Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pożegnaliśmy przyjaciela naszej gminy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pożegnaliśmy przyjaciela naszej gminy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.05.2017
pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_00.jpgW dniu 25 maja br. towarzyszyliśmy w ostatniej drodze śp. Henryka Klimek. Zmarł On w wieku 84 lat, w dniu swoich urodzin (22.05). W uroczystym pożegnaniu oprócz rodziny i przyjaciół udział wzięli: Burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski, wójt Ryńska Władysław Łukasik i radny Jarosław Lewandowski. Śp. Henryk był synem przedwojennego posła i wójta Kowalewa Władysława Klimek. Pochodził z rodziny cieszącej się szacunkiem i poważaniem.
Żegnając śp. Henryka proboszcz parafii Zieleń Jurand Paczkowski podkreślał hołd jaki każdego dnia oddawał zmarły swoim rodzicom. Mówił o nich z czcią i miłością. Właśnie tak został wychowany. W szacunku dla tradycji i rodziny. Opowiadając o tragizmie wojny przestrzegał przed powtórzeniem tych wydarzeń. Odwrotnie niż wielu starszych On nigdy nie narzekał na młodzież. Nie krytykował jej, a nawet chwalił. Młodzi słuchacze wyczuwali to od razu i traktowali jak partnera, z szacunkiem i z podziwem. Dożył pięknego wieku w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

Śp. Henryka poznałem 8 lat temu. To od Niego dowiedziałem się o przedwojennym wójcie Kowalewa. Wspólnie postanowiliśmy uczcić pamięć o włodarzu tablicą pamiątkową na pomniku. Śp. Henryk miał dar pięknego mówienia. Swoimi historiami z czasów okupacji potrafił każdego zainteresować. Od dziecka po osoby starsze. Na spotkaniach z młodzieżą było zawsze cicho, bo każdy dosłownie zanurzał się w wojennych opowieściach czy wsłuchując się w wiersze śp. Henryka. W swojej biblioteczce mam kilka Jego tomików z osobistymi dedykacjami- podkreślał oddając hołd na cmentarzu burmistrz Andrzej Grabowski.

Hołdem i prezentem od młodzieży dla Henryka Klimka był reportaż nakręcony przez Kowalewiankę Agatę Pikul o wójcie Władysławie Klimku. Pisaliśmy o tym tutaj:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8034&Itemid=16

pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_01.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_02.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_03.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_04.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_05.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_06.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_07.jpg
 pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_08.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!