Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow VI GMINNY KONKURS ISKIERKA EKOLOGII

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

VI GMINNY KONKURS ISKIERKA EKOLOGII Drukuj
Wpisał: Joanna Majewska - koordynator konkurs   
31.05.2017
2121214.jpgDnia 23.05.2017r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbył się VI Gminny Konkurs Ekologiczny ISKIERKA EKOLOGII dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Swoją obecnością zaszczycili nas przybyli goście:

p. Pan Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski, który podkreślił, że ekologia w naszej gminie jest bardzo ważna i cieszy się, że już od najmłodszych lat propagujemy taką wiedzę i nawyki

p. Jolanta Wypych - Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Kowalewo Pomorskie

p. Danuta Drożdża - dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące

p. Sylwia Sadowska - dyrektor Przedszkola Niepublicznego Entliczek Pentliczek

oraz wychowawcy i rodzice uczestników.

Gospodarz Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie p. Elżbieta Arbart przywitała wszystkich gości i życzyła powodzenia małym uczestnikom.

Do konkursu przystąpili uczestnicy z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie. Ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim przybyli: Lena Szwesta i Janusz Studnicki. Ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące - Mikołaj Kuźniar. Z Przedszkola Niepublicznego Entliczek Pentliczek Wanda Misiaszek. Reprezentant ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach to Oliwier Górski. Reprezentantami Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie byli: Tomasz Rożnowski i Łukasz Liwak.

Konkurs składał się z pięciu różnych konkurencji. W pierwszej z nich dzieci musiały wykazać się wiedzą z bajek ekologicznych, losowały kolorowe karteczki, na których były zamieszczone pytania. Druga konkurencja polegała na odgadnięciu zadań krasnala, które miał w lesie. Kolejna konkurencja wymagała prawidłowej odpowiedzi na zagadki o tematyce przyrodniczej Czwarta konkurencja była związana z zakręconą prognozą pogody, czytaną przez ucznia klasy IIIb Konrada. Na końcu ponownie była runda pytań z bajek, które zostały dostarczone wraz z regulaminem.

Gdy wszystkie konkurencje odbyły się dzieci otrzymały słodki poczęstunek i napoje.  W czasie przerwy - przed ogłoszeniem wyników przybyli goście mogli kolorować kolorowanki, rozwiązywać zagadki i szyfry. Kto chciał mógł poczęstować się słodkościami rozdawanymi przez Jakuba (kl. IIIb).

Jury udało się na obrady i okazało się, że potrzebna jest dogrywka, ponieważ troje uczestników miało taką samą liczbę punktów. Po dogrywce, wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Łukasz Liwak

II miejsce - Wanda Misiaszek

III miejsce - Mikołaj Kuźniar

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor Elżbieta Arbart, a nagrody rzeczowe - gry edukacyjne zaproszeni goście. Fundatorem nagród, dyplomów i słodkości był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie.

Gorąco dziękuję jury w składzie: pani Jadwiga Ciechacka (SP Wielka Łąka), pani Grażyna Majewska (SP Kowalewo Pomorskie) oraz pani Marzanna Czerw (przewodnicząca - SP Wielkie Rychnowo),  za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Do zobaczenia za rok na siódmej edycji konkursu!

 rychnowo.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!