Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Ostatnio wprowadzone

Kolarskie 8 dych na godzinę Drukuj
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
16.05.2017

Zminiaturka.jpg taką prędkością na zjazdach po sukces mknęli wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, podczas rozegranego w okolicach Częstochowy w dniach 12 - 14 maja br. XIV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakami Jury"  -  relacjonuje trener Marian Krych.

Wyścig składał się z prologu i trzech etapów, udział w nim wzięło 39 drużyn,  w tym, aż 9 ekip zagranicznych. Na starcie stanęło 200 juniorów młodszych i juniorów, w tym wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific" Nestle Fitness Cycling Team: Piotr Klimkowski, Adrian Marzec, Daniel Śliwka, Bartosz Małkiewicz wspierani przez kolegów klubowych: Dawida Migas, Dawida Wojtowicza, Konrada Kołodziejskiego, Macieja Fąk, Mateusza Kępczyńskiego i trenera Mariana Krych

Zmagania zawodnicy rozpoczęli od prologu, na którym zwyciężył Adrian Marzec.  Następnego dnia rozegrano dwa etapy: jazdę indywidulaną na czas oraz wyścig ze startu wspólnego. Adrian Marzec na „czasówce" zajął dziewiąte miejsce. Po południu juniorzy młodsi zmagali się z 54km.wymagającej i obfitującej w podjazdy trasy, etap zakończył się sprinterskim pojedynkiem, gdzie Adrian Marzec  wywalczył trzecie miejsce, czwarty był Daniel Śliwka, Konrad Kołodziejski i Bartosz Małkiewicz przyjechali w grupie bez strat czasowych. Po drugim dniu zmagań Adrian Marzec był drugi  w klasyfikacji generalnej wyścigu. Juniorzy, którzy do pokonania mieli 81km. przyjechali w grupie bez strat czasowych.

Ostatni, najdłuższy i decydujący o wszystkich klasyfikacjach etap rozegrano  w niedzielę 14 maja. Adrian Marzec zajął trzecie miejsce na etapie, co pozwoliło mu utrzymać bardzo dobre drugie miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu. Ponadto Adrian zwyciężył w klasyfikacji punktowej zdobywając niebieską koszulkę. Drużynowo TKK „Pacific" zajął piąte miejsce.

Rywalizacja w kategorii junior również była bardzo zacięta. Tak ostatni etap ocenił Piotr Klimkowski, który w klasyfikacji górskiej wywalczył I miejsce i białą koszulkę w czerwone grochy, a jego kolega klubowy Dawid Migas był trzeci na etapie: „Jechałem 45 km w odjeździe z Białorusinem, potem 25 km na solo, aż w końcu dojechali do mnie na 4 km i na finiszu rozprowadziłem kolegę z klubu, ostatecznie zająłem 5 miejsce i wygrałem klasyfikację górala".

Dekoracja klasyfikacji punktowej w której zwyciężył Adrian Marzec
  Dekoracja końcowa wyścigu: na drugim miejscu podium Adrian Marzec
 Piotr Klimkowski zwycięzca klasyfikacji górskiej
 Adrian Marzec w niebieskiej koszulce zwycięzcą klasyfikacji punktowej
 Od lewej: Piotr Klimkowski najlepszy góral wyścigu i Dawid Migas trzeci na ostatnim etapie