Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow GIMBAL 2017

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

GIMBAL 2017 Drukuj
Wpisał: Roksana Kaźmierkiewicz   
25.05.2017

112.jpg8 maja 2017 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. W. Reymonta, odbył się Gimbal - pierwszy bal uczniów będący zwieńczeniem trzech lat spędzonych w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim.

Uroczystość rozpoczęła się reprezentacyjnym polskim tańcem narodowym - polonezem. Pierwszą parę tego wytwornego korowodu stanowiła pani Dyrektor Renata Faluta - Kaszubowska wraz z Krzysztofem Słoma - uczniem klasy IIIb.

Wśród zaproszonych gości byli: Ewa Bąk - Sekretarz Gminy, Jerzy Orłowski - Przewodniczący Rady Miasta, Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, Magdalena Budzińska - Przewodnicząca Rady Rodziców. W imieniu p. Andrzeja Grabowskiego - włodarza Gminy Kowalewo Pomorskie oraz rodziców trzecioklasistów, zebranych przywitała p. Ewa Bąk. Po krótkich przemówieniach pozostałych gości, rozpoczął się długo wyczekiwany bal. Prowadzenie imprezy i obsługę muzyczną powierzono zespołowi Bano Show, który zapewnił gimnazjalistom fantastyczną zabawę przeplataną zabawnymi konkursami. Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami zmierzyli się z odwracaniem dywanu, a pani wicedyrektor i pani Arleta Walenda wzięły udział w zmaganiach muzycznych. Specjalna komisja, wspierana przez Królową i Króla Gimbalu 2016, wyłoniła następców. Julia Nowacka - Królowa Gimbalu 2017 i Kacper Sypek - Król, przekażą swoje insygnia / korony już za rok.

Uroczystość odbyła się dzięki wsparciu Rodziców oraz następujących sponsorów, którym pragniemy serdecznie podziękować:

Panu Andrzejowi Grabowskiemu Burmistrzowi Miasta Kowalewo Pomorskie

Pani Barbarze Niewidział Dyrektorowi Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury

Panu Zbigniewowi Krasickiemu Dyrektorowi Banku Spółdzielczego

Pani Donacie Midura

oraz wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości

Dowodem tego, iż Gimbal 2017 był wyjątkową imprezą niech będą poniższe relacje uczniów:

Jakub K., kl. IIIf

„Gimbal był dla mnie szczególnym przeżyciem, głównie ze względu na formę całej zabawy.

Szczególnym elementem był wspaniały wodzirej, który bawił wszystkich obecnych. Muzyka wspaniale dobrana do potrzeb młodzieży, świetnie wkomponowała się w atmosferę zabawy, która swoją drogą była cudowna. Jedzenie było bardzo dobre i każdy mógł dobrze zjeść. Atmosfera udzielała się na każdym kroku, nie tylko w Sali, ale również poza nią. Bardzo podobało mię się też to, że nauczyciele bawili się wspólnie z nami, w końcu po tak wyczerpującym roku pracy, każdy na to zasłużył.

Gembal bardzo mi się podobał i z pewnością jeszcze raz, z chęcią bym w nim uczestniczył".

Maciej Sz. kl. IIIa

„Gimbal, według mnie był fajny. Wszystko, jak co roku zaczęło się polonezem. Wszyscy doskonale się bawili i uczestniczyli w konkursach [...]. Gdyby była możliwość przyjścia na kolejny Gimbal, to na pewno przyszedłbym jeszcze raz".

 gimbal_25_05_2017.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!