Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.10.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Adrian o milimetry od wygranej

26.04.2017

miniaturka.jpgPonad 400 zawodników, w tym zawodnicy i wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowało 23 kwietnia br. w wyścigu ze startu wspólnego  w Świeciu nad Osą będącego I serią Pucharu Polski i eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski.

Jako pierwsi wystartowali młodzicy, którzy do pokonania mieli dystans 17,3 km.  Dobry występ zanotował Paweł Walenciak, który w rywalizacji ze starszymi kolegami zajął trzydzieste pierwsze miejsce.

Następnie nas trasę ruszyli juniorzy młodsi, w tym wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, obecnie TKK „Pacific": Adrian Marzec, Daniel Śliwka i Bartosz Małkiewicz. Na starcie stanęło 94 juniorów młodszych, którzy do pokonania mieli  86,5km selektywnej trasy. Końcówka była bardzo emocjonująca, na metę z około 5 minutową przewagą wjechała czwórka zawodników, z  której Adrian  Marzec finiszował na drugim miejscu. Pozostali nasi wychowankowie przyjechali  w głównej grupie Daniel Śliwka na dobrej dziewiątej pozycji, a Bartosz Małkiewicz na trzydziestym pierwszym miejscu.

82 juniorów rywalizowało na dystansie 104 km. zmagając się nie tylko  z wymagającą trasą ale wiatrem, zimnem i śniegiem.  Sześciokrotne  okrążenie rundy o długości 17,3 km ukończyło 32 zawodników. Piotr Klimkowski, wychowanek UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, obecnie TKK „Pacific"  wywalczył czwarte miejsce, które premiowane jest zakwalifikowaniem się do startu w barwach kadry narodowej juniorów w Małym Wyścigu Pokoju w Czechach w dniach 4-7 maja br.

Finisz kategorii junior młodszy, z lewej Adrian Marzec.
 Trzeci od lewej wychowanek UKS "Sokół" Adrian Marzec.