Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Tydzień Bibliotek 2017

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Tydzień Bibliotek 2017 Drukuj
Wpisał: Kamila Wojciechowska, Alina Krystyniuk   
19.05.2017

Z554545410.jpg inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, każdego roku, początkiem maja organizowany jest Tydzień Bibliotek. Hasło wiodące w tym roku brzmiało: Biblioteka. Oczywiście!

Tydzień bibliotek ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Program XIV OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK, który rozpoczął się  8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kowalewie Pomorskim bogaty był w interesujące propozycje, przeznaczone dla obecnych i przyszłych użytkowników biblioteki. Nie zabrakło w nim wystaw, konkursów, lekcji bibliotecznych i spektakli. Pierwszą atrakcją Tygodnia Bibliotek był XXIII Gminny Konkurs historyczny pn: Kowalewo Pomorskie moja duma - moje miasto. Był to konkurs plastyczno - literacko - multimedialny podzielony na 3 kategorie wiekowe. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pocztówkę z Kowalewa, napisać pracę literacką lub wykonać prezentację multimedialną. 8 maja 2017 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i nagrodzenie zwycięzców.

Tydzień Bibliotek to doskonała okazja do zaprezentowania placówek najmłodszym czytelnikom. Oni dopiero uczą się trudnej sztuki czytania i zdobywania wiedzy. Jeśli od najmłodszych lat zaszczepimy w dziecku miłość do książek, przyzwyczaimy je do stałej jej obecności w naszym codziennym życiu, miłość ta zostanie na zawsze. Dlatego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się lekcja biblioteczna dla  dzieci z Niepublicznego  Przedszkola Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim. Celem spotkania było ukazanie różnorodnych form pracy w bibliotece. Zajęcia były urozmaicone m.in. przez odczytanie książki Herrego Tulleta pt.: Książka Pełna dźwięków -OCH.. Jest to książka interaktywna, która angażuje dzieci do wykonania zadań z magiczną kropką.

Następnym punktem Tygodnia Bibliotek  było  przedstawienie, które odbyło się 11 maja w sali MGOK w Kowalewie Pomorskim. Państwo Wanda i Eugeniusz Rzyscy w ramach projektu TEATR PRZY STOLIKU zaprezentowali dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa: „Niedźwiedź" i „Oświadczyny". Dwie humoreski o różnej fabule, ale o jednym wspólnym mianowniku, którym jest sytuacja oświadczyn. Pani Dyrektor MGOK Barbara Niewidział przywitała zgromadzonych gości - Członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na czele z Przewodniczącą Panią Marią Nowatką.

W tych dniach Miejska Biblioteka zorganizowała również kiermasz książek.

Podczas trwającego Tygodnia Bibliotek obchodzony jest także Dzień Bibliotekarza. Zamiast kwiatka i życzeń dla Nas, pracujących w  kowalewskiej książnicy, cennym podarunkiem są miłe słowa i częste odwiedziny naszych Czytelników. W tym dniu otrzymaliśmy od Przedszkolaków z Niepublicznego z  Przedszkola Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim życzenia, laurkę i książkę - nową pozycję, która zasili księgozbiór naszej biblioteki za co bardzo dziękujemy.

Życzenia dla Nas, Bibliotekarzy, na ręce pani Barbary Niewidział dyrektor  MGOK złożyli również pan Andrzej Grabowski Burmistrz miasta Kowalewo Pomorskie oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu miasta Kowalewo Pomorskie podczas spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Działacza Kultury i Bibliotekarza -  dziękujemy za pamięć.

 biblioteka_2017.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!