Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Światowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Światowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.04.2017
dzien_inwalidy_27_04_17_000.jpgŚwiatowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych w gminie Kowalewo Pomorskie obchodzono 27 kwietnia br. Tego dnia było głośno i radośnie. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w przyjacielskiej atmosferze wspólnie świętowali i bawili się. Nie mogło zabraknąć również podziękowań darczyńcom i sponsorom za wsparcie finansowe i poparcie dla działań.
Były też popisy artystyczne. Wystąpili z bajecznym przedstawieniem członkowie WTZ, potańczyli uczniowie ze szkoły podstawowej w Kowalewie skupieni w zespole FAN oraz pośpiewał Chór Seniora. Goście byli pod dużym wrażeniem umiejętności artystów.

Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Honorowy Obywatel siostra Monika Teresa Gojtowska, Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski, oraz dyrektorzy jednostek współpracujących (MGOK, MGOPS). Życzenia i upominek przekazał również starosta Andrzej Okruciński oraz radni powiatowi. Razem z gośćmi bawiło się 160 osób. W czasie uroczystości przewodnicząca Maria Nowatka wspólnie z burmistrzem i przewodniczącym rady wręczyła czterem członkom związku emerytów złote medale Zasłużony dla Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Otrzymali je: Maria Kuźniar, Wiesława Szczepanowska, Władysław Marcinkowski i Wacław Żurawski.

Gospodarze uroczystości podziękowali burmistrzowi za systematyczne finansowe wspieranie obu organizacji.

Składając życzenia na ręce prezesa PZERiI Marii Nowatki i kierownika WTZ Daniela Brożek Burmistrz Andrzej Grabowski podkreślił jak ważne jest integrowanie się różnych grup społecznych. Należy pamiętać, aby patrzeć na każdą chwilę z optymizmem. Zadeklarował, że nadal będzie wspierał obie organizacje.

Dziękuję, za aktywne uczestniczenie w życiu społecznym i kulturalnym gminy. Przed nami Olimpiada Osób Niepełnosprawnych i Spotkania Integracyjno- Sportowe. Będzie to okazja do wspólnej zabawy. W samorządzie gminy macie zawsze przyjaciela, bo tu jest klimat do funkcjonowania WTZ-ów i działania seniorów. Jestem pod wrażeniem wigoru i chęci do zabawy- podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

dzien_inwalidy_27_04_17_001.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_002.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_003.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_004.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_005.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_006.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_007.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_009.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_008.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_010.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_011.jpg
 dzien_inwalidy_27_04_17_012.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!