Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pożegnaliśmy przyjaciela naszej gminy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pożegnaliśmy przyjaciela naszej gminy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.05.2017
pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_00.jpgW dniu 25 maja br. towarzyszyliśmy w ostatniej drodze śp. Henryka Klimek. Zmarł On w wieku 84 lat, w dniu swoich urodzin (22.05). W uroczystym pożegnaniu oprócz rodziny i przyjaciół udział wzięli: Burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski, wójt Ryńska Władysław Łukasik i radny Jarosław Lewandowski. Śp. Henryk był synem przedwojennego posła i wójta Kowalewa Władysława Klimek. Pochodził z rodziny cieszącej się szacunkiem i poważaniem.
Żegnając śp. Henryka proboszcz parafii Zieleń Jurand Paczkowski podkreślał hołd jaki każdego dnia oddawał zmarły swoim rodzicom. Mówił o nich z czcią i miłością. Właśnie tak został wychowany. W szacunku dla tradycji i rodziny. Opowiadając o tragizmie wojny przestrzegał przed powtórzeniem tych wydarzeń. Odwrotnie niż wielu starszych On nigdy nie narzekał na młodzież. Nie krytykował jej, a nawet chwalił. Młodzi słuchacze wyczuwali to od razu i traktowali jak partnera, z szacunkiem i z podziwem. Dożył pięknego wieku w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

Śp. Henryka poznałem 8 lat temu. To od Niego dowiedziałem się o przedwojennym wójcie Kowalewa. Wspólnie postanowiliśmy uczcić pamięć o włodarzu tablicą pamiątkową na pomniku. Śp. Henryk miał dar pięknego mówienia. Swoimi historiami z czasów okupacji potrafił każdego zainteresować. Od dziecka po osoby starsze. Na spotkaniach z młodzieżą było zawsze cicho, bo każdy dosłownie zanurzał się w wojennych opowieściach czy wsłuchując się w wiersze śp. Henryka. W swojej biblioteczce mam kilka Jego tomików z osobistymi dedykacjami- podkreślał oddając hołd na cmentarzu burmistrz Andrzej Grabowski.

Hołdem i prezentem od młodzieży dla Henryka Klimka był reportaż nakręcony przez Kowalewiankę Agatę Pikul o wójcie Władysławie Klimku. Pisaliśmy o tym tutaj:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8034&Itemid=16

pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_01.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_02.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_03.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_04.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_05.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_06.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_07.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_08.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!