Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.05.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Daniel Śliwka na podium, a Adrian Marzec czwarty w Kluczborku

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Daniel Śliwka na podium, a Adrian Marzec czwarty w Kluczborku Drukuj
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska
08.05.2017

miniaturka.jpgPracowity weekend majowy mają za sobą wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific".

30 kwietnia br. w Dębiu odbył się 32 Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice, w którym  wystartował junior Piotr Klimkowski. Kolarze do pokonania mieli dystans 81 km. Końcówka była bardzo emocjonująca, na metę z blisko 8 minutową przewagą wjechała czteroosobowa ucieczka z której Piotr Klimkowski finiszował na drugim miejscu.

Cztery etapy, trzy dni ścigania i blisko 270 kilometrów w nogach - z takim bilansem majówkę zakończyli juniorzy młodsi. Wychowankowie UKS „Sokół": Adrian Marzec, Bartosz Małkiewicz i Daniel Śliwka wspierani przez kolegów klubowych Konrada Kołodziejskiego, Mateusza Kępczyńskiego i trenera Mariana Krych wystartowali w   44  Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów Młodszych „Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej".

Na pierwszym etapie liczącym 82 km. bardzo dobrze spisał się Daniel Śliwka, który po finiszu z peletonu zajął trzecie miejsce.   Adrian Marzec i Bartosz Małkiewicz przyjechali w grupie bez strat czasowych. Drugim z zaplanowanych etapów była jazda indywidualna na czas. Tu wysokie czwarte miejsce zajął Adrian Marzec, dzięki czemu umocnił swoją pozycję w klasyfikacji generalnej. Popołudniowy trzeci etap ponownie zakończył się sprinterskim pojedynkiem, ale tym razem Daniel  Śliwka uplasował się tuż za podium,Adrian Marzec na szóstej pozycji. Czwarty, ostatni etap miał rozstrzygnąć o losach wszystkich klasyfikacji. Juniorzy młodsi wspólnie pokonali dystans czterech rund, z której każda liczyła 20 kilometrów. Niestety Daniel Śliwka pechowo złapał dwie gumy, co utrudniło mu walkę o etapowe zwycięstwo, Adrian Marzec był ósmy.

W klasyfikacji generalnej Adrian Marzec zajął czwarte miejsce. Ponadto drużyna TKK „Pacific" Toruń zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz drugie miejsce spośród drużyn LZS.  W klasyfikacji punktowej Adrian Marzec sklasyfikowany został na  trzecim miejscu, a Daniel Śliwka został czwartym zawodnikiem spośród najaktywniejszych.