Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XIII Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XIII Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego Drukuj
Wpisał: Iwona Zegarska organizator konkursu   
25.04.2017

11.jpgPrzedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i propagowania treści ekologicznych, już po raz XIII zorganizowało ,,Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego". 21 kwietnia 2017r. na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim  dzieci  z przedszkoli i oddziałów ,,O" recytowały wiersze ukazujące, jak ważna jest w naszym życiu przyroda, jak należy postępować, aby ją chronić, szanować, by jak najdłużej móc cieszyć się jej pięknem.

W konkursie wzięło udział 27 uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami z różnych miejscowości naszego powiatu: Wielkiej Łąki, Wielkiego Rychnowa, Mlewa, Pluskowęs, Ostrowitego, Elgiszewa, Golubia-Dobrzynia oraz Kowalewa Pomorskiego.

Poziom, jaki zaprezentowały, był bardzo wysoki. Mali artyści zachwycili naturalnością oraz swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Występom dzieci towarzyszyły duże emocje i gromkie brawa, których nie szczędzili rodzice, opiekunowie, koledzy oraz zaproszeni goście w osobach:

p. Ewa Bąk - Sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie,

p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia.

Występy dzieci oceniała komisja w składzie: pani Barbara Niewidział - Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim, pani Ilona Wrzesińska -  nauczyciel nauczania początkowego w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, pani Małgorzata Piątek - logopeda, nauczyciel katecheta w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Komisja przy wyborze zwycięzców kierowała się następującymi kryteriami: dobór utworu, interpretacja, dykcja, opanowanie pamięciowe oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Laureatami konkursu zostali:

Natan Zacharek z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim, który swym występem tak zauroczył jurorów, że po raz pierwszy w historii organizacji konkursu komisja postanowiła przyznać nagrodę Grand Prix.

I miejsce - Dorota Jaroszewska i Szymon Kawula - Niepubliczne Przedszkole ,,Entliczek-Pentliczek" w Kowalewie Pom.;

II miejsce - Luiza Kamper - Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pom.;

III miejsce - Julia Waścińska - Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie;

Julianna Zarańska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Ostrowitem;

Wyróżnienia:

Pola Lotarska - Przedszkole Publiczne nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu;

Nina Tomaszewska - Przedszkole Publiczne nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu;

Urszula Ostrowska - Szkoła Podstawowa w Mlewie;

Oliwier Górski - Szkoła Podstawowa w Pluskowęsach;

Piękne nagrody i dyplomy czekały nie tylko na zwycięzców, ale także na wszystkich uczestników, którym serdecznie gratulujemy!

W przerwie, podczas której obdarowała komisja konkursowa, dzieci miały czas na poczęstunek. Dyrektor przedszkola oraz organizatorzy konkursu składają podziękowania sponsorom za wsparcie naszej imprezy i tym samym dostarczenie radości i zadowolenia wszystkim małym artystom.

Sponsorami konkursu byli:

  • Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie;
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu;
  • Firma Usługowo Handlowa Mirosław Onak;
  • p. Łukasz i Bartosz Łabich;

Organizatorzy dziękują dzieciom za udział w konkursie, a rodzicom i nauczycielom za pomoc i wsparcie dzieci w ich twórczych działaniach. Życzymy wszystkim uczestnikom motywacji do brania udziału w kolejnych konkursach i osiąganiu dalszych sukcesów.

 przedszkole_ziemia.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!