Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow I GMINNY KONKURS WIEDZY O POLSCE Z BIEGIEM WISŁY

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

I GMINNY KONKURS WIEDZY O POLSCE Z BIEGIEM WISŁY Drukuj
Wpisał: Małgorzata Czarnecka   
03.04.2017

8.jpgDnia 30.03.2017r. odbył się w Szkole Podstawowej  w Kowalewie Pomorskim I  Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce pt. „Z biegiem Wisły". Poprzedził go etap szkolny , w którym brało udział 29 dzieci z klas trzecich. Najlepsze dwuosobowe drużyny spotkały się na konkursie gminnym, gdzie rywalizowały z uczniami z Wielkiego Rychnowa , Wielkiej Łąki i Mlewa. Na konkurs oprócz dzieci przybyli , nauczyciele i rodzice. Wśród gości był obecny pan dyrektor Benedykt Mroziński, pani dyrektor Danuta Drożdża , pani dyrektor   Elżbieta  Arbart  oraz   sekretarz gminy pani Ewa Bąk.

Konkurs polegał na wykonaniu ośmiu różnych zadań. Dzieci wykazywały się wiedzą na temat położenia na mapie województw, regionów   i największych miast, odgadywały tytuły czytanych fragmentów legend, układały z puzzli godło Polski, rozwiązywały krzyżówkę, rozpoznawały pomniki i zabytki, odpowiadały na pytania dotyczące wiedzy geograficznej naszego kraju.

Zwycięską drużyną okazał  się zespół z klasy III a : Julia Górna i Zuzanna Jabłońska. Drugie miejsce zdobyli uczniowie z klasy III e : Mateusz Witkowski i Kacper Włudarczyk. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z Mlewa: Mariusz Piotrowski i Mateusz Zieliński. Wyróżnienia otrzymali : uczniowie z  Wielkiego Rychnowa : Weronika Stopyra i Konrad Ostrowski, z  Wielkiej Łąki : Nikola Witkowska i Damian Jaskulski, dzieci z klasy III d : Kamila Eliminowska i Hubert Rogowski, z klasy III c: Zuzanna Barańska i Szymon Jagielski  i z klasy III a: Jakub Bąk i Jakub Jastrzębski .  Gratulujemy uczestnikom konkursu .

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki, które ufundowała Rada Rodziców w Kowalewie Pom. Uczniowie dostali  także czekolady, które sponsorował Burmistrz Miasta i Gminy w Kowalewie Pomorskim Pan Andrzej Grabowski.  Konkurs  przygotowały i przeprowadziły pani Małgorzata Czarnecka i pani Elżbieta Okrucińska.

 szkola.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!