Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow VI GMINNY KONKURS ISKIERKA EKOLOGII

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

VI GMINNY KONKURS ISKIERKA EKOLOGII Drukuj
Wpisał: Joanna Majewska - koordynator konkurs   
31.05.2017
2121214.jpgDnia 23.05.2017r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbył się VI Gminny Konkurs Ekologiczny ISKIERKA EKOLOGII dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Swoją obecnością zaszczycili nas przybyli goście:

p. Pan Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski, który podkreślił, że ekologia w naszej gminie jest bardzo ważna i cieszy się, że już od najmłodszych lat propagujemy taką wiedzę i nawyki

p. Jolanta Wypych - Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Kowalewo Pomorskie

p. Danuta Drożdża - dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące

p. Sylwia Sadowska - dyrektor Przedszkola Niepublicznego Entliczek Pentliczek

oraz wychowawcy i rodzice uczestników.

Gospodarz Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie p. Elżbieta Arbart przywitała wszystkich gości i życzyła powodzenia małym uczestnikom.

Do konkursu przystąpili uczestnicy z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie. Ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim przybyli: Lena Szwesta i Janusz Studnicki. Ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące - Mikołaj Kuźniar. Z Przedszkola Niepublicznego Entliczek Pentliczek Wanda Misiaszek. Reprezentant ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach to Oliwier Górski. Reprezentantami Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie byli: Tomasz Rożnowski i Łukasz Liwak.

Konkurs składał się z pięciu różnych konkurencji. W pierwszej z nich dzieci musiały wykazać się wiedzą z bajek ekologicznych, losowały kolorowe karteczki, na których były zamieszczone pytania. Druga konkurencja polegała na odgadnięciu zadań krasnala, które miał w lesie. Kolejna konkurencja wymagała prawidłowej odpowiedzi na zagadki o tematyce przyrodniczej Czwarta konkurencja była związana z zakręconą prognozą pogody, czytaną przez ucznia klasy IIIb Konrada. Na końcu ponownie była runda pytań z bajek, które zostały dostarczone wraz z regulaminem.

Gdy wszystkie konkurencje odbyły się dzieci otrzymały słodki poczęstunek i napoje.  W czasie przerwy - przed ogłoszeniem wyników przybyli goście mogli kolorować kolorowanki, rozwiązywać zagadki i szyfry. Kto chciał mógł poczęstować się słodkościami rozdawanymi przez Jakuba (kl. IIIb).

Jury udało się na obrady i okazało się, że potrzebna jest dogrywka, ponieważ troje uczestników miało taką samą liczbę punktów. Po dogrywce, wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Łukasz Liwak

II miejsce - Wanda Misiaszek

III miejsce - Mikołaj Kuźniar

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor Elżbieta Arbart, a nagrody rzeczowe - gry edukacyjne zaproszeni goście. Fundatorem nagród, dyplomów i słodkości był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie.

Gorąco dziękuję jury w składzie: pani Jadwiga Ciechacka (SP Wielka Łąka), pani Grażyna Majewska (SP Kowalewo Pomorskie) oraz pani Marzanna Czerw (przewodnicząca - SP Wielkie Rychnowo),  za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Do zobaczenia za rok na siódmej edycji konkursu!

 rychnowo.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!