Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kolejny sukces

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kolejny sukces Drukuj
Wpisał: Benedykt Mroziński   
06.06.2017
2.jpgWspaniale  zaprezentowało się   sześcioro  uczniów klas I - III naszej szkoły w  IV Finałowym Turnieju w ramach projektu „Edukacja przez szachy w szkole", który odbył się 2 czerwca w Hali Torwar w Warszawie. Udział w nim wzięło prawie 750 dzieci z całej Polski.

Rywalizacja odbywała się tym razem nie w kategoriach roczników , ale klas. Prowadzona była także klasyfikacja drużynowa szkół. Wszyscy nasi uczniowie rozpoczęli  naukę rok wcześniej, więc miałem obawy o ostateczny wynik. Jednak nasi młodzi szachiści swoją postawą dali mi, jak i również obecnym rodzicom,  dużo satysfakcji.  Ogromnym sukcesem jest zajęcie drugiego miejsca wśród dziewcząt  w kategorii pierwszych  klas przez Zuzannę  Krasucką.  Pozostali także spisali się świetnie. Błażej Żądlak był dziewiąty, a Bartosz Bąk jedenasty  w kategorii chłopców klas pierwszych.  Dzielnie też spisywali się pozostali nasi uczniowie. W kategorii dziewcząt klas drugich Marta Bocianowska zajęła 14 miejsce, w kategorii dziewcząt klas trzecich Zuzanna Barańska zajęła 25 miejsce, a Julia Chwiećko - 45. W klasyfikacji drużynowej wśród 120 szkół, nasi uczniowie zajęli 11 miejsce. Zasady gry poznali na zajęciach w ramach  projektu „Edukacja przez szachy" prowadzonego w naszej szkole. Od  miesiąca rozwijają swój talent w zajęciach prowadzonych  w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Doskonalą swoje umiejętności, biorąc udział, wraz z czterdziestoma trzema innymi uczniami klas I-III ze Szkoły Podstawowej  w Kowalewie Pomorskim w projekcie „W szachy gram matematykę znam" realizowanym przez grupę nieformalną Szach Mat Rodzice. Liderem tej grupy jest  p. Ewa Bąk.

Gratuluję młodym szachistom wyniku, życzę im wytrwałości w dalszym doskonaleniu umiejętności gry w szachy, a wspierającym ich duchowo w czasie zawodów rodzicom jeszcze wiele satysfakcji z sukcesów, nie tylko w szachach, swoich dzieci.

Zapraszam do zapoznania się z artykułem i obejrzenia relacji z turnieju szachowego w Galerii Alfa w Gdańsku, w którym wzięło dwudziestu naszych młodych zawodników. http://www.sp.kowalewopomorskie.pl/index.php/10-z-zycia-szkoly/175-szachisci-naszej-szkoly-w-gdansku

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!