Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 17.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Rodziny w naszym Przedszkolu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Rodziny w naszym Przedszkolu Drukuj
Wpisał: Aneta Szymańska   
31.05.2017

646464646.jpgPowiedz nam mamo, powiedz dlaczego tak się trudzisz?
Spać idziesz, gdy my już śpimy, wczesny ranek Cię budzi?
A może lepiej Cię nie pytać?
Tak będzie mądrzej i prościej, bez słów się uczyć
Od Ciebie prostej, zwyczajnej miłości".

„Dziękujemy  za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi,

że Jesteś najważniejszy tato, że tego nikt nie zmieni,

że jeden dzień najpiękniej w naszym sercu jaśnieć musi:

dla jednych to Dzień Ojca, A dla nas  Dzień Tatusia".

W rodzinie zaczyna się życie, a miłość nigdy nie kończy. Czas spędzony  z mamą i tatą to niezapomniane wspólne chwile. To czas miłości i radości. Dnia 23 i 24 maja 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty.  Dzieci z rodzicami wyruszyli w podróż do krainy: MIŁOŚĆ, RADOŚĆ, RODZINA. Naszą podróż rozpoczęła Pani Dyrektor Joanna Piasecka, serdecznie witając wszystkich uczestników. Pani Aneta Szymańska i Pani Dorota Jurkiewicz były przewodniczkami przedszkolnej wyprawy.

W podróży towarzyszyli nam zaproszeni goście:

 • p. Andrzej Grabowski - Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie
 • p. Jerzy Orłowski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim
 • p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia
 • p. Barbara Niewidział - Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim
 • p. Karolina Kowalska - asystent burmistrza
 • p. Rafał Kamper - Przewodniczący Rady Rodziców
 • p. Ilona Wrzesińska- Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców
 • p. Magdalena Lipińska - Sekretarz Rady Rodziców
 • p. Lidia Sławińska - Dunajska - Skarbnik Rady Rodziców

oraz pozostali członkowie rady:

 • p. Anna Dalke
 • p. Krzysztof Chmielewski
 • p. Iwona Kuchnicka
 • p. Bogdan Oskwarek
 • p. Magdalena Bąk
 • p. Marta Zelmańska

Nasza podróż była pełna przygód i niespodzianek a drogę przemierzaliśmy różnymi środkami lokomocji: autobusem, statkiem. Rodzice  z dziećmi zmagali się w zabawach związanych z wyprawą. Mamusie spakowały walizki z najpotrzebniejszymi  przedmiotami w podróży, a Tatusiowie wykazali się umiejętnością łowienia ryb. Wszyscy świetnie się przy tym bawili. Dzieci      z grup: MISIE, ŻABKI. BIEDRONKI, PSZCZÓŁKI, MOTYLKI wyraziły miłość do rodziców w swoich wierszach, piosenkach i tańcach. Nasza podróż była pełna radości i nie zabrakło wzruszeń. Podczas występów dzieci nie jedna łza zakręciła się w oku. Nasza uroczystość przedszkolna była okazją do spędzenia wspólnych radosnych chwil w gronie najbliższych osób. Magiczną podróż do krainy „RODZINA" zakończyły odczytane przez prowadzące słowa książki Nie trzeba słów". To książki pozwalają spędzać wspólne chwile  z rodzicami. Przenoszą nas w świat magii. Książka jest przyjacielem rodziny, pozwala przeżyć wiele wspólnych rodzinnych przygód. Bohaterka naszej książki mała żyrafa nauczyła nas, że nie trzeba słów, aby wyrazić swoją miłość do rodziców. Dzieci naśladując małą żyrafę wraziły swą miłość do rodziców oraz wręczyły przygotowane upominki.

 przedszkole_dodatek_dzieci.jpg
dzien_mamy_i_taty_przedkszole_2017.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!