Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zebranie mieszkańców Osiedla Brodnickiego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zebranie mieszkańców Osiedla Brodnickiego Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.05.2017
zebranie_os_brodnickie_05_05_17_00.jpgW dniu 5 maja br. na swoim corocznym zebraniu spotkali się mieszkańcy Osiedla Brodnickiego. Głównym tematem zebrania była nadchodząca uroczystość odsłonięcia figurki Matki Boskiej Fatimskiej ufundowanej przez mieszkańców. To niecodzienne wydarzenie odbędzie się 13 maja br. od mszy świętej w kościele p.w. Św. Mikołaja, skąd procesja uda się pod osiedlową figurę na modlitwę majową. Później gościnni mieszkańcy zapraszają do świetlicy na kawę.
W czasie zebrania głos zabrał dzielnicowy Piotr Kazaniecki, który namawiał do ścisłego kontaktu, wymiany spostrzeżeń i współpracy. Obecny na zebraniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski pogratulował inicjatywy ufundowania miejsca sakralnego.

Od początku byłem świadkiem powstawania tego miejsca kultu. Wiem, że idea nie miała 100% poparcia mieszkańców. Jednak większość przeforsowała swój pomysł, zebrała środki i musi to być przez wszystkich uszanowane. Miejsce kultu i uroczystość jego odsłonięcia powinna otaczać podniosła atmosfera, a nie polityka. Podobnie jak w czasie uroczystości odsłonięcia Kamienia Smoleńskiego. Mieszkańcy Osiedla Brodnickiego czują ogromną potrzebę posiadania miejsca do oddania się zadumie, wyhamowania i przemyśleń- podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Na zebraniu sukcesami pochwalił się przewodniczący osiedla Henryk Sławiński. Drużyna piłkarska w turnieju halowym zajęła III miejsce, a osiedle w konkursie „Przywracamy Urok Naszej Gminie" również III miejsce.

zebranie_os_brodnickie_05_05_17_01.jpg
 zebranie_os_brodnickie_05_05_17_02.jpg
 zebranie_os_brodnickie_05_05_17_03.jpg
 zebranie_os_brodnickie_05_05_17_04.jpg
 zebranie_os_brodnickie_05_05_17_05.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!