Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 17.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kolejny chodnik efektem dobrej współpracy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kolejny chodnik efektem dobrej współpracy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.03.2017
kolejny_chodnik_27032017_00.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie powstaje kolejny odcinek chodnika. Tym razem wzdłuż drogi powiatowej na odcinku ok. 1500m przez wieś Borówno. Odcinek dochodząc do istniejącego już chodnika stworzy bezpieczną drogę na pieszych i rowerzystów udających się do szkoły lub kaplicy w Wielkim Rychnowie.

Wykonawca firma PBD Toruń ma czas na realizację zadania do końca maja. Inwestycja jest przykładem dobrej współpracy dwóch samorządów. Zadanie przy drodze powiatowej po 50% finansują: starostwo powiatowe w Golubiu Dobrzyniu i samorząd gminy Kowalewo Pomorskie. Łączny koszt to 247tys.zł.

Jest to kolejny chodnik jaki budujemy wspólnie. Taka współpraca jest korzystna dla obu samorządów a efekt zadowoli mieszkańców. W ubiegłym roku powstał chodnik przy drodze powiatowe w Sierakowie. Obecnie trwają prace dokumentacyjne nad chodnikiem do Zapluskowęs. Planujemy go wykonać jeszcze w tym roku. Na przyszły rok przewidujemy kolejne zadania chodnikowe przy udziale również środków z ZIT. - informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Doceniam, że zarządca drogi czyli Zarząd Powiatu, pomimo, że dysponuje bardzo ograniczonymi dochodami własnymi na tego typu inwestycje, współpracuje z samorządami w poprawie infrastruktury i bezpieczeństwa mieszkańców.

kolejny_chodnik_27032017_01.jpg
kolejny_chodnik_27032017_02.jpg
kolejny_chodnik_27032017_03.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!