Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
Powiększ zdjęcie

WIGILIA W SIERAKOWIE

13 grudnia 2019 |
Magdalena Radko

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, radości i przebaczania, ale również czas refleksji i spotkań. W dniu Wigilii spotykamy się przy stołach, składamy sobie wzajemnie świąteczne życzenia, wspominamy dawne dzieje oraz pamiętamy o tych, którzy odeszli.

Powiększ zdjęcie

Świętowanie czas zacząć

13 grudnia 2019 |
Magdalena Radko

Grudzień to taki czas, gdy wszystkim udziela się świąteczny nastrój i chęć spotkania się z bliskimi sobie osobami. W czwartek 12 grudnia br. z okazji zbliżających się świąt Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Kowalewo Pomorskie zgromadził się na świątecznym spotkaniu w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury.

Powiększ zdjęcie

Spotkanie z sołtysami i Przewodniczącymi samorządów osiedlowych

13 grudnia 2019 |
Patrycja Baran

W dniu 11 grudnia 2019 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyło się pierwsze, po zakończonych wyborach sołeckich spotkanie Burmistrza Miasta Pana Jacka Żurawskiego z Sołtysami i Przewodniczącymi samorządów osiedlowych z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie.

Powiększ zdjęcie

Wykaz instytucji odpowiedzialnych za przeprowadzenie „Akcji Zima 2019/2020" na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie

13 grudnia 2019 |
Renata Siwiec

Miasto: Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o.w Kowalewie Pom. - odpowiada za odśnieżanie chodników w mieście oraz odśnieżanie dróg gminnych na terenie miasta, a także posypywanie dróg gminnych i chodników na terenie wsi - wg zlecenia przez sołtysów.

Gmina:

Powiększ zdjęcie

Zabawa Sylwestrowa w Pluskowęsach

13 grudnia 2019 |
Organizatorzy

Koło Gospodyń Wiejskich w Pluskowęsach serdecznie zaprasza na Zabawę Sylwestrową, która odbędzie się w remizo-świetlicy w Pluskowęsach. Przywitajcie Nowy Rok wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Pluskowęsach! Zapraszamy!

Powiększ zdjęcie

Bank Żywności

13 grudnia 2019 |
Iwona Arciszewska

MGOPS w Kowalewie Pomorskim informuje,
iż żywność z Banku Żywności będzie wydawana:
w dniach 16-18 grudnia 2019 r.  w godz. 8.00 do godz. 14.00
w byłym budynku Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Kowalewie Pomorskim, ul. Plac Wolności 3

Powiększ zdjęcie

Kolejne sukcesy młodych szachistów z Kowalewa Pomorskiego

12 grudnia 2019 |
Benedykt Mroziński

Miniony weekend był bardzo aktywny dla naszych  szachistów. W sobotę  sześciu zagrało w VII Mikołajkowym Turnieju Szachowym w hotelu Filmar,  a czterech w Grand Prix Miasta Torunia. W niedzielę szesnastu reprezentantów LKS Promień wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Szachowym rozgrywanym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Golubiu – Dobrzyniu.

Powiększ zdjęcie

Powitanie księdza w Wielkiej Łące

12 grudnia 2019 |
Magdalena Radko

8 grudnia 2019 r. mieszkańcy Parafii pw. Św. Katarzyny i Małgorzaty w Wielkiej Łące przeżywali kolejną wielką kościelną uroczystość. W wypełnionym po brzegi kościele parafialnym przy udziale Księdza Dziekana Piotra Igielskiego, ks. kan. Benedykta Drewka,

Powiększ zdjęcie

Przebudowa dróg gminnych w Szychowie i Zapluskowęsach

12 grudnia 2019 |
Małgorzata Wegner

W dniu 25 listopada 2019 r. została podpisana umowa z Zakładem Drogowo Budowlanym Rogowo, sp. z o.o. spółka komandytowa z siedzibą w Rogowo 23, 87-162 Lubicz na wykonanie zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych (Szychowo, Zapluskowęsy), gmina Kowalewo Pomorskie.

Powiększ zdjęcie

Podziękowania za udział w charytatywnej Zumbie na rzecz psiaków…

11 grudnia 2019 |
Magdalena Wiśniewska

Wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej wraz z wychowawcami

dziękują wszystkim osobom, które poprzez swój udział i zakup karmy

włączyły się do charytatywnej akcji na rzecz psiaków z kowalewskiego przytuliska.

Powiększ zdjęcie

Sołtys i Rada Sołecka też mogą zostać Świętym Mikołajem

11 grudnia 2019 |
Ewelina Lewandowska

Każdego roku zgodnie z tradycją nocą z 5 na 6 grudnia dzieci zostają odbarowane przez Świętego Mikołaja prezentami, które znajdują pod poduszką, w bucie lub w świątecznej skarpecie.

Powiększ zdjęcie

WIECZÓR ŚWIĄTECZNY

11 grudnia 2019 |
Organizatorzy

WIECZÓR ŚWIĄTECZNY 15.12.2019 r. godz. 15:00
sala widowiskowa
Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Wieczerza Wigilijna dla osób starszych i samotnych

10 grudnia 2019 |
Agnieszka Januszko

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, iż w dniu 24.12.2019 r. o godz. 1000  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się Wieczerza Wigilijna dla osób starszych i samotnych z udziałem Władz Samorządowych oraz Księży z okolicznych parafii.

Powiększ zdjęcie

Tablica poświęcona uczniowskiej, bohaterskiej postawie…

10 grudnia 2019 |
Magdalena Radko

6 grudnia br. przed mszą świętą odpustową o godz. 18.00 odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej strajk szkolny z lat 1906-1907, na budynku kowalewskiego kościoła.

Powiększ zdjęcie

Zbiórka żywności Caritas "Tak. Pomagam"

10 grudnia 2019 |
s. Ewelina Sprada

Dnia 6 grudnia 2019 roku po raz kolejny odbyła się Ogólnopolska akcja zbiórki żywności Caritas „Tak. Pomagam". Uczniowie z klasy VII a i b Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim jako wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia w sklepie Biedronka.

Powiększ zdjęcie

Rozpoczęcie sezonu grzewczego – powracający problem spalania śmieci

10 grudnia 2019 |
Edyta Jasińska

Z kolejnym rozpoczęciem sezonu grzewczego powraca w naszej gminie problem spalania śmieci i zanieczyszczenia powietrza.

Powiększ zdjęcie

UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo laureatem Finału Konkursu Ministra Sportu

10 grudnia 2019 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo.

W dniach 6 – 8 grudnia br.  w Uniejowie koło Łodzi odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Upowszechnianie aktywności fizycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych w środowisku wiejskim”. Spośród 44 projektów do finału zakwalifikowano 16 z całego kraju.

Powiększ zdjęcie

NOWY ADRES MIEJSKO GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

10 grudnia 2019 |
Zyta Szymańska - Kierownik MGOPS

2 grudnia 2019 r. uległa zmianie siedziba Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim.

Kontakt tel.: 56 47 56 543, 56 47 56 543, oraz komórkowe 605 613 274 oraz 603 536 200

Za utrudnienia przepraszamy.

Powiększ zdjęcie

XXII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

9 grudnia 2019 |
Organizatorzy

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim zaprasza do udziału w

XXII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych który odbędzie się

w dniu 04.01.2020r. o godz. 10:00

Powiększ zdjęcie

Spotkanie integracyjne mieszkańców Bielska

9 grudnia 2019 |
Małgorzata Dębińska

W dniu 29 listopada 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Chełmoniu odbyło się spotkanie integracyjne dla mieszkańców sołectwa Bielsk. Głównymi organizatorami imprezy była Rada Sołecka, Pani Sołtys Agnieszka Reiwer oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bielsku.

Powiększ zdjęcie

Andrzejkowe czary- mary w naszym przedszkolu

6 grudnia 2019 |
Monika Taborek

Gdy wymarzysz sobie coś –

wrzuć do studni 1 grosz.

Wrzuć do studni grosik mały,

by życzenia się spełniały…

 … powtarzały dzieci wrzucając grosiki do „studni”. Tak rozpoczęła się tradycyjna zabawa andrzejkowa w naszym przedszkolu.

Powiększ zdjęcie

Świąteczna zbiórka żywności - PODZIĘKOWANIE

6 grudnia 2019 |
Iwona Arciszewska

W dniach 29 listopada i 30 listopada po raz kolejny została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Świąteczna zbiórka żywności". Zbiórka ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kujawsko – Pomorskiego Banku Żywnościowo – Rzeczowego w Toruniu, tutejszym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Zespołem Szkół w Kowalewie Pomorskim.

Powiększ zdjęcie

XII Sesja Rady Miejskiej – stawki podatków na 2020 rok uchwalone

5 grudnia 2019 |
Donata Pilarska-Mądry

XII Sesja Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim odbyła się w dniu 28 listopada 2019 roku. W trakcie obrad zdecydowano m.in. o nowych stawkach podatkowych oraz określono zasady przyznawania i wysokości diet dla sołtysów oraz Przewodniczących Samorządów Osiedlowych.

Powiększ zdjęcie

INFORMACJA

5 grudnia 2019 |
Monika Piróg

Uprzejmie informujemy, iż Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim w dniu 24 grudnia 2019 r. (Wigilia) oraz w dniu 31 grudnia 2019 r. (Sylwester) czynny będzie od godziny 7.00 do godz. 12:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Powiększ zdjęcie

ZMIANA NUMERU KONTA BANKOWEGO

5 grudnia 2019 |
Żaneta Kubiak

Informujemy, że od dnia 1 października 2019 roku opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wpłacać na poniżej podany numer konta bankowego: 38 9496 0008 0000 1720 2000 0121

Powiększ zdjęcie

UTYLIZACJA AZBESTU !!!

3 grudnia 2019 |
Natalia Maleszewska

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie informuje o możliwości składania wniosków na udział w programie „Demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie" w roku 2020.

Powiększ zdjęcie

Bal Karnawałowy

3 grudnia 2019 |
Rada Rodziców Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim

Zapraszamy na Bal Karnawałowy 25 stycznia 2020 r. M-GOK Kowalewo Pomorskie

Organizator: Rada Rodziców Przedszkola Publicznego

Powiększ zdjęcie

Pożegnanie ks. kan. Benedykta Drewka

3 grudnia 2019 |
Magdalena Radko

24 listopada br. na mszy świętej odpustowej parafianie w Wielkiej Łące mogli pożegnać swojego wieloletniego Księdza Proboszcza tej parafii Benedykta Drewka. Ksiądz po 32 latach pracy na terenie naszej gminy, podjął decyzję o odejściu na emeryturę. Parafianie dziękowali  Proboszczowi za zaangażowanie i serce, które okazywał każdego dnia

Powiększ zdjęcie

Andrzejki w Piątkowie

3 grudnia 2019 |
Anna Dalke

Zabawa andrzejkowa w sołectwie Piątkowo to już tradycja. W tym roku było to jednak wyjątkowe święto, gdyż po raz pierwszy zorganizowano je w nowej świetlicy. Do pięknie przystrojonej sali Sołtys wraz z Radą Sołecką zaprosili Burmistrza Miasta oraz najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami.