Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kolarskie 8 dych na godzinę

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kolarskie 8 dych na godzinę Drukuj
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
16.05.2017

Zminiaturka.jpg taką prędkością na zjazdach po sukces mknęli wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, podczas rozegranego w okolicach Częstochowy w dniach 12 - 14 maja br. XIV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakami Jury"  -  relacjonuje trener Marian Krych.

Wyścig składał się z prologu i trzech etapów, udział w nim wzięło 39 drużyn,  w tym, aż 9 ekip zagranicznych. Na starcie stanęło 200 juniorów młodszych i juniorów, w tym wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific" Nestle Fitness Cycling Team: Piotr Klimkowski, Adrian Marzec, Daniel Śliwka, Bartosz Małkiewicz wspierani przez kolegów klubowych: Dawida Migas, Dawida Wojtowicza, Konrada Kołodziejskiego, Macieja Fąk, Mateusza Kępczyńskiego i trenera Mariana Krych

Zmagania zawodnicy rozpoczęli od prologu, na którym zwyciężył Adrian Marzec.  Następnego dnia rozegrano dwa etapy: jazdę indywidulaną na czas oraz wyścig ze startu wspólnego. Adrian Marzec na „czasówce" zajął dziewiąte miejsce. Po południu juniorzy młodsi zmagali się z 54km.wymagającej i obfitującej w podjazdy trasy, etap zakończył się sprinterskim pojedynkiem, gdzie Adrian Marzec  wywalczył trzecie miejsce, czwarty był Daniel Śliwka, Konrad Kołodziejski i Bartosz Małkiewicz przyjechali w grupie bez strat czasowych. Po drugim dniu zmagań Adrian Marzec był drugi  w klasyfikacji generalnej wyścigu. Juniorzy, którzy do pokonania mieli 81km. przyjechali w grupie bez strat czasowych.

Ostatni, najdłuższy i decydujący o wszystkich klasyfikacjach etap rozegrano  w niedzielę 14 maja. Adrian Marzec zajął trzecie miejsce na etapie, co pozwoliło mu utrzymać bardzo dobre drugie miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu. Ponadto Adrian zwyciężył w klasyfikacji punktowej zdobywając niebieską koszulkę. Drużynowo TKK „Pacific" zajął piąte miejsce.

Rywalizacja w kategorii junior również była bardzo zacięta. Tak ostatni etap ocenił Piotr Klimkowski, który w klasyfikacji górskiej wywalczył I miejsce i białą koszulkę w czerwone grochy, a jego kolega klubowy Dawid Migas był trzeci na etapie: „Jechałem 45 km w odjeździe z Białorusinem, potem 25 km na solo, aż w końcu dojechali do mnie na 4 km i na finiszu rozprowadziłem kolegę z klubu, ostatecznie zająłem 5 miejsce i wygrałem klasyfikację górala".

 1.jpg
  Dekoracja klasyfikacji punktowej w której zwyciężył Adrian Marzec
 2.jpg
  Dekoracja końcowa wyścigu: na drugim miejscu podium Adrian Marzec
 3.jpg
 Piotr Klimkowski zwycięzca klasyfikacji górskiej
 4.jpg
 Adrian Marzec w niebieskiej koszulce zwycięzcą klasyfikacji punktowej
 5.jpg
 Od lewej: Piotr Klimkowski najlepszy góral wyścigu i Dawid Migas trzeci na ostatnim etapie
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!