Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow ToMiKo u Burmistrza, czyli co tam w gminie słychać?

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

ToMiKo u Burmistrza, czyli co tam w gminie słychać? Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.04.2017

1.jpgW dniu 25 kwietnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił członków Towarzystwa Miłośników Kowalewa na czternaste, tradycyjnie spotkanie, aby podzielić się planami na bieżący rok i podsumować mijający. W spotkaniu uczestniczyła także Dyrektor MGOK Barbara Niewidział, Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka i Sekretarz Gminy Ewa Bąk. Z zaproszenia skorzystali również: siostra Monika - Honorowy Obywatel Kowalewa oraz ks. dziekan Piotr Igielski.

Wśród istotnych informacji przekazanych przez gospodarza gminy nie mogło zabraknąć przeprowadzonych i rozpoczętych w minionym roku inwestycji. Burmistrz Miasta szczegółowo omówił temat zainstalowania przez zarządcę drogi krajowej barierek na wysokości kościoła. Zachęcał również do korzystania z obiektów kulturalnych i sportowych. 

Dziękuję za organizacje konkursu „Na najpiękniejszy balkon". W 2016r. była to już XXIV edycja oraz za udział w imprezach gminnych, organizacjach i komisjach oraz za promowanie walorów kulturalno- przyrodniczych gminy.  Zachęcam do udziału w imprezach o których informuje Kalendarz Imprez, do czytania Gońca oraz strony internetowej- podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski.

W dyskusji członkowie podkreślali wysoką jakość organizowanych przez samorząd uroczystości i imprez. Korzystając z obecności ks. dziekan przybliżył temat budowy domu przedpogrzebowego i modernizacji sprzętu nagłośnieniowego co spowodowało czasowe wstrzymanie emisji hymnu Kowalewa z kościelnej wieży.

Członkowie ToMiKo serdecznie powitali w swoich szeregach 4 nowych członków.

Działające od 1975r. Towarzystwo Miłośników Kowalewa powstało z przekształcenia Komitetu Obchodów 700-lecia Miasta. Obecnie liczy 50 członków, którzy aktywnie włączają się w jego działalność. Nie tylko promują nasz region, biorąc udział w imprezach. Są organizatorami Konkursu na najpiękniejszy balkon i wielu wycieczek krajoznawczych. Zadbali też o lokalne zabytki, oznakowując je tablicami informacyjnymi. Członkowie uczestniczą w pracach Rady Kultury, powitaniu Nowego Roku, obchodach Św. Niepodległości i wszystkich uroczystościach pod Pomnikiem Ku Czci Pomordowanych. Zarząd tworzy: prezes Joachim Kupski, wiceprezes Anna Grabowska, sekretarz Edward Gadomski, skarbnik Bożena Balcerek i członkowie: Teresa Karankowska, Zofia Kawula i Dorota Piątkowska.

tomiko.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!