Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.08.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Daniel Śliwka na podium, a Adrian Marzec czwarty w Kluczborku

08.05.2017

miniaturka.jpgPracowity weekend majowy mają za sobą wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific".

30 kwietnia br. w Dębiu odbył się 32 Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice, w którym  wystartował junior Piotr Klimkowski. Kolarze do pokonania mieli dystans 81 km. Końcówka była bardzo emocjonująca, na metę z blisko 8 minutową przewagą wjechała czteroosobowa ucieczka z której Piotr Klimkowski finiszował na drugim miejscu.

Cztery etapy, trzy dni ścigania i blisko 270 kilometrów w nogach - z takim bilansem majówkę zakończyli juniorzy młodsi. Wychowankowie UKS „Sokół": Adrian Marzec, Bartosz Małkiewicz i Daniel Śliwka wspierani przez kolegów klubowych Konrada Kołodziejskiego, Mateusza Kępczyńskiego i trenera Mariana Krych wystartowali w   44  Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów Młodszych „Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej".

Na pierwszym etapie liczącym 82 km. bardzo dobrze spisał się Daniel Śliwka, który po finiszu z peletonu zajął trzecie miejsce.   Adrian Marzec i Bartosz Małkiewicz przyjechali w grupie bez strat czasowych. Drugim z zaplanowanych etapów była jazda indywidualna na czas. Tu wysokie czwarte miejsce zajął Adrian Marzec, dzięki czemu umocnił swoją pozycję w klasyfikacji generalnej. Popołudniowy trzeci etap ponownie zakończył się sprinterskim pojedynkiem, ale tym razem Daniel  Śliwka uplasował się tuż za podium,Adrian Marzec na szóstej pozycji. Czwarty, ostatni etap miał rozstrzygnąć o losach wszystkich klasyfikacji. Juniorzy młodsi wspólnie pokonali dystans czterech rund, z której każda liczyła 20 kilometrów. Niestety Daniel Śliwka pechowo złapał dwie gumy, co utrudniło mu walkę o etapowe zwycięstwo, Adrian Marzec był ósmy.

W klasyfikacji generalnej Adrian Marzec zajął czwarte miejsce. Ponadto drużyna TKK „Pacific" Toruń zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz drugie miejsce spośród drużyn LZS.  W klasyfikacji punktowej Adrian Marzec sklasyfikowany został na  trzecim miejscu, a Daniel Śliwka został czwartym zawodnikiem spośród najaktywniejszych.