Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow ToMiKo u Burmistrza, czyli co tam w gminie słychać?

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

ToMiKo u Burmistrza, czyli co tam w gminie słychać? Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.04.2017

1.jpgW dniu 25 kwietnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił członków Towarzystwa Miłośników Kowalewa na czternaste, tradycyjnie spotkanie, aby podzielić się planami na bieżący rok i podsumować mijający. W spotkaniu uczestniczyła także Dyrektor MGOK Barbara Niewidział, Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka i Sekretarz Gminy Ewa Bąk. Z zaproszenia skorzystali również: siostra Monika - Honorowy Obywatel Kowalewa oraz ks. dziekan Piotr Igielski.

Wśród istotnych informacji przekazanych przez gospodarza gminy nie mogło zabraknąć przeprowadzonych i rozpoczętych w minionym roku inwestycji. Burmistrz Miasta szczegółowo omówił temat zainstalowania przez zarządcę drogi krajowej barierek na wysokości kościoła. Zachęcał również do korzystania z obiektów kulturalnych i sportowych. 

Dziękuję za organizacje konkursu „Na najpiękniejszy balkon". W 2016r. była to już XXIV edycja oraz za udział w imprezach gminnych, organizacjach i komisjach oraz za promowanie walorów kulturalno- przyrodniczych gminy.  Zachęcam do udziału w imprezach o których informuje Kalendarz Imprez, do czytania Gońca oraz strony internetowej- podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski.

W dyskusji członkowie podkreślali wysoką jakość organizowanych przez samorząd uroczystości i imprez. Korzystając z obecności ks. dziekan przybliżył temat budowy domu przedpogrzebowego i modernizacji sprzętu nagłośnieniowego co spowodowało czasowe wstrzymanie emisji hymnu Kowalewa z kościelnej wieży.

Członkowie ToMiKo serdecznie powitali w swoich szeregach 4 nowych członków.

Działające od 1975r. Towarzystwo Miłośników Kowalewa powstało z przekształcenia Komitetu Obchodów 700-lecia Miasta. Obecnie liczy 50 członków, którzy aktywnie włączają się w jego działalność. Nie tylko promują nasz region, biorąc udział w imprezach. Są organizatorami Konkursu na najpiękniejszy balkon i wielu wycieczek krajoznawczych. Zadbali też o lokalne zabytki, oznakowując je tablicami informacyjnymi. Członkowie uczestniczą w pracach Rady Kultury, powitaniu Nowego Roku, obchodach Św. Niepodległości i wszystkich uroczystościach pod Pomnikiem Ku Czci Pomordowanych. Zarząd tworzy: prezes Joachim Kupski, wiceprezes Anna Grabowska, sekretarz Edward Gadomski, skarbnik Bożena Balcerek i członkowie: Teresa Karankowska, Zofia Kawula i Dorota Piątkowska.

tomiko.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!