Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow I GMINNY KONKURS WIEDZY O POLSCE Z BIEGIEM WISŁY

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

I GMINNY KONKURS WIEDZY O POLSCE Z BIEGIEM WISŁY Drukuj
Wpisał: Małgorzata Czarnecka   
03.04.2017

8.jpgDnia 30.03.2017r. odbył się w Szkole Podstawowej  w Kowalewie Pomorskim I  Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce pt. „Z biegiem Wisły". Poprzedził go etap szkolny , w którym brało udział 29 dzieci z klas trzecich. Najlepsze dwuosobowe drużyny spotkały się na konkursie gminnym, gdzie rywalizowały z uczniami z Wielkiego Rychnowa , Wielkiej Łąki i Mlewa. Na konkurs oprócz dzieci przybyli , nauczyciele i rodzice. Wśród gości był obecny pan dyrektor Benedykt Mroziński, pani dyrektor Danuta Drożdża , pani dyrektor   Elżbieta  Arbart  oraz   sekretarz gminy pani Ewa Bąk.

Konkurs polegał na wykonaniu ośmiu różnych zadań. Dzieci wykazywały się wiedzą na temat położenia na mapie województw, regionów   i największych miast, odgadywały tytuły czytanych fragmentów legend, układały z puzzli godło Polski, rozwiązywały krzyżówkę, rozpoznawały pomniki i zabytki, odpowiadały na pytania dotyczące wiedzy geograficznej naszego kraju.

Zwycięską drużyną okazał  się zespół z klasy III a : Julia Górna i Zuzanna Jabłońska. Drugie miejsce zdobyli uczniowie z klasy III e : Mateusz Witkowski i Kacper Włudarczyk. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z Mlewa: Mariusz Piotrowski i Mateusz Zieliński. Wyróżnienia otrzymali : uczniowie z  Wielkiego Rychnowa : Weronika Stopyra i Konrad Ostrowski, z  Wielkiej Łąki : Nikola Witkowska i Damian Jaskulski, dzieci z klasy III d : Kamila Eliminowska i Hubert Rogowski, z klasy III c: Zuzanna Barańska i Szymon Jagielski  i z klasy III a: Jakub Bąk i Jakub Jastrzębski .  Gratulujemy uczestnikom konkursu .

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki, które ufundowała Rada Rodziców w Kowalewie Pom. Uczniowie dostali  także czekolady, które sponsorował Burmistrz Miasta i Gminy w Kowalewie Pomorskim Pan Andrzej Grabowski.  Konkurs  przygotowały i przeprowadziły pani Małgorzata Czarnecka i pani Elżbieta Okrucińska.

 szkola.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!