Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Światowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Światowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.04.2017
dzien_inwalidy_27_04_17_000.jpgŚwiatowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych w gminie Kowalewo Pomorskie obchodzono 27 kwietnia br. Tego dnia było głośno i radośnie. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w przyjacielskiej atmosferze wspólnie świętowali i bawili się. Nie mogło zabraknąć również podziękowań darczyńcom i sponsorom za wsparcie finansowe i poparcie dla działań.
Były też popisy artystyczne. Wystąpili z bajecznym przedstawieniem członkowie WTZ, potańczyli uczniowie ze szkoły podstawowej w Kowalewie skupieni w zespole FAN oraz pośpiewał Chór Seniora. Goście byli pod dużym wrażeniem umiejętności artystów.

Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Honorowy Obywatel siostra Monika Teresa Gojtowska, Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski, oraz dyrektorzy jednostek współpracujących (MGOK, MGOPS). Życzenia i upominek przekazał również starosta Andrzej Okruciński oraz radni powiatowi. Razem z gośćmi bawiło się 160 osób. W czasie uroczystości przewodnicząca Maria Nowatka wspólnie z burmistrzem i przewodniczącym rady wręczyła czterem członkom związku emerytów złote medale Zasłużony dla Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Otrzymali je: Maria Kuźniar, Wiesława Szczepanowska, Władysław Marcinkowski i Wacław Żurawski.

Gospodarze uroczystości podziękowali burmistrzowi za systematyczne finansowe wspieranie obu organizacji.

Składając życzenia na ręce prezesa PZERiI Marii Nowatki i kierownika WTZ Daniela Brożek Burmistrz Andrzej Grabowski podkreślił jak ważne jest integrowanie się różnych grup społecznych. Należy pamiętać, aby patrzeć na każdą chwilę z optymizmem. Zadeklarował, że nadal będzie wspierał obie organizacje.

Dziękuję, za aktywne uczestniczenie w życiu społecznym i kulturalnym gminy. Przed nami Olimpiada Osób Niepełnosprawnych i Spotkania Integracyjno- Sportowe. Będzie to okazja do wspólnej zabawy. W samorządzie gminy macie zawsze przyjaciela, bo tu jest klimat do funkcjonowania WTZ-ów i działania seniorów. Jestem pod wrażeniem wigoru i chęci do zabawy- podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

dzien_inwalidy_27_04_17_001.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_002.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_003.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_004.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_005.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_006.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_007.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_009.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_008.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_010.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_011.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_012.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!