Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pasja nagrodzona pucharami, czyli VIII Zawody Wędkarskie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pasja nagrodzona pucharami, czyli VIII Zawody Wędkarskie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.05.2017
pasja_nag_18_05_17_00.jpgW dniu 14 maja br. członkowie kowalewskiego Koła Polskiego Zw. Wędkarskiego zorganizowali VIII Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie. Od 7.00 rano trzydziestu pasjonatów moczenia kija walczyło o puchar i cenne nagrody.  Wśród zawodników byli m.in. emeryci, policjanci, nauczyciele oraz juniorzy (11-15-latkowie). Byli to nie tylko mieszkańcy Kowalewa, ale również Golubia Dobrzynia, Chełmży czy Torunia.
Wielu w tych zmaganiach wspierali współmałżonkowie i dzieci. Na wędkę łapano okonie, płotki, płotki, krompie i leszcze. Po połowach ryby wróciły do wody. Będą one przynęta przy kolejnych połowach.

W przerwie między etapami połowów każdy mógł pożywić się smaczną kiełbaską z grilla serwowaną przez specjalistę wędkarskiego grilla p. Jerzego Dajczaka.

Sekretariat zawodów oraz sędziowaniem zajmowali się Tomasz Zwoliński, Jerzy Raciniewski, Wojciech Małkiewicz i Waldemar Zieliński.

Po kilkugodzinnej rywalizacji największym połowem mógł poszczycić się w kat. seniorów: Im. Mariusz Madej - złowił prawie 5kg. ryb, IIm. Zenon Wilk (4,3kg), a IIIm Tomasz Guzowski (2,7kg). Nagrodą Burmistrza oprócz pucharu był rower. Pozostali laureaci otrzymali puchary i gadżety wędkarskie.

Gratuluję obfitych połowów i dziękuję za promowanie aktywnego trybu życia oraz dbanie o środowisko naturalne. Cieszę się, że co raz więcej młodych ludzi oraz całe rodziny przekonują się do wędkowania. Jest to nie tylko miłe spędzenie czasu, ale również konsolidacja i zawieranie nowych przyjaźni -podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski

Kolejne zawody już 11 czerwca o Puchar Koła PZW Kowalewo Pomorskie.

pasja_nag_18_05_17_03.jpg
 pasja_nag_18_05_17_04.jpg
 pasja_nag_18_05_17_05.jpg
 pasja_nag_18_05_17_06.jpg
 pasja_nag_18_05_17_07.jpg
 pasja_nag_18_05_17_02.jpg
 pasja_nag_18_05_17_01.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!