Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
Powiększ zdjęcie

Informacja o meczu

16 sierpnia 2018 |
Zarząd LKS Promień

Zarząd LKS Promień Kowalewo Pomorskie informuje, że w niedzielę 19.08.2018 roku o godz. 17.00 na Stadionie Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Chopina 26 odbędzie się mecz o mistrzostwo klasy okręgowej w sezonie 2018/2019, w którym  Promień Kowalewo Pomorskie zmierzy się z Sokołem Radomin.  

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

Powiększ zdjęcie

Razem na dobre i na złe

16 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 14 sierpnia w gminie Kowalewo Pomorskie trzy pary małżeńskie świętowały piękne jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP szanownym jubilatom wręczył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski wraz z kierownikiem USC Anną Szewczyk i pracownikami urzędu Stanu Cywilnego p. Agnieszka Kozłowską i Eweliną Lewandowską.

Powiększ zdjęcie

15 osób będzie bardziej ekologicznych

16 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 14 sierpnia Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podpisał i wręczył mieszkańcom umowy na dofinansowanie programu EKOpiec. Do końca IX u 15 wylosowanych w kwietniu szczęśliwców nastąpi wymiana ogrzewania na ekologiczne co spowoduje ograniczenie niskiej emisji.

Powiększ zdjęcie

Zapraszamy do ambulansu poboru krwi

16 sierpnia 2018 |
Katarzyna Szczutowska

REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W BYDGOSZCZY
SERDECZNIE ZAPRASZA DO AMBULANSU POBORU KRWI
w dniu 30 sierpnia 2018 r. w godzinach 10:00 – 16:00

Powiększ zdjęcie

Wakacyjne starty kolarzy Sokoła

14 sierpnia 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Trzy dni ścigania mają za sobą zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy  w dniach 10-12.08. br. wystartowali w Międzynarodowych Wyścigach Kolarskich rozgrywanych w Grudziądzu, Grucznie i Kijewie Królewskim.

Powiększ zdjęcie

Pierwsze koty za płoty, czyli mecz Promień – Zawisza

13 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 11 sierpnia br. piłkarze LKS Promień Kowalewo Pomorskie rozegrali pierwszy mecz rundy jesiennej w V lidze. Na własnym boisku ulegli Zawiszy Bydgoszcz 1:0. Bramka padła w drugiej, doliczonej minucie. Podopieczni Bartosza Jagielskiego walczyli do końca. Swoimi umiejętnościami popisał się nasz bramkarz. Przeciwnik mocno faulował. Kilku naszych zawodników prawdopodobnie nie zagra w najbliższym spotkaniu.

Powiększ zdjęcie

Kondolencje

13 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci  śp. Zofii Kawuli  aktywnego członka zarządu Towarzystwa Miłośników Kowalewa

Wyrazy głębokiego współczucia najbliższym składa Zarząd oraz członkowie ToMiKo Kowalewo Pomorskie

Powiększ zdjęcie

UWAGA !!! WYŚCIG KOLARSKI - UTRUDNIENIA W RUCHU

13 sierpnia 2018 |
Organizatorzy

Organizatorzy informują, iż w dniu 18 sierpnia 2018r. (sobota) na trasie Wielka Łąka (start SP Wielka Łąka) – Pruska Łąka – Szewa – Wielka Łąka (meta Wielka Łąka centrum) w godz. od 11:30 do 16:30 wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z rozgrywaniem Wyścigu kolarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie.

Powiększ zdjęcie

Dożynki 2018- Tegoroczni przedstawiciele kowalewskiej wsi

10 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Przed nami Dożynki Gminno- Parafialne. Odbędą się one 19 sierpnia w parafii Pluskowęsy. Obszerna informacja o atrakcjach zaplanowanych przez organizatorów, którymi są Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, ks. proboszcz Roman Piask i sołtysi wsi Pluskowęsy, Napole, Kiełpiny, Piątkowo i Frydrychowo znajduje się na plakatach i stronie urzędu miejskiego www.kowalewopomorskie.pl.

Powiększ zdjęcie

Sokoły wysoko w Ciechocinku i Raciążku

9 sierpnia 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo w miniony weekend wystartowali w X Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim po Nizinie Ciechocińskiej, składającym się z dwóch etapów tj. kryterium ulicznego i startu wspólnego.

Pierwszego dnia na ulicach Ciechocinka rozegrano kryterium uliczne. Młodym kolarzom przyszło się zmierzyć nie tylko z trudną technicznie rundą, ale i temperaturą powietrza przekraczającą 32 stopnie Celsjusza.

Powiększ zdjęcie

Runda jesienna już się rozpoczyna

9 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Piłkarze seniorzy LKS Promień Kowalewo Pomorskie już trenują przed sezonem gry w V lidze. W dniu 7 sierpnia br. z zawodnikami i trenerem Bartoszem Jagielskim spotkał się Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz zarząd klubu sportowego w osobach: wice prezes Marcin Jagielski, członek Jolanta Jakubiak i sekretarz Dariusz Rozwadowski.

Powiększ zdjęcie

Dot. prac rekultywacyjnych na rynku

8 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

W związku wpisami na anonimowym forum na temat rekultywacji rynku i połączenia tego z kadencyjną przysięgą wyjaśniam co następuje.

Zgodnie z protokołem z tej uroczystości składając kadencyjną przysięgę na rynku w dniu 30 listopada 2014r. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski mówił:

Powiększ zdjęcie

Zbliżają się Dożynki Gminno-Parafialne

8 sierpnia 2018 |
Renata Siwiec

W związku ze zbliżającymi się Dożynkami Gminno-Parafialnymi, które w tym roku odbędą się w miejscowości Pluskowęsy w dniu 19 sierpnia, zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim do właścicieli nieruchomości, ich zarządców i użytkowników oraz do administratorów budynków i kierowników zakładów pracy, aby zwrócili szczególną uwagę na wygląd posesji, za które są odpowiedzialni.

Powiększ zdjęcie

„Sprzątanie Świata 2018” Apel do społeczeństwa

8 sierpnia 2018 |
Renata Siwiec

Informuję, że w dniach  21-22 września br.  miasto i gmina Kowalewo Pomorskie  po raz kolejny przystąpi do akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Bieżąca kampania prowadzona jest pod hasłem „ AKCJA-SEGREGACJA!”.

Celem tegorocznej akcji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Jest to bardzo  ważne  ze   względu   na   lepsze   wykorzystanie   zasobów,   które   „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

Powiększ zdjęcie

Wykonawcy przejęli dwie kolejne drogi

7 sierpnia 2018 |

Dopiero trzeci przetarg wyłonił wykonawców modernizacji dwóch dróg gminnych w gminie Kowalewo Pomorskie. Dwa wcześniejsze unieważniono z powodu braku chętnych do prac. Powierzchnię utwardzoną zyska droga Martyniec- Sierakowo na odcinku 2km. Wykonawca- firma Zakład Drogowo- Budowlany Rogowo ma czas do końca października br. Druga droga Srebrniki Góry również zostanie utwardzona do końca października. Prace na odcinku 0,5km. wykona Zakład Handlowo- Budowlany AGA Toruń.

Powiększ zdjęcie

Prace w PSZOK na ukończeniu

7 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Końca dobiegają prace modernizacyjne Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w Kowalewie Pomorskim, przy ul. Brodnickiej 1. Samorząd pozyskał na ten cel 75% dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w wys. 900tys.zł. Przetarg na prace modernizacyjne wygrała lokalna firma GRA-MAR Joanna Malinowska, która kończy zadanie. Pozostało jedynie ustawienie kontenerów i zamontowanie wagi.

Powiększ zdjęcie

Młodzież oddaje się swojej pasji

7 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Wczoraj (06.08) zajrzeliśmy na kowalewski skate parki. Trwa tam kolejny turnus wypoczynkowy pasjonatów rowerów BMX.  Obóz trwa od 24 czerwca. Pierwsze dwa tygodnie królowały tu hulajnogi, a w kolejne tygodnie zaś rowerzyści. Wśród uczestników jest młodzież nie tylko z Polski, ale i m.in. z Soczi i z Białorusi.

Powiększ zdjęcie

Współpraca z Powiatem zaowocuje kolejnym chodnikiem

7 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

We wsi Wielka Łąka, przy drodze powiatowej powstaje 400metrowy odcinek chodnika. Jest to kolejna inwestycja będąca dobrym przykładem ścisłej współpracy samorządu gminnego z samorządem powiatowym. Chodnik ułatwi bezpieczne dojście mieszkańcom do szkoły, sklepu i kościoła.

Powiększ zdjęcie

Roślinność się przyjęła

7 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Trwa modernizacja zieleni na rynku w ramach projektu „Rekultywacja przestrzeni publicznej i zieleni miejskiej”. Wszystkie stare nasadzenia, czyli iglaki i krzewy dwuliścienne przesadzono na teren Centrum Rekreacji i Sportu, gdzie zostały otoczone troskliwą opieką tamtejszych konserwatorów zieleni. Stan obecny roślinności wskazuje, że przyjęła się w nowym środowisku.