o świadomą decyzję i rozwagę przy nabywaniu czworonoga. Jest to już kolejne zdarzenie w krótkim czasie, gdzie zostaje porzucona matka ze szczeniętami. Często jest tak, że mały piesek podarowany w prezencie, po osiągnięciu dorosłości zostaje porzucony przez właściciela, ponieważ staje się problemem. Należy pamiętać, że zwierzę jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia i nie jest rzeczą! Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę!

 

strazacy_w_akcji_01_16_03_17.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!