Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XIII Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XIII Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego Drukuj
Wpisał: Iwona Zegarska organizator konkursu   
25.04.2017

11.jpgPrzedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i propagowania treści ekologicznych, już po raz XIII zorganizowało ,,Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego". 21 kwietnia 2017r. na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim  dzieci  z przedszkoli i oddziałów ,,O" recytowały wiersze ukazujące, jak ważna jest w naszym życiu przyroda, jak należy postępować, aby ją chronić, szanować, by jak najdłużej móc cieszyć się jej pięknem.

W konkursie wzięło udział 27 uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami z różnych miejscowości naszego powiatu: Wielkiej Łąki, Wielkiego Rychnowa, Mlewa, Pluskowęs, Ostrowitego, Elgiszewa, Golubia-Dobrzynia oraz Kowalewa Pomorskiego.

Poziom, jaki zaprezentowały, był bardzo wysoki. Mali artyści zachwycili naturalnością oraz swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Występom dzieci towarzyszyły duże emocje i gromkie brawa, których nie szczędzili rodzice, opiekunowie, koledzy oraz zaproszeni goście w osobach:

p. Ewa Bąk - Sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie,

p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia.

Występy dzieci oceniała komisja w składzie: pani Barbara Niewidział - Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim, pani Ilona Wrzesińska -  nauczyciel nauczania początkowego w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, pani Małgorzata Piątek - logopeda, nauczyciel katecheta w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Komisja przy wyborze zwycięzców kierowała się następującymi kryteriami: dobór utworu, interpretacja, dykcja, opanowanie pamięciowe oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Laureatami konkursu zostali:

Natan Zacharek z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim, który swym występem tak zauroczył jurorów, że po raz pierwszy w historii organizacji konkursu komisja postanowiła przyznać nagrodę Grand Prix.

I miejsce - Dorota Jaroszewska i Szymon Kawula - Niepubliczne Przedszkole ,,Entliczek-Pentliczek" w Kowalewie Pom.;

II miejsce - Luiza Kamper - Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pom.;

III miejsce - Julia Waścińska - Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie;

Julianna Zarańska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Ostrowitem;

Wyróżnienia:

Pola Lotarska - Przedszkole Publiczne nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu;

Nina Tomaszewska - Przedszkole Publiczne nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu;

Urszula Ostrowska - Szkoła Podstawowa w Mlewie;

Oliwier Górski - Szkoła Podstawowa w Pluskowęsach;

Piękne nagrody i dyplomy czekały nie tylko na zwycięzców, ale także na wszystkich uczestników, którym serdecznie gratulujemy!

W przerwie, podczas której obdarowała komisja konkursowa, dzieci miały czas na poczęstunek. Dyrektor przedszkola oraz organizatorzy konkursu składają podziękowania sponsorom za wsparcie naszej imprezy i tym samym dostarczenie radości i zadowolenia wszystkim małym artystom.

Sponsorami konkursu byli:

  • Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie;
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu;
  • Firma Usługowo Handlowa Mirosław Onak;
  • p. Łukasz i Bartosz Łabich;

Organizatorzy dziękują dzieciom za udział w konkursie, a rodzicom i nauczycielom za pomoc i wsparcie dzieci w ich twórczych działaniach. Życzymy wszystkim uczestnikom motywacji do brania udziału w kolejnych konkursach i osiąganiu dalszych sukcesów.

 przedszkole_ziemia.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!