Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kolejny sukces

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kolejny sukces Drukuj
Wpisał: Benedykt Mroziński   
06.06.2017
2.jpgWspaniale  zaprezentowało się   sześcioro  uczniów klas I - III naszej szkoły w  IV Finałowym Turnieju w ramach projektu „Edukacja przez szachy w szkole", który odbył się 2 czerwca w Hali Torwar w Warszawie. Udział w nim wzięło prawie 750 dzieci z całej Polski.

Rywalizacja odbywała się tym razem nie w kategoriach roczników , ale klas. Prowadzona była także klasyfikacja drużynowa szkół. Wszyscy nasi uczniowie rozpoczęli  naukę rok wcześniej, więc miałem obawy o ostateczny wynik. Jednak nasi młodzi szachiści swoją postawą dali mi, jak i również obecnym rodzicom,  dużo satysfakcji.  Ogromnym sukcesem jest zajęcie drugiego miejsca wśród dziewcząt  w kategorii pierwszych  klas przez Zuzannę  Krasucką.  Pozostali także spisali się świetnie. Błażej Żądlak był dziewiąty, a Bartosz Bąk jedenasty  w kategorii chłopców klas pierwszych.  Dzielnie też spisywali się pozostali nasi uczniowie. W kategorii dziewcząt klas drugich Marta Bocianowska zajęła 14 miejsce, w kategorii dziewcząt klas trzecich Zuzanna Barańska zajęła 25 miejsce, a Julia Chwiećko - 45. W klasyfikacji drużynowej wśród 120 szkół, nasi uczniowie zajęli 11 miejsce. Zasady gry poznali na zajęciach w ramach  projektu „Edukacja przez szachy" prowadzonego w naszej szkole. Od  miesiąca rozwijają swój talent w zajęciach prowadzonych  w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Doskonalą swoje umiejętności, biorąc udział, wraz z czterdziestoma trzema innymi uczniami klas I-III ze Szkoły Podstawowej  w Kowalewie Pomorskim w projekcie „W szachy gram matematykę znam" realizowanym przez grupę nieformalną Szach Mat Rodzice. Liderem tej grupy jest  p. Ewa Bąk.

Gratuluję młodym szachistom wyniku, życzę im wytrwałości w dalszym doskonaleniu umiejętności gry w szachy, a wspierającym ich duchowo w czasie zawodów rodzicom jeszcze wiele satysfakcji z sukcesów, nie tylko w szachach, swoich dzieci.

Zapraszam do zapoznania się z artykułem i obejrzenia relacji z turnieju szachowego w Galerii Alfa w Gdańsku, w którym wzięło dwudziestu naszych młodych zawodników. http://www.sp.kowalewopomorskie.pl/index.php/10-z-zycia-szkoly/175-szachisci-naszej-szkoly-w-gdansku

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!